Keturi produktai, nuo kurių nestorėjama

 (7)
Daugelio madingų dietų šalininkai perspėja, kad jūs galite papilnėti nuo produktų, kuriuos visada manėte esant naudingais. Ar galima tuo tikėti? Štai jūs graužiate morką, o tuo metu jūsų kolegė, susirūpinusi savo kompleksija, sako: “Kaip tu tai gali valgyti?” Ji praneša, kad jūsų taip vadinamas sveikas užkandis didina insulino kiekį kraujyje, o tai savo ruožtu sudaro sąlygas riebalams susidaryti.
Argi galima papilnėti nuo morkos? Kai kurių madingų dietų pasekėjai įsitikinę, kad taip. Šiandien vis daugiau moterų atsisako sveiko maisto, tokio, kaip obuoliai, bananai ir duona, pateikdamos mokslininkų tyrimus, kad nuo šių produktų galima papilnėti.

Kodėl tai įvyksta? Visas reikalas madingose dietose, kurios draudžia sveiko maisto vartojimą. Aišku, kvaila teigti, pavyzdžiui, kad obuoliai gali pakenkti sveikatai. Tuomet, kodėl visos tos dietos tokios populiarios? Todėl, kad per trumpą laiką jos leidžia pasiekti užsibrėžtą tikslą - tačiau visiškai ne taip, kaip apie tai pasakoja jų populiarintojai.

Drausdami labiausiai paplitusius angliavandenių turinčius produktus, dauguma dietų tiek riboja paros kalorijų suvartojimo normą, kad organizmui nieko kito nelieka, kaip tik pradėti “ėsti” savo atsargas.

Tačiau visa bėda ta, kad eikvojamos pirmiausiai ne riebalų sankaupos, o raumenyse esantis gliukogenas; tokiu būdu jūs prarandate energiją, reikalingą normaliai gyvybinei veiklai. Ir kuo ilgiau laikysitės panašių dietų, tuo sunkiau jums bus sportuojant suliesėti. Todėl naudingi produktai, kurie, kaip jums bando įteigti, sąlygoja riebalų kaupimąsi, iš tikrųjų gali būti tuo, kas jums padėtų numesti svorį.

Kalorijos mėgsta skaičiavimą. Todėl nepamirškite sekti savo porcijų dydį, netgi, jei kalbama apie tokius sveikus produktus, kaip bananai arba riestainiai.

Morkos

Morka

Tvirtinimas. Kai kurie produktai, turintys daug angliavandenių, tame tarpe ir morka, padidina cukraus kiekį kraujyje, tuo pačiu sustiprindama insulino išsiskyrimą. Manoma, kad būtent insulino perteklius iššaukia organizmo siekį atliekamas kalorijas kaupti riebalų pavidalu.

Tiesa. Nors kai kurie produktai iš tiesų skatina insulino išsiskyrimą, jo perteklius nepadeda sukaupti riebalų. Tačiau jeigu būtų teisinga priešingai, neįmanoma suvalgyti tokį didžiulį kiekį morkų ir padidinti cukraus kiekį kraujyje tiek, kad iššauktų labai didelio insulino kiekio išsiskyrimą. Juk šis oranžinis produktas priskirtinas žemos energetinės vertės produktams (1/2 stiklinės tarkuotų morkų yra mažiau, nei 25 kalorijos), vadinasi, negali būti kenksmingas tiems, kas prižiūri savo figūrą.

Ko galite netekti. Morka - tai viena maistingiausių, turtinga vitaminų ir beta- karotinu daržovė, be to, puikus antioksidantas. Panašiai, kaip obuoliuose, morkoje gausu ląstelienos (1/2 stiklinės- 1,8 gr.), kuri, kaip žinoma, gerai malšina alkį ir ilgam leidžia pajusti sotumo jausmą. Tokiu būdu, mažėja poreikis kaloringesniam ir riebesniam maistui.

Obuolys

Obuoliai

Tvirtinimas. Manoma, kad, kaip ir morkos, obuoliai didina insulino išsiskyrimą, o tai padeda kauptis riebalams.

Tiesa. Nežiūrint į saldoką skonį, iš tikrųjų obuoliai priskiriami produktams su ribotu cukraus kiekiu, todėl negali turėti žymaus poveikio jo padidinimui kraujyje.

Ko galite netekti. Obuoliai yra puikus ląstelienos šaltinis, kuri, kaip jau buvo minėta, leidžia išvengti persivalgymo. Juose taip pat yra pektino- medžiagos, sąlygojančios “blogojo” cholesterino kiekio kraujyje sumažinimą. Be to, viename vidutinio dydžio obuolyje tik apie 80 kalorijų.

Bananai

Bananai

Tvirtinimas. Bananai - vaisiai su dideliu cukraus kiekiu, todėl jie gali sugadinti bet kokią svorio numetimo programą.

Tiesa. Bananai iš tikrųjų kelia cukraus kiekį kraujyje, tačiau tai puikus energijos šaltinis, ir, kaip tvirtina kai kurie dietų “žinovai”, jie visiškai nepadeda kauptis riebalų ląstelėms.

Ko galite netekti. Bananai turtingi kaliu ir magniu - dviem gyvybiškai svarbiais mineralais, kurie fizinio krūvio metu raumenims padeda geriau susitraukinėti. Šie vaisiai taipogi, nepakenkdami dietai, gali puikiai pakeisti konditerinius gaminius, patenkinti mūsų organizmo cukraus poreikį.

Duona

Duona

Tvirtinimas. Duona sudaryta iš angliavandenių, o tie angliavandeniai, kurių mūsų organizmas nesunaudoja, virsta riebalais.

Tiesa. Bet kuris maisto produktas, vartojamas didžiuliais (tame tarpe ir duonos), gali padidinti svorį. Štai kodėl šis naudingas produktas dažnai išbraukiamas iš dietinio maitinimo. Tačiau problema ne pačioje duonoje, o greičiausiai tame, kad mes jos suvartojame perdaug. Be to, duoną mes dažnai valgome su riebiais ir didelio kaloringumo produktais, tokiais, kaip sviestas, sūris arba dešra, tuo pačiu sustiprindami jų kenksmingą efektą.

Ko galite netekti. Duona, ypač su sėlenomis - puikus vitamino B ir geležies šaltinis. Be to, ji gali ilgai palaikyti sotumo jausmą, aprūpindama organizmą pakankamu kiekiu maistingųjų medžiagų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Grožis ir sveikata

Gera naujiena mėsėdžiams – sveiki užkandžiai

Moksliniai tyrimai rodo, kad lietuviai – mėsos mėgėjų tauta. Sveikos gyvensenos specialistas Artūras Sujeta teigia, kad saikingas mėsos produktų vartojimas, neapleidžiant kitų svarbių mitybos elementų, gali būti naudingas, ypač mėgstantiems užkandžiauti vakarais, ir pabrėžia, kad svarbiausia pasirinkti kokybišką produkciją, kuri padėtų išsaugoti tiek gerą savijautą, tiek fizinę formą.

Kaip suvaldyti pavasarinį rožinės paūmėjimą (12)

Atbudus gamtai norisi gaudyti kiekvieną šiltesnį saulės spindulį, tačiau turintiems jautrią kapiliarinę odą žmonėms ypač rekomenduojama pasisaugoti. Aštri saulė – vienas rožinės paūmėjimą sukeliančių veiksnių.

Žinomos moterys atvirai papasakojo, kaip kovoja su antsvoriu (21)

Nors kartais gali atrodyti kitaip, svorio metimas – nelengva užduotis kiekvienam, net ir įspūdingus turtus susikrovusioms Holivudo žvaigždėms.

Ar žinote, kodėl prieš valgant riešutus patariama išmirkyti vandenyje? (17)

Egzistuoja tam tikrų maisto produktų (omarai, mangai, žuvis ir pan.), kuriuos reikia ruošti ir tiekti pagal tam tikras taisykles. Kiti produktai nereikalauja didesnių žinių ir juos paruošite daug paprasčiau.

Ką tuoj pat turėtumėte išmesti iš savo kosmetinės (1)

Balandis yra įvardijamas kaip švaros mėnuo, kviečiantis tvarkyti aplinką, namus, spintas ir visa kita, kas mus supa aplink. Dažniausiai esame įpratę susitvarkyti tai, kas iš pirmo žvilgsnio krinta į akis. Tačiau retas paprieštarautų, jog kuo smulkesni ir akivaizdžiai nematomi daiktai, tuo rečiau skiriame dėmesio jų tvarkos palaikymui.
KMI skaičiuoklė
  kg
      cm
      
Moterims rekomenduojamas KMI dydis yra 18-23, vyrams 20-25.
Mažiau kaip 18.5 - nepakankamas svoris.
18.5 - 25 – normalus.
25 - 30 – antsvoris.
Daugiau nei 30 – nutukimas.