Europos moterys senokai bando gydyti celiulitą. Dabar, kaip ir anksčiau, daugiausia dėmesio skiriama šlaunų priežiūrai. Prancūzai tą vietą vadina culottes de cheval – paraidžiui verčiant iš prancūzų kalbos tai reikštų „jojimo kelnės.“
Malauxja
© "Les Nouvelles Esthetiques Lietuva"
Pirmieji sėkmingi celiulito gydymo metodai atrasti būtent Prancūzijoje. Tačiau pirmųjų pačių geriausių gydymo metodų reikėtų ieškoti Švedijoje. Švedijos gydytojai, masažo specialistai ir terapeutai pirmieji išmoko suvokti ryšius tarp to, kaip kūnas atrodo, ir jo sveikatos. Tai atsitiko XIX a. pabaigoje. Jie pirmieji atrado į varškę panašius išbrinkusius darinius po oda ir gydė juos ypatingais masažais, fiziniais pratimais ir dieta.

Šie dariniai, randami po oda, buvo vadinami labai įvairiai. Galima paminėti celullite, panniculite ir myocellite. Prancūzai, visada norėdami išlaikyti savo įtaką ir dominuoti grožio priežiūros srityje, greitai pradėjo vartoti pavadinimą „celiulitas“. Buvo paskelbta, kad šis žodis yra priesagos „-ite“ vedinys iš prancūzų kalbos žodžio „cell”, kuris reiškia „liga“.

Kas yra celiulitas?

Kalbant medicinos terminais, celiulitas yra lipodistrofija – netinkamos formos riebalinės medžiagos, susitelkusios vienoje ar keliose kūno vietose. Naujausi moksliniai tyrimai įrodė, kad celiulitas labai mažai susijęs su riebalinėmis medžiagomis, o gerokai daugiau su jungiamuoju audiniu. Jis kaupia riebalinį sluoksnį vienoje, tam tikroje kūno vietoje.

Iš tiesų celiulitas yra riebalai, kurių natūraliai neįmanoma išvengti. Tai į gelį panaši medžiaga, sudaryta iš riebalų, vandens ir toksinų. Šie į varškę panašūs medžiagos dariniai susikaupia po oda. Daugiau ar mažiau celiulito turi beveik 85% suaugusių moterų.

Jokios dietos negalės padėti, nes celiulitas nėra riebalai, kaip mes esame įpratę juos suprasti. Norėdamos atsikratyti antsvorio, moterys valgo mažiau. Mano, kad atsikračiusios kelių kilogramų, išspręs šią sudėtingą problemą.

Kūnas tuoj pradeda deginti sukauptus riebalus, taip pasigamindamas pakankamai energijos. Tik taip mes galime sudeginti riebalus ir atrodyti gražios. Celiulitas nėra paprasti riebalų dariniai, todėl jo tokiu būdu negalima įveikti. Taip paprastai jis neišgydomas.

Celiulitas susidaro tada, kai po oda esantys jungiamieji audiniai, kurie turėtų gaminti riebalus, pradeda silpti ir pakinta. Tokie audiniai pradeda veikti kaip uždanga tarp odos ir raumenų. Susidaro tam tikros kišenės, kuriose kaupiasi riebalai (scarpus fascia). Jungiamasis audinys pamažu tampa vis silpnesnis, scarpus fascia galima pamatyti nevienodos formos poodinių darinių.

Ilgai manyta, kad būtent šie procesai yra celiulito priežastis. Yra ir kitų teorijų. Viena jų teigia, kad tikroji celiulito priežastis yra silpna kraujo cirkuliacija ir dėl to po oda kaupiasi toksinai. Riebalai nebeabsorbuojami taip, kaip reikėtų, ir jie prisijungia prie jungiamojo audinio. Po oda galima matyti įvairių formų darinių.

Dažniausiai pažeidžiamos kūno vietos

Celiulitas dažniausiai susidaro šiose kūno vietose: vidinėje, išorinėje ir užpakalinėje šlaunų dalyje, kelio sąnarių vidinėje pusėje, ant pilvo, sėdmenų, klubų, nugaros apatinėje dalyje, žastų vidinėje pusėje, ant kulkšnių, nugaros viršutinėje galyje ir po mentėmis.

Specialistai dar nėra išsiaiškinę, kodėl celiulitas susidaro būtent šiose kūno vietose. Bent jau nėra vienos nuomonės. Aišku tik tai, kad jis gali susidaryti bet kuriam žmogui, nepaisant jo lyties, amžiaus bei svorio. Celiulitas gali susidaryti vienoje ar net keliose kūno vietose.

Kaip jis atrodo?

Kaip mes galime atpažinti celiulitą? Visiems aišku, kad riebalai ir celiulitas atrodo tikrai skirtingai. Riebaliniai audiniai, juos suspaudus, yra lygūs, neturi jokių nenatūralių darinių. Celiulitas yra kitoks. Yra vienas paprastas metodas, kuris padeda atpažinti celiulitą: nykščiu ir rodomuoju pirštu suspauskite odą. Tai galite padaryti ir abiem delnais. Jei oda susiraukšlėja ir tampa panaši į apelsino žievę, tai tikrai reiškia, kad jūs jau celiulitą.

Tos vietos labai jautrios, todėl spausdami turėtumėte jausti skausmą. Riebalus spausti galite kiek tik norite, ir jums neskaudės. Vėliau, kai celiulitas įsisenės, oda taps jautri ir neelastinga bei panaši į apelsino žievę, ir jūs tai galėsite matyti jos nespausdami.

Celiulito susidarymo procesas

Kas sudaro žmogaus kūną? Kaulai, oda, nervai, raumenys, smegenys ir kraujas. Visi organai dirba kaip vienas. Visos kūno dalys turi tik joms būdingas funkcijas ir ypatybes.

Kalbėdami apie celiulitą, visada prisimename jungiamąjį audinį. Jis jungia visus žmogaus raumenis ir suteikia kūnui formą. Jungiamasis audinys yra drėgnoje terpėje, kur be perstojo cirkuliuoja kraujas, vanduo ir limfa. Šiuose skysčiuose yra maistingųjų medžiagų ir deguonies, kurie išnešiojami visiems organams. Tie patys skysčiai pasiima visas atliekas ir toksinus, pašalina juos iš organizmo.

Kai skysčiai iš organizmo nebepašalina dėl celiulito atsiradusių toksinų ir nereikalingų medžiagų taip greitai, kaip turėtų, prasideda nepagydomos permainos. Jungiamajame audinyje susikaupia vanduo ir kenksmingos medžiagos, kurios turėtų būti pašalintos. Susikaupusios jos užsistovi ir sukietėja, todėl organizmas nebegali jų pašalinti. Oda atrodo kaip sutinusi, panaši į apelsino žievę.

Bus tęsinys

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (35)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Vilniaus oro uosto atidarymo laukė dėl įdomios priežasties – pomėgiu užkrėtė ir žmoną (9)

Petras Kaukėnas yra avionikos specialistas . 26 metų vaikinui tenka dažnai atsakinėti į...

Gyvai / „Betsafe“ Lietuvos paplūdimio futbolo čempionatas

„Betsafe“ Lietuvos paplūdimio futbolo čempionatas.

Išsiaiškino, ko reikia norint tapti milijonieriumi (1)

Žmonės labai domisi milijonieriais, kurie savo turtus susikrovė patys.

Lietuje pabudusi „Karklė“ tęsia linksmybes vienam rytas baigėsi komisariate (22)

Šeštadienio rytą festivalininkai „ Karklėje “ prabudo nuo lietaus lašų barbenimo į...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (245)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Karščiausioje Žemės vietoje gyvybė rasta rūgštyje (3)

Siurrealistinių spalvų peizaže dominuoja ryškiai žalia ir geltona, burbuliuoja karštas vanduo,...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (77)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (93)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – kaklo penkto...

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (21)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią,...