Ar žinojote, kad savaitgalį mes suvartojame vidutiniškai 15% kalorijų daugiau nei darbo dieną (Šiaurės Karolinos universitete atlikto tyrimo duomenimis)? Bendraudama su klientais suprantu, kad artėjančios šventės dažną iš mūsų gąsdina ir, regis, žada dar didesnį papildomų kalorijų kiekį.
© Shutterstock nuotr.

Natūralu, kad norime save pamaloninti po sunkios darbo savaitės ir, ypatingai, per šventes, tačiau turime išlikti budrūs, jei siekiame atsikratyti kelių kilogramų ar išlaikyti esamą svorį. Ar iš tiesų švenčių dienos mums tokios pavojingos? Kaip galėtume sumažinti persivalgymo riziką?

• Tinkamas atlygis

Jei jaučiatės vertas atlygio po įtemptos darbo savaitės, tegul tas atlygis būna ne įprasti užkandžiai, kuriuos kasdien galite gauti (pvz. bulvių traškučiai), bet, tarkim, ypatingas pyragaitis iš jūsų mėgstamos kepyklos. Taip papildomų kalorijų dozė bus kontroliuojama.

Kalbant apie šventinį stalą ir mūsų ilgametes tradicijas, niekas nesitiki, kad ant stalo nesipuikuos 12 patiekalų, vis dėlto juos galima paruošti kaip įmanoma mažiau kaloringus. Ragaukime visko po truputį (tikiu, kad giliai viduje visi žinome, kas yra „truputis“). Beje, reikia nepamiršti ir kitų galimų malonumų , pvz. gero filmo, koncerto ir, be abejo, džiaugimosi dalinimusi dovanomis.

• Svarbiausia - bendravimas

Nustatyta, kad valgydami su draugais suvartojame ~50% daugiau maisto, kadangi maistas šiuo atveju yra kaip bendravimo priemonė. Savaitgalį eidami į svečius ar vakarieniaudami namuose prisiminkite, kad 100 g bulvių traškučių turi 549 kalorijų, tuo tarpu 100 g vynuogių - 73 kalorijas.

Kad ir kaip šventės asocijuotųsi su nukrautu vaišėmis stalu, nepamirškite svarbiausios dalies - bendravimo su brangiais žmonėmis!

Pabandykite atrasti jums tinkamiausią būdą išvengti persivalgymo. Galbūt jūs tiesiog norite nuolat kažką įsidėti į lėkštę - tuomet kartas nuo karto pasipildykite ją trupučiu vis kito patiekalo.

Galbūt mėgstate labiau kontroliuoti situaciją - tuomet vienu metu pripildykite lėkštę savo mėgstamais patiekalais ir valgykite juos po truputį viso vakaro bėgyje - tokiu būtų žinosite suvalgyto maisto kiekį.

• „Nenutrūkime nuo grandinės“

Greičiausiai visi suprantame, kad svorio metimui nėra jokių įjungti/išjungti mygtukų - tai tiesiog gyvenimo būdas. Natūralu, kad kai kažko sau neleidžiame ir nusistatome laiką, kada jau galėsime mėgautis viskuo, tas pasimėgavimas nepraeina be pasekmių.

Taigi geriau leiskite sau keletą mažų malonumų savaitės bėgyje, kad nereikėtų "nutrūkti nuo grandinės" savaitgalį ar per šventes. Taip lengviau išsiugdysite sau tinkamus mitybos įpročius.

•Skrandis neturi būti tuščias

Savaitgalis, o ypatingai šventės dažnai iš tiesų skiriasi nuo įprastos darbo dienos - įvairios veiklos, išvykos, ėjimas į svečius ar jų priėmimas namuose ir pan. Pasistenkite, kad skrandis nebūtų tuščias per ilgai ir jokiu būdu „netaupykite“ vietos vakarienei, o pasirūpinkite sveikais užkandžiais dienos bėgiui iš anksto. Juk jei nevalgysite visą dieną, greičiausiai natūralu, kad galiausiai norėsite skrandį palepinti triguba porcija.

• Būkime aktyvūs

Greičiausiai visi sutiksite, kad tiek eilinis savaitgalis, tiek šventės ypatingai tinkamos įvairioms šeimos veikloms - taigi leiskite laisvalaikį aktyviai ir smagiai! Užuot visą laiką skyrę sėdėjimui prie stalo, pasivaikščiokite gamtoje ar pasigrožėkite šventiškai pasipuošusiu miestu. Jei šventės mus palepins sniegu - šv. Kalėdų dienos, jei turite vaikų, itin tinkamos aplankyti artimiausią kalniuką ir pasidžiaugti žiemos malonumais.

Galiausiai noriu priminti, kad ir kaip lauktos šventės ateina ir praeina. Praleiskime jas taip, kad galėtume prisiminti su šypsena!

tavolaikas.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (384)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Atrakcijos Palangoje, kurios paįvairins poilsį prie jūros

Mėgstame sakyti – prie jūros per mažai pramogų arba tam reikia daug pinigų. Netiesa! Atrakcijų...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (71)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

N. Vasiliauskaitė. Daugiau nei nužudymas, mažiau nei pergalė (9)

Įvykiai Virdžinijoje daugelyje reportažų pristatomi kaip smurtingosios ultradešinės susidūrimo...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (67)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (341)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Mirė Lietuvos futbolo federacijos komunikacijos vadovė V. Zizaitė (10)

Rugpjūčio 18-ą dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgametė...

Papasakojo, kaip išsirinkti skaniausius vaisius ir daržoves (2)

8 iš 10 Lietuvos gyventojų vaisių ir daržovių kokybę vertina remdamiesi vien jų išvaizda....

Keisis atliekų tvarkymas: pokyčius pajus kiekvienas gyventojas (51)

Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, greitai augant vartojimui planuojama, kaip spręsti sparčiai...