Kaip išsirinkti tinkančias spalvas

Gana dažnas klausimas, kylantis kiekvienai moteriai, yra šis: kokios grimo spalvos tinka prie mano akių? Štai keletas grimo meistro John Gustafson patarimų, kaip išryškinti kiekvieną akių spalvą? Taigi, čiupkite savo grimo paletę ir pirmyn!
Spalvos1
Spalvų teorija

Visi spalvų šešėliai ir jų variacijos yra paremti raudona, mėlyna ir geltona spalvomis. Jei vienodomis dalimis sumaišysime šias spalvas, gausime juodą. Jei visas tris išimsime, mums liks balta. Iš šios paletės galite sumaišyti bet kokią spalvą. Skamba per daug jau paprastai, ar ne? Jums tiesiog reikia žinoti, kas atsitinka, kai sumaišote dvi pirmines spalvas, nes taip geriausia išsiaiškinti, kuri geriausia tinka, norint paryškinti jūsų akių spalvą.

Sumaišius dvi pirmines spalvas, gauname trečiąją, arba papildomą spalvą, ir šis mišinys papildo liekančią pirminę spalvą. Sumaišydami raudoną ir mėlyną, gauname violetinę, o ši yra geltonos papildas. Jei geltoną daiktą padėsite prie violetinio, atrodys, kad abi spalvos suintensyvėja. Štai kodėl Velykos yra taip puikiai atrodanti šventė.

Sumaišydami geltoną ir mėlyną, gauname žalią, kuri papildo raudoną. Paprastai šios kombinacijos yra gausu per Kalėdas.

Galiausiai, yra raudonos ir geltonos kombinacija. Gauname oranžinę, kuri tuomet papildo mėlyną.

Spalvos1

Norėdami išgauti tam tikras variacijas, galite keisti pirminių spalvų kiekius. Jei mėlynos ir geltonos spalvų derinys nuo 50/50 pasikeis į 75/25, tai gautoji žalia bus panaši į miško žalumą. Jei formulė pasikeičia į 25/75, žalia bus labai ryški. Jei pridėsime baltos spalvos, ji pašviesės, jei juodos – patamsės, tačiau mes vis tiek dirbame tik su trijų spalvų kombinacija.

Šilta prieš šaltą

Išskaidykime vaivorykštės spektrą į dvi grupes – šiltas ir šaltas spalvas. Jei jūsų akių spalva pažymėta prie šaltesnių tonų, tai jas paryškins šilti tonai. Jei jūsų akių spalva yra šilta, tuomet jas paryškins šalti tonai. Žinau, kad visa tai skamba labai sudėtingai, tačiau patikėkite manimi, kai tik tai suprasite, jums daugiau niekada nekils klausimas, kuri spalva jums tinka, o kuri – ne.

Šiltos				Šaltos

ruda juoda kreminė balta auksinė sidabrinė geltona pilka oranžinė rožinė persikų alyvinė žalia slyvų chaki mėlyna rūdžių violetinė smėlio raudona bronzinė vario

Jei norite išlikti natūrali, rinkitės savo akių spalvos toną. Jei norite kontrasto, rinkitės priešingą toną. Taigi, kokios spalvos tinka, jeigu jūsų akys yra:

Mėlynos

Jei norite natūralios išvaizdos, ieškokite pilkos, sidabrinės, mėlynos, šaltos rudos ir šviesiai violetinės spalvų tonų. Jei norite kontrasto, ar kad jūsų akys atrodytų dar mėlynesnės, rinkitės auksinės, šiltos rudos, rausvai rudos, persikų, vario ar bronzos atspalvius.

Žalios

Natūraliausiai atrodys auksinė, šviesiai žalia, ruda, kreminė ar smėlio spalvos. Kitoje spektro pusėje, jums tiks dramatiškos, tai violetinė, šilkmedžio uogos, slyvų, rusva, raudonai rusa, rožinė ir rausva spalvos.

Rudos

Jums pasisekė, nes jums tinka daugiausia atspalvių. Visi šiltieji tonai – ruda, auksinė, bronzinė, rūdžių, sodriai žalia atrodys natūraliai. Jei pasirinksite šaltesnes spalvas, jūsų žvilgsnis sustiprės. Prie tokių spalvų priskirsime sodrias slyvų, juodą, tamsiai rusvą ir vidurnakčio mėlynumo spalvas.

Rusvos

Jūsų akių rudumą išryškins šiltesni tonai – auksinė, smėlio, rūdžių, ruda, kreminė ir netgi žalia. Jei norite pabrėžti savo akių žalesniąją pusę, eikite tiesiai prie šaltesnių tonų. Rožiniai rusva, alyvinė, slyvų, šilkmedžio uogų ir visi rausvi atspalviai paryškins žalumą ir padarys jį pastebimesniu.

Tarpinė tarp žalios ir mėlynos

Kokia gi jūs laiminga mergina! Turėdama tokias akis, galite rinktis, kokiomis šiandien pasirodysite. Jei pageidaujate mėlyno žvilgsnio, rinkitės šiltesnius tonus – auksinius, rudus, vario, bronzos, rūdžių ir smėlio. Jei norite žalių akių, naudokite tokius šešėlius, kurie paryškina žalumą – rausvai rudą, slyvų, rožinę, violetinę ir šiltas žalias spalvas.

Violetinės

Ši akių spalva yra šiek tiek sudėtinga, tačiau kadangi keletas jūsų tokias akis turite, aš jums padėsiu. Šią spalvą galite sulieti su violetiniais arba slyvų spalvos šešėliais arba ją išryškinti geltonais ar auksiniais tonais.

Gintaro spalvos

Tai yra dar viena akių spalva, kurią galite panorėti suderinti su auksine arba sodresne ruda ar bronzine spalva, arba suteikti joms kontrastą violetinės spalvos pagalba, kuri išryškintų geltonus akių spalvos tonus.

Dar viena gudrybė yra tokia – galite naudoti spalvą, kuri yra tokio pat atspalvio kaip ir jūsų akys, kaip akių šešėlių pagrindą ir kaip akcentą uždėti vieną kontrastinę spalvą. Tai puikiai tinka vakariniam grimui ir leidžia jums pasinaudoti madingomis spalvomis, per daug neišryškinant savo akių.

Nebijokite eksperimentuoti su spalvomis. Juk bet, ko, kas į jus žiūri, žvilgsnis pirmiausia krenta į jūsų akis – todėl verta sukurti ilgalaikį įspūdį!

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Grožis ir sveikata

Kalėdiniai bėgimai aplink pasaulį

Lietuviai – ne vieninteliai bėgimo entuziastai pasaulyje, kurie prieš pat Kalėdas traukia sportinius batelius ir ruošia šventinius bėgimo kostiumus. Tokie bėgimai populiarūs visame pasaulyje. Vieni jų garsėja ilgametėmis tradicijomis, kiti dėmesį pritraukia netikėtomis dalyvių aprangomis, sakoma pranešime spaudai.

Žiemos sezono „dovana“ – įsielektrinę plaukai. Kaip to išvengti?

Oro temperatūrai nukritus žemiau nulio, ne tik pašiurpsta oda, bet ir piestu stojasi plaukai. Kauno technologijos universiteto (KTU) Fizikos katedros lektorės Kristinos Bočkutės teigimu, užkirsti kelią plaukų elektrinimuisi – vienam nemaloniausių žiemos atributų – gali padėti tinkamai parinktos šukos, plaukų džiovintuvas ir apranga, sakoma pranešime spaudai.

10 didžiausių klaidų, kurias daro sportuojantys žmonės

Pasiryžimas pradėti sportuoti yra sveikintinas ir gali iš esmės pakeisti gyvenimą. Deja, treneriai pastebi, kad sporto klubų naujokai mankštindamiesi daro nemažai klaidų. Jos ne tik apsunkina patį sportavimo procesą, bet ir be reikalo ilgina kūno atsistatymo laiką bei kliudo pasiekti norimų rezultatų. Laiku neištaisyti blogi įpročiai gali netgi priversti mesti sportą, sakoma pranešime spaudai.

Salsa - tai geriausias padažas bet kuriam vakarėliui. Antroji salsos pamoka su D. Meškausku (1)

Antrojoje salsos pamokoje temperamentingasis Deividas Meškauskas toliau mokys greitų salsos žingsnelių ir kombinacijų.

Kalorija – ne žvirblis: apie emocijas, kurias raminame maistu (1)

Šiuolaikinis gyvenimo ritmas – kietas riešutėlis. Karjera, darbas, namai, buitis, šeima, socialinis gyvenimas – visa tai skatina įsijausti į „žmogaus orkestro“ vaidmenį. Juk kasdien stengiamės būti geresniais nei vakar bei paroje turėti 25 valandas, o ką jau kalbėti apie stresą, kuris it šešėlis lydi beveik kiekviename žingsnyje.
KMI skaičiuoklė
  kg
      cm
      
Moterims rekomenduojamas KMI dydis yra 18-23, vyrams 20-25.
Mažiau kaip 18.5 - nepakankamas svoris.
18.5 - 25 – normalus.
25 - 30 – antsvoris.
Daugiau nei 30 – nutukimas.