Ką reikia žinoti apie celiulitą?

Celiulitas – tai pakitęs poodinis riebalinis sluoksnis. Jame yra sutrikusi mikrocirkuliacija ir limfos tekėjimas. Dėl šių pokyčių atsiranda odos gruoblėtumas, kuris gali būti net keturių stadijų. Svarbu atminti, kad celiulitas vystosi palaipsniui ir, pastebėjus pirmuosius požymius, būtina iš karto imtis priemonių.

Neretai tenka susidurti su nuomone, kad celiulitas yra būdingas tik viršsvorio turintiems žmonėms. Dauguma nustemba, kad net ir lieknos moterys gali turėti celiulito problemą. Priežasčių, kodėl atsiranda šis poodinio riebalų sluoksnio pokytis, gali būti daug. Geriau pasižiūrėkime, ką galime nuveikti, kad oda taptų lygi ir švelni.

Kaip gydyti celiulitą?

Teigiama, kad išgydyti celiulito neįmanoma, tačiau jį galima padaryti mažiau matomu. Studijos „Sulieknėk sveikai“ vadovė įvardina tris grupes priemonių, gerinančių odos situaciją:

a) įvairios procedūros, skatinančios poodinę kraujotaką, pavyzdžiui kontrastiniai dušai, limfodrenažiniai masažai;

b) judėjimas ir sportas, nes jis suaktyvina kraujotaką ir limfos tekėjimą;

c) sveika - subalansuota mityba.

Idealu, jei celiulito atveju visos trys priemonės taikomos kartu. Tokiu atveju rezultatas bus greičiausias ir ilgalaikis. Dažnai moterys tik pasitepa kremais ir laukia ilgalaiko efekto. Deja, stebuklingų priemonių nėra. Jei norite džiaugtis lygia oda, teks įdėti pastangų.

Kaip susiję celiulitas ir mityba?

Vaida Kurpienė įspėja, kad didžiausia klaida manyti, jog dietos pagalba greitai numetus svorį, sumažės ir celiulitas. Nesubalansuotų dietų laikymasis dar labiau trikdo medžiagų apykaitą, o ir apimčių pokytis būna trumpalaikis. Jei norite celiulitą panaikinti visam laikui – teks keisti savo mitybos įpročius.

Kai kalbama apie celiulitą ir mitybą dažniausiai sakoma ko nedaryti, t.y. būtina sumažinti cukraus, druskos, alkoholio kiekius, taip pat konservuoto ir stipriai kepto maisto. Šiame straipsnyje įvardinsime ką reikia daryti. Apžvelgsime kokių penkių sveikos mitybos principų reikia laikytis, norint gyventi be celiulito ir kokių būtinų medžiagų reikia sveikai ir lygiai odai.

Pirma, valgyti penkis kartus per dieną. Valgymas kas dvi su puse-tris valandas neleidžia peralkti, be to, taip pagreitinama medžiagų apykaita. V. Kurpienė ypatingai dažnai susiduria su nuomone, kad jei dažnai valgysi – svoris ims augti. Žinoma, tam nepakaks vien tik šios taisyklės laikytis. Svarbu ne tik kada ir kiek dažnai maistą dedate į burną, bet ir kas ten keliauja.

Antra, atsiradus celiulitui būtina vartoti pakankamai skysčių. Dauguma mano, kad gerti reikia tik tada, kai jauti troškulį. Sveikos mitybos specialistė įspėja, kad jei jūsų organizmui trūksta daugiau nei litro vandens jūs troškulio nebejausite. Teorinė orientacinė norma nesportuojančiam žmogui nustatoma skaičiuojant 30 ml skysčio vienam kūno kilogramui. Faktinę normą nusako švelniai gelsva šlapimo spalva visos dienos metu, išskyrus rytą.

Trečia, celiulitas “bijo” maistinių skaidulų. Vaida Kurpienė rekomenduoja priešpiečiams rinktis vaisius ar uogas, o pietų ir vakarienės metu valgyti kuo daugiau šviežių daržovių. Vasaros metu daugiau lapines, o žiemos – daugiau šaknines bei kopūstines. Šviežių daržovių kiekis neribojamas – galite valgyti kiek tik norite.

Rinkitės kuo mažiau apdorotus augalinius produktus. Pavyzdžiui grūdų košes, o ne dribsnius, pilno grūdo makaronus, o ne įprastus makaronus. Dalį mėsos ir pieno produktų pakeiskite ankštinėmis daržovėmis: pupelėmis, lęšiais, avinžirniais.

Ketvirta, nesočiosios riebalinės rūgštys būtinos gerai medžiagų apykaitai. Mažinkite savo racione mėsos bei pieno produktų, įveskite į kasdieninę mitybą nekepintų riešutų bei sėklų, geros kokybės šalto spaudimo aliejaus, riebios žuvies. Pastarosios ne daugiau kaip 200 gramų per savaitę jei dar ruošiatės turėti vaikų. Kitiems riebios žuvies norma ne didesnė kaip 400 gramų per savaitę. Ribojama dėl sunkiųjų metalų taršos.

Penkta, jei norite ilgalaikių rezultatų - gerai sukramtykite. Kai valgote, visą savo dėmesį skirkite maistui. Taip ne tik geriau pasisavinsite maistines medžiagas, bet ir suvalgysite mažesnį kiekį. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad gerai kramtant suvalgoma 20 proc. mažiau maisto, taigi ir kalorijų gaunate mažiau. Mažesnės apimtys padeda geresnei poodinei kraujotakai ir celiulito atsikratyti tampa lengviau.

Sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė atkreipia dėmesį, kad laikytis būtina visų išvardintų taisyklių, nes vienas maisto produktas esmės nepakeis. Maitindamiesi aptartu būdu gausite pakankamai reikalingų celiulitui naikinti maistinių medžiagų. O sportuodami suaktyvinsite poodinę kraujotaką ir ilgainiui galėsite džiaugtis oda be celiulito.

Šiandien „Judam kartu“ ir trenerė Julija Beperščiūtė siūlo atlikti anticeliulitinę treniruotę kuri padės sumažinti celiulitą.