Dauguma moterų, pagimdžiusios kūdikį, kurį laiką taip įsijaučia į naująjį vaidmenį, kad pamiršta viską pasaulyje. Kiekviena sekundė, praleista su mažyliu, atrodo labai svarbi. Iš tiesų taip ir yra. Tačiau jūs vis dažniau pagalvojate apie tai, kaip susigrąžinti prarastą po gimdymo formą, atgauti jėgas ir pasisemti energijos.
Joga dviems_žemas įtūpstas_2
Jūs su liūdesiu apžiūrinėjate savo vangų ir neatpažįstamai pasikeitusį kūną, kuriuo anksčiau taip didžiavotės. Prabunda noras vėl tapti moterimi. Ne ne, mes nesakome, kad turite viską mesti ir bėgti į sporto salę. Juk yra kur kas švelnesnis būdas pasiekti norimo rezultato – tai joga. Tuo labiau, kad jums nereikės nei sekundei išsiskirti su mažyliu. Šie 7 paprasti pratimai patiks ne tik jaunai mamai, bet ir jos kūdikiui.

ĮKVĖPIMAS – IŠKVĖPIMAS

Po to, kai padarysite progresą užsiiminėdama joga, Patariame išmokti šiuos kvėpavimo pratimus. Atsisėskite patogiau , nugara tiesi. Truputį pražiokite burną ir giliai įkvėpkite. Iškvėpdama sušnibždėkite: “Cha”. Kai pajusite, kad oras pasiekė gerklę, užčiaupkite burną ir toliau iškvėpkite per nosį, išlaikydamos iškvėpimo garsą gerklės viduje. Pakartokite keletą kartų.

JOGA – MAMA

Šis pratimų kompleksas buvo sudarytas atsižvelgiant į tai, kad moteriai po gimdymo svarbu padidinti kojų, nugaros ir pilvo raumenų stiprumą ir ištvermingumą. Būtent šie raumenys yra labiausiai apkraunami rūpinantis kūdikiu. Šiuos pratimus galėsite atlikti būdama kartu su kūdikiu.

1. PASILENKIMAI Į PRIEKĮ SU ATRAMA

Joga dviems_pasilenkimai ištiestomis kojomis

Šis pratimas stiprina pilvo raumenis. Atsigulkite ant nugaros, kojas per kelius sulenkite, pėdas padėkite ant kėdės. Paguldykite mažylį pilvuku sau ant krūtinės arba pasisodinkite (jei jau galima) ant pilvo veiduku į save, atsargiai prilaikydama jo nugarytę. Giliai įkvėpkite. Iškvėpdama pakelkite nuo grindų galvą, kaklą ir mentes. Keletą sekundžių sustokite šioje padėtyje ir grįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite 10-15 kartų.

2. TILTELIS

Joga dviems_kojų tempimas

Stiprina nugaros, liemens ir sėdmenų raumenis. Atsigulkite ant nugaros, keliai sulenkti, kojos pečių plotyje. Paguldykite kūdikį nugarėle sau ant klubų. Įkvėpkite, įtempdama sėdmenų raumenis ir stipriai prispausdama pėdas prie grindų. Iškvėpdama pakelkite klubus tiek, kad kūnas nuo galvos iki kelių sudarytų tiesią liniją, kaklo netieskite. Užsilaikykite 3-4 įkvėpimams. Neatpalaiduojant sėdmenų, grįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite 3-4 kartus.

3. KATĖ – ŠUO

Joga dviems_žemas įtūpstas_2

Stiprina nugaros ir pilvo raumenis, išlygina užpakalinę šlaunų dalį. Paguldykite kūdikį ant sulenkto rankšluosčio ir atsistokite virš jo keturiomis. Įtraukite pilvą ir ištiesinkite nugarą.Ištieskite kaklą, įkvėpkite ir išsilenkite per liemenį, padarydama “katės” pozą.

Joga dviems_žemas įtūpstas_1

Iškvėpdama ištieskite kojas ir atsistokite ant pėdų: kūnas turi priminti apverstą raidę V. Spausdama pėdas į grindis ir įtempdama priekinę šlaunų dalį priartėkite veidu link kelių. Rankos turi būti tiesios. Tai poza šuns, žiūrinčio žemyn. Įkvėpdama grįžkite į katės pozą. Pakartokite pratimą 4-6 kartus.

4. AUKŠTAS ĮTŪPSTAS

Joga dviems_aukštas įtūpstas

Išeidama iš šuns pozos atsistokite, kojos pečių plotyje, smakras pakeltas aukštyn, pilvas įtrauktas. Iškvėpdama ženkite platų žingsnį dešine koja pirmyn ir padarykite įtūpstą: dešinys kelias turi būti lygiagretus pėdai, o kairė pėda į grindis remtis tik pirštais. Įkvėpdama pakelkite rankas virš galvos, delnai atsukti vienas į kitą. Šioje padėtyje išbūkite 3-4 kvėpavimo ciklus, paskui žemą įtūpstą.

5. ŽEMAS ĮTŪPSTAS

Joga dviems_šuo

Šis pratimas stiprina kojų, nugaros, pilvo ir pečių raumenis. Iš aukšto įtūpsto iškvėpdama pasiekite delnais grindis iš abiejų dešinės pėdos pusių ir nuleiskite ant žemės kairįjį kelią. Įkvėpkite ir pakelkite rankas virš galvos.

Joga dviems_katė

Iškvėpkite, nuleiskite rankas prie kūdikio, pasilenkite. Pakartokite 5-6 kartus. Paskui padėkite delnus ant grindų iš abiejų kūdikio pusių ir padarykite šuns, žiūrinčio į grindis, pozą. Padarykite iš eilės aukštą ir žemą įtūpstus su kaire koja.

6. KOJŲ TEMPIMAS

Joga dviems_tiltelis

Šis pratimas stiprina vidinius šlaunų raumenis. Po žemojo įtūpsto pastatykite sulenktą dešinę koją į priekį. Kelis turi būti tiesiai virš pėdos. Pasilenkite ir atsiremkite delnais bei alkūnėmis į grindis, padėję rankas iš abiejų kūdikio pusių. Pasistenkite pasilenkti kiek galite žemiau, kad pajustumėte tempimą kairiojoje šlaunyje. Pasilikite šioje padėtyje 4-5 kvėpavimo ciklams. Pakeiskite kojas vietomis ir pakartokite pratimą.

7. PASILENKIMAI IŠRIESTOMIS KOJOMIS / KŪDIKIO POZA

Joga dviems_pasilenkimai į priekį

Šis pratimas ištempia priekinius ir užpakalinius šlaunų raumenis, stiprina presą. Pereidama iš ankstesnės pozos padėkite delnus kūdikiui iš abiejų pusių. Įkvėpdama įtempkite dešinę koją ir pastatykite kojas šiek tiek plačiau nei pečių plotyje.

Joga dviems_kūdikio poza

Įtraukite presą, ištieskite kojas ir įtempkite raumenis. Pasilikite šioje padėtyje 3-4 kvėpavimo ciklams. Paskui atsiklaupkite ant kelių, atsisėskite ant pėdų, rankas ištieskite į priekį ir visu kūnu išsitempkite.

Visus jogos pratimus reikia daryti plastiškai ir lėtai. Labai svarbu taisyklingai kvėpuoti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (49)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (46)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (3)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (38)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (100)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (100)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1139)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (56)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (89)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...