Daugelis tėvų, turinčių blogą regėjimą, iš anksto susitaiko su liūdna neišvengiamybe: vaikas taip pat turės problemų dėl regėjimo. Tuo tarpu tie, kurie mato gerai, yra įsitikinę, kad jų vaikams trumparegystė negresia. Visiškai neteisūs tiek vieni, tiek ir kiti, nes vaikų regėjimas labai daug priklauso nuo mamos ir tėčio veiksmų, kurie gali padėti ir išsaugoti, ir sugadinti regėjimą.
Akiniai
Mes papasakosime, kaip reikia teisingai rūpintis vaikų akimis.

Taisyklė Nr. 1 - baldai turi „augti“

Akys ypatingai pavargsta, jeigu vaikas rašo, skaito arba piešia sėdėdamas nepatogiame suole, ant per aukštos arba per žemos kėdės. Baldai turi atitikti vaiko ūgį ir teks ieškoti galimybių, kad galėtumėte reikiamu metu keisti ar bent jau „modernizuoti“ darbo vietą pamokų ruošimui.

Kėdė turi būti tokio aukščio, kad vaiko kojos remtųsi į grindis, o atstumas nuo akių iki stalo paviršiaus sėdint tiesia nugara turi būti apie 30 centimetrų. Pasirūpinkite ir tuo, kad stalo arba suolo paviršius būtų šiek tiek pasviręs – maždaug 12-15 laipsnių. Tuomet taisyklingai sėdint pakanka tik šiek tiek palenkti galvą, kad į tekstą galima būtų žiūrėti stačiu kampu. Tai žymiai patogiau ir naudingiau regėjimui. Visos teksto dalys bus vienodu atstumu nuo akių, ko neįmanoma pasiekti, jeigu knyga guli ant įprasto stalo paviršiaus.

Nepamirškite, kad ant stalo turi stovėti lempa, ryškiai apšviečianti knygą arba sąsiuvinį, bet nespiginti į akis. Tačiau netgi taisyklingiausiai organizuojant namų darbų ruošimą, kas valandą reikia daryti pertrauką. Idealus variantas – 15 minučių žaidimų lauke.

Ramybė visuomet gerina regėjimą, o pastangos – silpnina. Pavargusioms akims padės akupunktūra, speciali gimnastika ir palmingas.

Taisyklė Nr. 2 - išganinga tamsa vidury baltos dienos

“Leisk akims pailsėti!” – mes dažnai tai sakome vaikams, kurie ilgai renka dėliones arba mažas konstruktoriaus daleles, žiūri televizorių arba siįkimba į knygą. Taigi koks yra geriausias poilsis akims?

Pirmiausia jas reikia užmerkti. Atsisėskite priešais vaiką, užmerkite akis ir prisiminkite ką nors malonaus, pavyzdžiui, kaip su visa šeima vykote atostogų ir maudėtės šiltoje vasaros jūroje. Paprašykite vaiko, kad jis “sektų jūsų veiksmus.” Kalbėkite garsiai, balsas turi būti negarsus, neskubėkite. Penkios minutės malonių prisiminimų užmerktomis akimis pašalins įtampą.

Dar geriau akys pailsės, jeigu jas užmerksite ir švelniai pridengsite rankų delnais. Šis metodas vadinamas “palmingu”. Pirštai turi būti atremti į kaktą. Reikia apie nieką negalvoti ir paprasčiausiai stebėti tamsą. Nuėmę delnus nuo veido ir atmerkę akis vaikai turi pastebėti, kad aplinka tapo žymiai ryškesnė. Taikyti palmingą reikia kaip įmanoma dažniau. Net jeigu pavyksta “pasislėpti” po delnais vos keletui sekundžių, atpalaiduoti kūno raumenis ir apie nieką negalvoti, rezultatas bus puikus.

Kur statyti kompiuterį ir televizorių

Ryškūs ekranai jau seniai užkariavo žalingumo čempionų titulą. Jauniems mokyklinukams verta žiūrėti televizorių tik dieną ir ne dažniau nei 2-3 kartus per savaitę 3 metrų atstumu. Žiūrėjimo trukmė – ne daugiau kaip 1 valanda. Jeigu nesilaikysite šių sąlygų, jūsų vaiko regėjimas blogės.

Nuo kompiuterio atplėšti vaikų jau nepavyks, kadangi kompiuterinių programų išmanymas suaugusiųjų gyvenime praktiškai būtinas. Tačiau paaiškinti saugumo technikos reikalavimus ir reikalauti jų vykdymo yra būtina. Po pusės valandos darbo reikia daryti pertrauką, negalima leisti, kad monitorius pradėtų mirgėti. Monitorių geriausia statyti galine dalimi į langą – tuomet vaikas automatiškai retkarčiais nukreips akis į medžius, namus ir žmones, matomus pro langą – tai puiki mankšta akims.

Bus tęsinys

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Akibrokštas: valstybinė įmonė savo patalpose atidarė paslaptingą viešbutį (87)

Palangos girininkijoje dirba ne vien tik miškininkai. Kaip išsiaiškino DELFI, jų ten mažuma....

Kaimynų prekybos tinklas ruošiasi galingam spurtui Lietuvoje (86)

Latvijos statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvių tinklo „ Depo “ prekybos tinklas...

Automobilių gamyboje – nauja aukso kasykla (1)

Autonomiški automobiliai gali drastiškai sumažinti aukų keliuose skaičių, apkarpyti suvartojamų...

Turkijoje turistus įbaugino siaučiantis virusas (10)

Viešumoje paniką sukėlė informacija apie Turkijoje siaučiantį Koksaki virusą ir jo sukeltos...

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (4)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko...

Pasižvalgė po azijietiško restorano užkulisius: retas europietis išdrįstų paragauti vietinių pasididžiavimu laikomų patiekalų (2)

Keliaudamas po Pietryčių Aziją sutikau tikrą azijietiškos virtuvės guru Josefą Sagemüllerį....

Šnekos apie emigraciją – tik žodžiai: likę Lietuvoje šie specialistai gauna ir 2 tūkst. eurų (82)

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, visuomenėje plačiai paplitusi...

K. Girnius. Ar reikėtų „perkrauti“ santykius su Baltarusija? (100)

Pastarosiomis dienomis vis labiau rašoma apie Baltarusiją . Michailas Saakašvilis pasakė...

Archeologai patvirtino: pajūryje iš tiesų rastas kuršių piliakalnis (4)

Archeologiniai tyrimai patvirtina, kad praėjusią vasarą Pajūrio regioniniame parke, vos už kelių...

Sumaištis Olandijoje: radijo stoties pastate buvo laikomi įkaitai atnaujinta 11.07 (19)

Olandų radijo stotyje 3FM keli žmonės buvo paimti įkaitais. Apie tai ketvirtadienį pranešė...