„Gyvenimo skonis prarandamas pradėjus po jį stumdytis. Todėl reikia būti smalsiam. Dar geriau, kai tas smalsumas susijęs su tam tikra veikla, planų realizavimu, darbu. Juk net vienos valandos projektas gali būti prasmingas. O nudirbus suplanuotus darbus, ir gyvenimas tampa malonesnis”, - sako energingasis Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas, profesorius Donatas Katkus (66).
© A.Solomino nuotr.
- Perfrazuojant Jūsų žodžius, galima sakyti, kad smalsumas yra varomoji jėga, neleidžianti sustoti...

- Teisingai. Ir ne tik. Reikia nuolatos mylėti. Jau daugiau nei 40 metų mano meilė vis ta pati. Turiu ją ir esu jaunas. Žmogus negali sau leisti jokio apsileidimo. Ypač vidinio, greitai išsikerojančio ir žaibiškai įgaunančio pagreitį, nes tuomet labai greitai sulepšėjama. Beje, vidinis guvumas labai susijęs ir su fiziniu - reikia daryti mankštą, praustis bent du kartus per dieną (juokiasi).

- Daug dirbate, dalyvaujate įvairiuose projektuose, ir ne tik klasikinės muzikos - buvote populiariųjų „Žvaigždžių duetų“ komisijos narys. Ar toks sparus gyvenimo tempas neatsiliepė Jūsų sveikatai?

- Ooo... turiu daug problemų. Ilgai besitęsiantis stresas atsiliepė mano kraujagyslių sistemai, todėl didėja kraujo spaudimas. Pamenu, kai grodavau kvartete po koncerto nuo įtampos netekdavau net po pusantro kilogramo. Dabar, po neteisingų kaltinimų ir šmeižto savivaldybėje dėl įtampos ištiko insultas. Bet ir tai dar ne viskas. Turėdamas per daug svorio, „sutryniau“ klubo sąnarį. Gerai, kad nuostabus, aukščiausios klasės specialistas, savo srities virtuozas gydytojas - traumatologas Narūnas Porvaneckas man įstatė naują. Esu laimingas tiek, kad norėčiau bėgioti ir net krepšinį žaisti. Bet man patarė geriau to nedaryti...

- Puikiai žinodamas silpnąsias organizmo puses, turbūt išsiugdėte stiprų savisaugos instinktą, o gal tiesiog turite kitokių kovos su stresu būdų?

- Nors ištisas valandas galiu skaityti paskaitas apie savitvardą, kvėpavimo pratimus streso metu, pats tomis teorijomis nesivadovavau. Buvau įpratęs elgtis daug paprasčiau - parėjęs namo išlenkdavau burnelę. Apdujus problemos kampai neatrodydavo tokie aštrūs. Žinau, kad tai pats blogiausia kovos su stresu būdas. Buvo metas, kai ėmiau galvoti, ar nesu alkoholikas.

- Atrodote pastebimai sulieknėjęs.

- Gydytojai seniai sakė, kad reikia numesti svorio. Rekomendavo įvairias dietas, apie kurias pamiršdavau tą pat minutę, kai sėsdavau valgyti. Bet Žvėryne yra toks natūralios medicinos centras. Sūnus, išgirdęs, kad noriu ten eisi sako, tu ką, tėvai, kvailas... Bet nuėjau ir sumokėjęs tūkstantį litų pradėjau laikytis nustatytos dietos.

Juk absurdiška sumokėti tiek pinigų ir nieko negauti... Man buvo atliktas kraujo testas ir sudarytas labai siauras valgiaraštis. Galėjau valgyti ungurį, karpį, kalakutieną, šiek tiek daržovių. Keturis mėnesius tvarkingai laikiausi - nevalgiau vakarais, negėriau alkoholio, kavos... ir numečiau 25 kilogramus. Bet ir čia leisdavau sau nuslysti - kai kepdavau karpį, kaip reikiant pripildavau moliūgų aliejaus. Oi, kaip skanu. Tiesa, nestorėjau, ėmiau bliūkšti kaip balionas...

- Būtina valgyti kuo įvairesnį maistą, nes tik tuomet organizmas gaus visų jam reikalingų maisto medžiagų.

- Sutinku, kad daug kas priklauso nuo maisto ir nežinau, ar jų metodika man tiko ar ne, bet turiu prisipažinti, kad tuomet tikrai neėdžiau kaip kiaulė...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Seimo socdemai su valstiečiais bando sudaryti slaptą paktą

DELFI duomenimis, antradienį Seimo Socialdemokratų frakcijos bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...

Dėl suvalgyto saldainio – konfliktas su prekybos centro apsaugos darbuotoju (4)

Prieš pirkdami maisto produktus turguje, nesibodite jų paragauti, o pardavėjai tai leidžia.

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (60)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (107)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

J. Baronui pavyko pasprukti, nes nuo kojos buvo nuimta apykojė (31)

Po išpuolio sostinės Antakalnio mikrorajone esančioje picerijoje policijos ieškomas tris kartus...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti už centus (128)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

Feisbuke plinta kliedesys apie žiurkių mėsą (12)

Visus melagingos naujienos bruožus turinti nuoroda antradienį pradėjo plisti tarp socialinį...

Beveik 20 metų japonus pažįstantis lietuvis papasakojo, kas jį stebina iki šiol

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Azijos studijų centro (ASC) vadovas dr. Aurelijus Zykas DELFI...

Barselonoje buvo planuojamas kur kas didesnis išpuolis (1)

Vienas iš įtariamų išpuolio Barselonoje rengėjų teisme pripažino, kad buvo planuojama įvykdyti...