Retas čiuožėjas, išeidamas ant ledo, išdrįsta užsidėti šalmą. Po traumų uždarose čiuožyklose vaikus gydantys medikai tvirtina, kad galvos, kelių, alkūnių apsaugos čiuožėjams turi būti privalomos. Medikų nuomone, už tai atsakingi čiuožyklų administratoriai, tačiau pastarieji įsitikinę, kad čiuožinėjančiųjų saugumas - jų pačių reikalas.
© BNS foto
Įsibėgėjus žiemai, jau skaičiuojamos pirmosios šalčio, slidžių kelių ir žiemos pramogų aukos. Vis dėlto, anot medikų, vaikai dabar dažniau susižeidžia ne važinėdami rogutėmis nuo kalnų, o pramogaudami uždarose ledo arenose. Gydytojų nuomone, čiuožinėjantiems vaikams apsaugos turėtų būti privalomos. Tuo tarpu sostinės ledo arenų administratoriai tvirtina, kad už vaikų saugumą pirmiausia atsako jų tėvai ir patys mažieji čiuožinėtojai.

Į ligoninę kasdien

LŽ lankantis Respublikinės Vilniaus universitetinės vaikų ligoninės traumatologijos skyriuje, ten gydėsi penki vaikai, patyrę traumas pramogaudami. Vienas vaikas susižeidė važinėdamas rogutėmis, kitas paslydo eidamas gatve, o likusieji traumas patyrė sostinės ledo arenose.

Pasak šio skyriaus gydytojo traumatologo Vido Misevičiaus, kasdien iš įvairių sostinės ledo arenų į skyrių patenka nuo vieno iki keturių vaikų. Dažniausiai jie patiria galvos traumas ir rankų lūžius, kartais po tokių sužeidimų neapsieinama be operacijų. "Pramogaudami ledo arenose vaikai būtinai turėtų būti su apsaugomis. Tai turėtų būti privaloma! Kitaip argi galime kalbėti apie ledo arenų savininkų atsakomybę?" - svarstė gydytojas Misevičius.

Jo nuomone, vaikai susižeidžia, nes neturi čiuožinėjimo patirties, be to, nėra atsargūs ir juos lydintys suaugusieji. "Nors visame pasaulyje normalu, kad dviratininkai, riedutininkai važinėja su šalmais, Lietuvoje vengiama apsaugos priemonių. Taip pat ir ant ledo dauguma vaikų turėtų būti su šalmais, kelių ir alkūnių apsaugomis", - saugumo principus dėstė medikas.

Apsaugų nėra

Čiuožinėdami sostinės Ledo rūmuose, Žalgirio stadiono čiuožykloje, Elektrėnų ledo rūmuose apsaugų neišsinuomosite, nes ten jų paprasčiausiai nėra. Pačiūžų nuoma valandai šiose čiuožyklose kainuoja apie 5 litus.

Naujuosiuose Vilniaus ledo rūmuose pirmą kartą čiuožinėjantys gali samdytis instruktorių, 20 minučių jo paslaugų kainuos 10 litų. Tačiau apsaugų ir ten negausite.

Paskambinusi į Elektrėnų ledo rūmus LŽ žurnalistė išgirdo, kad "apsaugos - pačių lankytojų problemos". Čia už vaikų saugumą atsako juos lydintys suaugusieji arba patys vaikai. Telefonu kalbėjusi šių rūmų darbuotoja patikino, kad vyresni vaikai gali ateiti ir vieni, neva jiems galima čiuožinėti ir be apsaugų.

Vilniaus "Žalgirio" stadiono, kuriame taip pat įrengta čiuožykla, direktorius Jonas Grigas tvirtino, kad per 10 metų stažą pirmą kartą išgirdo klausimą apie mažųjų čiuožėjų apsaugas. "Pačiam reikia saugoti vaiką, kad neužsimuštų. Per 10 metų dar neužsimušė nė vienas. Paprastai susižeidžia suaugusieji", nuoširdžiai stebėjosi direktorius.

Mėgstantiems saugumą Grigas rekomendavo samdytis čiuožimo instruktorių ir išmokti normaliai čiuožinėti. "Mes teikiame tik ledą ir pačiūžas. O skęstančiųjų gelbėjimas - pačių skęstančiųjų reikalas", - prisiminęs garsųjį posakį ironizavo "Žalgirio" stadiono direktorius.

Apsaugų neima

Vilniaus pramogų ir prekybos centro "Akropolis" ledo arenoje vaikams iki 7 metų pačiūžos ir apsaugos suteikiamos nemokamai ir privalomai dalijamos. "Akropolio" ledo kasininkės ir vyresniems vaikams siūlo nuomotis apsaugas, tačiau labai dažnai lankytojai jų atsisako. Alkūnių, kelių apsaugos ir šalmo komplekto nuoma kainuoja keturis litus.

Pasak "Akropolio" pramogas koordinuojančios UAB "Akropolio kinas" direktoriaus Giedriaus Juozapavičiaus, patys lankytojai vengia dėtis apsaugas. "Galbūt nedrįsta čiuožykloje pasirodyti su šalmu", svarstė Juozapavičius. Jis pabrėžė, kad saugumas - kiekvieno žmogaus sąmoningumo reikalas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Sąmokslo teorijų karalienė: kas slypi už kalbų apie slapta pasaulį valdančius žmones (95)

Mito apie iliuminatus atsiradimo istorija atskleidžia, kaip šiandien gimsta melagingos žinios, o...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (128)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (134)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Batelių paieška pajūryje: ar įmanoma rasti nebrangių ir įspūdingų batų? (8)

Kad Palangoje galima atrasti stilingų apdarų, DELFI Stilius jau įsitikino. Todėl šį kartą...

Pasipiktinę graikai įtaria NBA atstovus konspiracija

Medicininiai tyrimai tolimoje Kinijoje, nekonkreti diagnozė, bendravimas per socialinius tinklus....

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (32)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Sugriuvus automobilių stovėjimo aikštelei, mašinos pakibo ore (1)

Nottinghamo centre, įgriuvus daugiaaukštei automobilių aikštelei, dalis joje stovėjusių mašinų...

Priežastys, kodėl apsilankius tualete vargina nemalonūs pojūčiai (26)

Deginimo pojūtis šlapinimosi metu yra vienas nemaloniausių dalykų. Štai kodėl svetainė...

„Sostų karų“ žvaigždė E. Clarke prasitarė apie pasimatymų taisyklę (6)

Garsiųjų „Sostų karų“ aktorė Emilia Clarke nuolat supama gandų. Tačiau nuolat...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (225)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...