Tai atskleidė „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa „Kokią įtaką celiulitas daro moterų gyvenimui ir ką apie jį mano vyrai?“

Celiulitas –vienas pagrindinių grožio rūpesčių daugelio moterų visame pasaulyje. Šis odos pakitimas, pasireiškiantis poodinio sluoksnio riebalų sankaupomis, gali pakirsti moterų pasitikėjimą savo išvaizda, kai kuriais atvejais – net priversti gėdytis savo kūno. Vienos moterys susitaiko su apelsino žievelę primenančiais odos pakitimais ir nesuka dėl to galvos, kitos griebiasi pačių įvairiausių priemonių kovai su šia nepageidaujama problema.

„Artėjant pavasariui, kiekviena moteris iš naujo įvertina savo išvaizdą. Kaip parodė tyrimas, nemaža dalis moterų nėra patenkintos tuo, ką mato veidrodyje. Apelsino žievelę primenanti oda neprideda pasitikėjimo savimi, ypač kai taip norisi pasipuošti suknelėmis, sijonukais, šortukais, o vasarą nebijoti likti tik su maudymosi kostiumėliu. Pasitikėjimo, be abejo, neprideda ir vyrų požiūris.

Tyrimas atskleidė, kad vyrai ne tik pastebi celiulitą, bet jį vertina ir kaip moters grožio priešą. Moterys turėtų žinoti, kad celiulitas nėra neįveikiama problema. Tereikia valios ir pasiryžimo. O geriausia paskata nenuleisti rankų ir siekti tokio kūno, kuris leistų pasitikėti savimi, geri pavyzdžiai,“ – teigia „Mary Kay“ grožio ekspertė Jelena Liaudinienė. 

Celiulitas kamuoja 8 iš 10 moterų

Tyrimas parodė, kad 17,1 proc. moterų nesuka dėl celiulito galvos, nes... jo tiesiog neturi. Likusios 8 iš 10 moterų, žiūrėdamos į veidrodį, mato mažesnius ar didesnius odos pakitimus.

Kaip parodė moterų apklausa, ne kiekviena celiulito turinti moteris tam skiria ypatingą dėmesį. Kiek mažiau kaip pusė (44 proc.) apklaustųjų nurodė dėl celiulito nesukančios galvos.

Tačiau dar beveik tiek pat moterų (46,9 proc.) dėl celiulito patiria vienokį ar kitokį diskomfortą: 22,8 proc. moterų nejaukiai jaučiasi vasarą su maudymosi kostiumėliu, 15,4 proc. celiulitas paskatina sveikai maitintis ir sportuoti, 4,8 proc. gėdijasi savo kūno, o dar 3,9 proc. gėdijasi nusirengti matant antrajai pusei.

„Net ir turėdamos celiulito, toli gražu ne visos moterys imasi priemonių atsikratyti šios problemos. Mūsų tyrimas parodė, kad net 55,3 proc. moterų pripažino nekovojančios su celiulitu. Dalis jų galbūt mano, kad ši kova – beprasmė, daliai galbūt pritrūksta valios ir pasiryžimo imtis pokyčių. Dalis, žinoma, gali būti visiškai patenkintos tokiu kūnu, koks jis yra“, - vardija grožio ekspertė Jelena.

O populiariausias kovos su celiulitu būdas – sureguliuota mityba (19,7 proc. apklaustųjų). Taip pat viena populiariausių priemonių – specialūs anticeliulitiniai kremai. Juos nurodė naudojančios 16,6 proc. moterų. 14,6 proc. su celiulitu kovoja reguliariu sportu, 11,3 proc. pasitelkia liaudiškas priemones, o 8,8 proc. celiulito stengiasi atsikratyti masažais.

Vyrai mano, kad celiulitas darko moters grožį

Apklausa parodė, kad celiulitą itin kritiškai vertina ne tik moterys, bet ir jų antrosios pusės. Beveik kas antras vyras (45,7 proc. apklaustų vyrų) mano, kad celiulitas darko moters grožį. Kad moteris graži, nepaisant turimo celiulito, nurodė tik 17,2 proc. stipriosios lyties atstovų. Beveik ketvirtadalis (23,9 proc.) dar neapsisprendė, ar celiulitas turi įtakos moters grožiui. Kas dešimta moteris gali nesijaudinti – jos antroji pusė greičiausiai net nežino, kas tas celiulitas (10,4 proc. apklaustųjų).

Moterys kiek savikritiškesnės: kad celiulitas darko jų grožį mano 58,9 proc. respondenčių. 23,3 proc. moterų nurodė, kad grožis ir celiulitas neturi nieko bendro.

Reprezentatyvų gyventojų tyrimą kosmetikos kompanijos „Mary Kay“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atliko šių metų sausio mėn. Buvo apklausti 1005 respondentai.

R. Lukoševičiūtė: įveikti celiulitą - įmanoma

Toks pavyzdys - televizijos laidų ir renginių vedėja, dainininkė, žurnalistė Rūta Lukoševičiūtė. Dar prieš metus Rūta Lukoševičiūtė priklausė toms moterims, kurios, paklaustos, kaip rūpinasi savo kūnu ir kovoja su celiulitu, atsakytų nieko nedarančios.

Viską apvertė aukštyn kojomis vienas žvilgsnis į savo nuotrauką. Žinoma moteris buvo šokiruota ir negalėjo patikėti, kad tai, ką mato nuotraukoje, yra ji pati. Rūta Lukoševičiūtė greitai apsisprendė: su pasikeitusiomis kūno formomis nesitaikys ir imsis veiksmų. Teko iš esmės pakeisti gyvenimo būdą, tačiau dabar žinoma žurnalistė džiaugiasi rezultatu – minus 8,5 kg.

“Niekada neturėjau rūpesčių dėl kūno formų, tačiau viskas pasikeitė, kai nustojau krūtimi maitinti dukrytę. Per 3 maitinimo metus organizmas priprato kaupti atsargas ir toliau sėkmingai tai darė, kai jau nebereikėjo. Iš pradžių į besikeičiančias kūno formas nekreipiau dėmesio ir nesukau galvos dėl tokių problemų kaip celiulitas. Tačiau pamačiusi save nuotraukoje, nustėrau. Supratau, kad laikas kažką daryti. Iš esmės pakeičiau gyvenimo būdą: atsisakiau tam tikrų maisto produktų, sureguliavau mitybą, valandų valandas plušau sporto salėje, lepinau kūną specialiomis kosmetikos priemonėmis. Kilogramai, matyt, išsigandę mano užsispyrimo ir darbo, ėmė tirpte tirpti. Grįžo pasitikėjimas savimi, gera savijauta, nebereikia sukti galvos dėl celiulito,“ - patirtimi susigrąžinant dailias kūno linijas dalijasi Rūta Lukoševičiūtė.

Žinoma moteris drąsina ir kitas savo kūnu nepatenkintas moteris nenuleisti rankų – susigrąžinti dailias kūno formas ir atsikratyti celiulito įmanoma!

Kovai su celiulitu - moksliniai tyrimai

Kosmetikos kompanija „Mary Kay“ pristato naujos formulės kremą-želę nuo celiulito „TimeWise Body™ Smooth-Action™“. Tam, kad sukurtų efektyvią priemonę kovai su moteris visame pasaulyje kamuojančia odos problema, kompanija skyrė kelerius metus tyrimams.

Stipriai veikiančio „TimeWise Body™ Smooth-Action™“ kremo-želės sudėtyje yra glikolio rūgšties, kofeino, argano aliejaus bei jūros augalų ekstraktų. Ši veiksminga formulė garantuoja mažiau matomą celiulitą, tvirtesnę, lygesnę ir stangresnę odą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (58)