Apsauginės kosmetikos priemonės nuo saulės

Kosmetikos gamintojai nuolat dirba mėgindami patobulinti apsaugines priemones nuo saulės. Šiandien apsauginės priemonės nuo saulės gaminamos gelių, kremų, losjonų, pienelių, aliejų pavidalu. Tačiau visos jos turi savų privalumų ir trūkumų.
Losjonų ir gelių sudėtyje yra cheminių filtrų, kurie absorbuoja ultravioletinius spindulius. Tokiu būdu odos apsaugos nuo ultravioletinių spindulių procesas bus lydimas cheminės reakcijos, kuri kils išsiskyrus prakaitui, taigi oda gali perkaisti. Losjonų ir gelių apsaugos laipsnis paprastai būna nelabai aukštas – dažniausiai 5PP. Tai susiję su apsauginiais cheminiais filtrais, kuriuose nėra riebalinės fazės.

Jeigu jūs vis tik pamatysite parduotuvėje ar vaistinėje losjonus ar gelius su labai aukštu apsaugos faktoriumi, atminkite, kad tai arba akivaizdi apgaulė, arba gamintojui kažkokiu būdu vis tik pavyko įvesti į priemonę didesnį cheminių filtrų kiekį. Tačiau tokiu būdu išgauti stabilią ir pakankamai nekenksmingą formą kol kas, atrodo, yra neįmanoma.

Aliejuose įdegimui taip pat yra tik cheminiai filtrai, todėl jie veikia beveik taip pat kaip ir geliai. Tačiau jie ant odos paviršiaus sudaro ploną plėvelę ir tokiu būdu pavojus perkaisti dar padidėja. Susidaro celofaninio paketo efektas: oda liaujasi normaliai kvėpavusi, nustoja lupęsis viršutinis negyvas odos sluoksnis, oda tampa porėta. Oda turi kvėpuoti laisvai, kad galėtų pilnai biologiškai funkcionuoti. Be to, viršutiniai odos sluoksniai yra negyvi, juose kaupiasi toksinai.

Aliejaus plėvelė trukdo odai kvėpuoti ir trukdo pasišalinti negyvoms ląstelėms bei medžiagų apykaitos procese išsiskiriančioms medžiagoms – šlapimo tipo šlakams. Šie šlakai koncentruojasi po aliejaus plėvele viršutiniame odos sluoksnyje – epidermyje, o dėl to pradeda vystytis vietinė toksikozė, vysta ląstelės, kinta biocheminių procesų kryptis ir, žinoma, greitėja procesai, nulemiantys odos senėjimą. Be to, aliejuje, veikiant ultravioletiniams spinduliams, išsiskiria laisvieji radikalai, kurie tik sustiprina aukščiau aprašyto proceso poveikį.

Kremuose ir pieneliuose yra emulsijų, todėl jie turi pakankamai galimybių sugerti daugiau ultravioletinių filtrų nei kitos kosmetinės formos. Į kremo ir pienelio sudėtį galima dėti ir vandenyje bei aliejuje tirpstančius ultravioletinius filtrus ir kiekvienam filtrui parinkti geriausią tirpiklį. Be to, riebalinė fazė leidžia į jų sudėtį dėti tiek cheminius, tiek fizinius ultravioletinius filtrus, varijuojant jų procentinį santykį ir taip išgaunant apsaugines priemones su geriausiomis charakteristikomis.

Kadangi fiziniai filtrai – tai netirpstantys milteliai bei kremai, kurių sudėtyje yra tų miltelių, savo tirštumu dažnai primena pastą ir šiuos kremus sunku užtepti ir tolygiai paskirstyti ant odos. Be to, jie sunkiai įsigeria. Todėl pačia patogiausia kosmetine forma yra priimta laikyti pienelius, kuriuos lengva užtepti, išlyginti ir jie taip pat lengvai ir nusiplauna.

Nepriklausomai nuo konsistencijos ir apsaugos laipsnio, visos apsauginės priemonės tepamos tik ant švarios odos. Kita porcija niekuomet netepama nenuplovus ankstesnės! Dėl to gali kilti problemų naudojant vandeniui atsparias priemones.

Jeigu įprastinės (vandeniui neatsparios) apsauginės formos lengvai nuplaunamos vandeniu, tai norint nuplauti vandeniui atsparias priemones, odą būtina plauti putojančiomis priemonėmis, kurios nuo odos paviršiaus pašalina silikonus (pagrindinius vandeniui atsparius komponentus), kurių palikti ant odos po saulės procedūrų nerekomenduojama.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Grožis ir sveikata

Lietuvos vanojimo čempionato akimirkos: pirties meistrų varžytuvės (9)

Šalia Palangos įsikūrusiuose Žibininkuose šiandien vyko septintasis Lietuvos vanojimo čempionatas. Šiemet jį po savo stogu priėmė poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“. Čempionate varžėsi penki geriausi Lietuvos vanojimo meistrai iš skirtingų regionų: Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos, Aukštaitijos, juos vertino tarptautinė komisija.

Plaukų dažai – dar vienas galimas krūties vėžio sukėlėjas (27)

Kiekviena moteris nori būti graži – faktas senas kaip žmonija. Plati šypsena, dailūs figūrą ryškinantys drabužiai, aksesuarai, o kur dar graži šukuosena... Tačiau kaip reaguotumėte sužinoję, kad už jūsų dailius plaukus sukuriančių priemonių slypi krūties vėžiu grasinančios medžiagos?

Braškės: kokias pirkti, kaip laikyti ir originaliai paruošti (4)

Mėgstamiausia vasaros uoga sugrįžo. Vasarą galima vadinti „braškių sezonu“, mat šios uogos džiugina mus iki pat rugpjūčio. Viskas, ką turime žinoti apie braškes, aprašyta womenshealthmag.com.

Blogos naujienos mėgstantiems sūrį (107)

Mokslininkai nustatė, kad sūryje yra tų pačių cheminių medžiagų, kurios aptinkamos priklausomybę sukeliančiuose narkotikuose, rašo independent.co.uk.

Tarptautinė jogos diena Lietuvoje paminėta masiškai atliekant medžio pozą (4)

Trečius metus iš eilės Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, buvo minima Tarptautinė jogos diena.
KMI skaičiuoklė
  kg
      cm
      
Moterims rekomenduojamas KMI dydis yra 18-23, vyrams 20-25.
Mažiau kaip 18.5 - nepakankamas svoris.
18.5 - 25 – normalus.
25 - 30 – antsvoris.
Daugiau nei 30 – nutukimas.