Skonio ir kvapų pasirinkimas pagal metų laikų kaitą yra labai svarbus procesas Ajurvedoje. Skirtingi skoniai ir kvapai yra priskiriami skirtingoms došoms bei metų laikams. Svarbu suprasti, kokį skonį ir kokius maisto produktus galima arba negalima vartoti skirtingais metų laikais. Kai kurie skoniai gali sujaukti došų pusiausvyrą organizme, sukelti sveikatos negalavimus, fizinės ir mentalinės būklės pablogėjimą, ypač keičiantis metų laikams.
Prieskoniai
© Corbis/Scanpix
Ajurvedos filosofai apžvelgia pavojus ir pataria, kaip teisingai pasirinkti reikiamus skonius, kvapus, prieskonius ir valgius.

Skonio sąvoka Ajurvedoje

Pagal Ajurvedą skonis yra gamtos pokalbis su žmogumi. Kiekviename skonyje yra užkoduoti penki pasaulio elementai (panchamahabhoota: erdvė, oras, ugnis, vanduo ir žemė) leidžiantys suprasti skonio prigimtį. Dažniausiai mes laikome skonį tik liežuvio jutimo organu. Ajurvedoje skonis turi gilesnes terapines savybes ir jam suteikiamas svarbesnis vaidmuo.

Sanskrito kalboje Rasa yra skonis. Rasa – tai labai skirtingų savybių, pojūčių visuma, turinti gamtos užkoduotas balansuojančias ir gydomąsias savybes. Taip apibūdinami ne tik maisto produktai, bet ir prieskoniai, vaistažolės, gydomieji mineralai. Kiekvienas skonis turi labai skirtingas savybes (lengvas, sunkus, sausas, drėgnas) ir atlieka labai svarbų vaidmenį, balansuojant organizmo gyvybines energijas – došas.

Ajurveda išskiria šešis pagrindinius skonius:

SALDUSMADHUR RASA(cukrus, medus, saldikliai)
SŪRUSLAVANA RASA(druska)
RŪGŠTUSAMLA RASA(rūgštūs vaisiai, rauginti, fermentuoti produktai)
AŠTRUSKATU RASA(imbieras, raudonasis čili pipiras)
KARTUSTIKTA RASA(pelyno žolė, alijošiaus sultys)
SUTRAUKIANTISKASAYA RASA(avietės, agrastai, žalias bananas)

Kiekvienas skonis yra sudarytas iš dviejų pasaulio elementų (panchamahabhoota), pasiskirsčiusių skirtingomis proporcijomis:

SKONIS(RASA)VYRAUJANTYS PASAULIO ELEMENTAI(PANCHAMAHABHOOTA )
SALDUSVanduo ir žemė
SŪRUSVanduo ir ugnis
RŪGŠTUSŽemė ir ugnis
AŠTRUSErdvė ir ugnis
KARTUSErdvė ir oras
SUTRAUKIANTISErdvė ir žemė

Skonių įtaka došoms

Šešių skonių žinojimas yra labai svarbus organizmo valymo procese. Došos mūsų organizmui yra kaip metų laikai žemei. Jos keičiasi, išsibalansuoja ir, kaip ir metų laikai, sudaryti iš tų pačių penkių pasaulio elementų (panchamahabhoota): erdvės, oro, ugnies, vandens ir žemės. Kadangi kiekvienas skonis taip pat yra sudarytas iš skirtingų pasaulio elementų, tad tarp skonio ir došų yra labai svarbus tarpusavio ryšys.

SKONISVYRAUJANTI DOŠA
SALDUSKAPA
SŪRUSPITA
RŪGŠTUSPITA ir KAPA
AŠTRUSPITA ir VATA
KARTUSVATA
SUTRAUKIANTISVATA ir KAPA

SALDUS SKONIS (MADHUR) gali būti apibūdintas kaip šaltas, sunkus ir slidus. Jis maloniai nuteikia pojūčius ir atgaivina mintis, stiprina imunitetą ir atnaujina visus audinius (dhatu), greitai numalšina alkį, sumažina karštį, pagerina žaizdų gijimą. Per daug saldaus skonio negalima Kapos tipo žmonėms, nes jis padidina Kapos došos kiekį organizme ir mažina Pitą bei Vatą. Išbalansuota Kapa dėl per didelio saldaus skonio vartojimo gali sukelti mieguistumą, nutukimą, anoreksiją, virškinimo funkcijų sutrikimus, kosulį, gripą, vėmimą, arterijų blokavimą, organizmo cirkuliacinių procesų sutrikimą.

SŪRUS SKONIS (LAVANA) yra karštas ir lipnus, gerina apetitą ir virškinimą, pagerina gleivių pašalinimą, laisvina vidurius, valo organizmą nuo toksinų (mala). Per didelis sūraus skonio vartojimas sukelia Pitos ir Kapos išsibalansavimą, iššaukia troškulį, vidinį karštį, gadina dantenas, pagreitina raukšlių formavimąsi, paskatina plaukų žilimo ir slinkimo procesus, sumažina vyrų ir moterų potenciją, numalšina pojūčius, sukelia rūgštingumą.

RŪGŠTUS SKONIS (AMLA) apibūdinamas kaip lengvas, karštas skonis. Jis yra puikus apetito sukėlėjas, gerina virškinimą, suteikia organizmui stiprybės ir energijos, pažadina protą ir jausmus, suteikia pasitenkinimo širdžiai. Per didelis rūgštaus skonio kiekis išbalansuoja ir padidina Pitos ir Kapos kiekį organizme, sukelia troškulį, mažina Vatos energiją, sukelia viduriavimą, degina burnos ertmę ir virškinamąjį traktą, užteršia kraują.

AŠTRUS SKONIS (KATU) pasižymi šaltomis, lengvomis ir šiurkščiomis savybėmis, gerina virškinimą, gydo anoreksiją, pašalina iš organizmo parazitus ir kirmėles, stangrina odą ir raumenis, mažina riebalinį audinį ir gleives nosyje bei plaučiuose. Per didelis aštraus skonio kiekis didina Vatos došą ir mažina Kapos ir Pitos došas, džiovina organizmo audinius, pašalina per didelius skysčių kiekius, silpnina imunitetą, atima gyvybines jėgas ir sukelia protinį disbalansą bei nerimą.

KARTUS SKONIS (TIKTA) yra lengvas, karštas ir šiurkštus, gerina virškinimą ir valo organizmą nuo gleivių ir toksinų (mala), pagerina visus jutiminius pojūčius, sumažina tinimą, gydo nutukimą, valo užblokuotas arterijas, gydo žaizdas ir greitina randų išnykimą. Vartojant per daug kartaus skonio sukyla Vatos ir Pitos došos, pablogėja mąstymas ir koncentracija, atsiranda depresija, sukyla troškulys, jaučiamas silpnumas, sumažėja seksualinė energija.

SUTRAUKIANTIS SKONIS (KASAYA) yra lengvas, šaltas, šiurkštus ir įgalina organizme natūralaus gijimo funkcijas, pagerina maisto medžiagų į audinius (dhatu) asimiliaciją. Per didelis sutraukiančio skonio vartojimas sukelia Vatos išsibalansavimą, mažina Pitą ir Kapą, sukelia audinių išsausėjimą, skausmą krūtinės srityje, galūnių tirpimą, impotenciją, sukelia cirkuliacinius sutrikimus ir stabdo toksinų (mala) šalinimą iš organizmo.

Skonių ir došų priklausomybė nuo metų laikų kaitos

Kai kurie skoniai gali sudarkyti došų pusiausvyrą organizme, ypač keičiantis metų laikams. Dėl šios priežasties reikia suprasti kiekvieno skonio prigimtį ir derinti su tuo metu vyraujančiais metų laikų elementais.

METŲ LAIKASDOMINUOJANTIS SKONISDOŠA
Vėlyva žiemaKARTUSVATA
PavasarisSUTRAUKIANTISVATA ir KAPA
VasaraAŠTRUSVATA ir PITA
Lietingas sezonasRŪGŠTUSPITA ir KAPA
RuduoSŪRUSPITA
Ankstyva žiemaSALDUSKAPA

Labai svarbu suprasti, kaip došos priklauso nuo metų laikų kaitos ir kokius skonius ir maistą galima vartoti kiekvieno sezono metu. Saulei judant šiauriniu ciklu (Adana) dominuoja kartūs, aštrūs ir sutraukiantys skoniai. Tuo tarpu pasikeitus saulės krypčiai į pietus (Visagra) dominuoja saldūs, rūgštūs ir sūrūs skoniai.

Norint išsaugoti došų balansą ir bendrą organizmo sveikatą, reikėtų į tai atsižvelgti. Besikeičiant metų laikams reikia keisti pamėgto skonio įpročius, paįvairinti maisto produktus. Švelnus perėjimas į naują metų laiką keičiant valgius, pritaikant skirtingus skonius prie besikeičiančios aplinkos yra puikus būdas palaikyti visų organizmo funkcijų harmoniją.

Buvęs sezonasAteinantis sezonasPeriodasVyraujančių Skonių kaita
Vėlyva žiemaPavasarisKovo 24 - Balandžio 7KARTŲ keičia SUTRAUKIANTIS
PavasarisVasaraGegužė 24 – Birželio 7SUTRAUKIANTĮ keičia AŠTRUS
Saulės šiaurės kryptisSaulės pietų kryptisBirželio 8 – Birželio 24PANČAKARMA - Organizmo valymas
VasaraLietingas sezonasLiepa 24 – Rugpjūčio 7AŠTRŲ keičia RŪGŠTUS
Lietingas sezonasRuduoRugpjūčio 23 – Spalio 7RŪGŠTŲ keičia SŪRUS
Ruduo AnkstyvažiemaLapkričio 22 – Gruodžio 9SŪRŲ keičia SALDUS
Saulės pietų kryptisSaulės šiaurės kryptisLapkričio 22 – Gruodžio 9PANČAKARMA - Organizmo valymas
Ankstyva žiemaVėlyva žiemaSausio 24 – Vasario 7SALDŲ keičia KARTUS

Praktiški patarimai atkakliems ir norintiems jaustis puikiai

Iš lentelės matome, kad keičiantis metų laikams mums svarbu pakeisti dažniausiai vartojamo skonio įpročius ir naudoti daugiau tų maisto produktų, kurie turi tam laikui balansuojantį skonį.

Rudenį, vyraujant Pitos došai, žmonės dažnai vartoja daugiau druskos (sūrus skonis: ugnis ir vanduo), kurios reikėtų vengti ir vartoti balansuojantį saldų skonį.

Saldus skonis ir jį sudarantys pasaulio elementai (vanduo ir žemė) dominuoja žiemos metu. Žiemą reikėtų vengti per daug saldžių valgių, ypač Kapha tipo žmonėms. Visi žinome, kad šaltą žiemą traukia šiluma, komfortas ir saldumynai, o pavasarį pastebimas svorio padidėjimas. Kaupiasi ne tik svoris, bet ir toksinai (mala), jie įsigeria į audinius (dhatu), riebalinis sluoksnis ir gleivės apkloja virškinimo traktą, plaučius, nosies gleivinę.

Viršutinių kvėpavimo takų ligomis negaluojantys žmonės jaučia diskomfortą dėl padidintos gleivių gamybos, pavasarį dažnai susergama gripu, sloga ir kitomis kvėpavimo takų ligomis. To būtų galima išvengti vartojant daugiau kartaus, aštraus ir sutraukančio skonio maisto, vengiant per daug saldžių, sūrių ir rūgščių maisto produktų.

Tuo tarpu vasara yra Pitos metas ir tuo metu reikėtų vengti aštraus skonio. Aštrus skonis kaitina, stimuliuoja, bet tuo pačiu neigiamai veikia kraujo audinius, kraujas kaista ir „užverda“, toksinai (mala) iš kitų organizmo audinių (dhatu) lengvai patenka į kraują ir pagal Ajurvedą sukelia vidinį kraujo užteršimą. Tas dažnai pasireiškia bėrimais, egzema, blogu virškinimu, atsiranda diskomfortas būnant saulėje. Vasarą galime pasilepinti saldžiu skoniu, atsigaivinti rūgščiu gėrimu ar maisto produktais, valgyti sūresnį maistą, kuris palaikytų vandens pusiausvyrą kūne (vasarą netenkame daug skysčių).

Taigi vasaros metu atsigaivinkite rūgščiu skoniu (greipfrutų sultimis), o žiemą vietoj saldžios kakavos reikėtų atsigerti imbiero arbatos su medumi (imbieras yra vienas iš aštraus skonio atstovų). Žiemos periodu traukia saldumynai, kurie ypač metų laikų pasikeitimo metu (Sausio 24 – Vasario 7), turėtų būti keičiami karčiu skoniu (morkų sultys turi ir saldaus, ir kartaus skonio). Šiais pavyzdžiais norime parodyti, kad priklausomai nuo metų laikų pasirinkus tinkamus ir balansuojančius skonius ir valgius, mūsų došų balansas nėra pažeidžiamas ir mes gyvename su gamtos ritmu. Nors šis procesas ir atrodytų sunkiai suprantamas, bet jo nauda yra neįkainuojama. Mes tiek daug laiko praleidžiame besirinkdami tinkamus drabužius naujam sezonui, taikome batų spalvą prie pirštinių, paltą prie kepurės… Kodėl gi nepradėjus atidžiau rinktis skonius ir valgius kiekvienam metų laikui?

Apie metų kaitos, skonio ir dietos poveikį skirtingiems žmonių prigimties – PRAKRUTI tipams kituose straipsniuose.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (65)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (45)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Apklausa: gyventojai abejoja dėl koalicijos ateities (3)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas? (1)

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Orai: vasarišką kaitrą vėl vainikuos neramumai (2)

Antroje savaitės pusėje didžiojoje šalies dalyje orai bus karšti, tačiau jau pirmoje...

Pasiūlė, kaip susigrąžinti lietuvių Lenkijoje paliekamus milijonus (117)

Šį pavasarį Lenkijos centrinis statistikos biuras paskelbė, kad lietuviai apsipirkdami pas...

Po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas

Ketvirtadienį Vilniaus oro uostas atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„Real“ futbolininkai antrą kartą pranoko „Barceloną“ ir iškovojo Supertaurę

Ispanijos Supertaurės atsakomose rungtynėse Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vietos klubas...

Pakistanietis turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje

Į Lietuvą pakistanietis elektronikos inžinierius Muhammadas Rohanas atvyko patartas dėdės ir...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis Šiaurės ir Pietų Korėjose užkariauja pasaulį: sunku sulaikyti ašaras (202)

Prieš metus DELFI publikuotas keliautojo Jokūbo Laukaičio sukurtas vaizdo reportažas apie...