Tarp bet kurio gamintojo siūlomų objektyvų visuomet rasime bent keletą aukščiausios kokybės egzempliorių. Šio testo herojai taip pat neeiliniai, tad dvikova bus įdomi. Ar atsilaikys prieš išgirtąjį „Canon EF 70–200 mm F 2.8L USM“ vos ne dvigubai pigesnis rinkos naujokas – „Tamron SP AF 70–200 mm F 2.8 Di LD (IF) Macro“?
© Corbis/Scanpix
Canon EF 70–200 mm F 2.8L USM

Tai vienas mėgstamiausių objektyvų tarp profesionalų ir entuziastų. Tiesa, fotožurnalistams labiau įprasta IS versija (su stabilizavimo sistema), kuri, skirtingai nei šis objektyvas, pasižymi ir sustiprinta apsauga nuo vandens ir dulkių. Visgi net ir neturėdamas stabilizavimo sistemos, interneto forumuose objektyvas dažnai giriamas dėl gerų optinių savybių: teigiama, kad jis technine gautų nuotraukų kokybe pranoksta stabilizavimo sistemą turintį savo „brolį“.

Objektyvo surinkimo kokybė išties nepriekaištinga: korpusas tvirtas, fokusavimo ir artinimo žiedai patogiai išdėstyti, gana paslankūs. Prie objektyvo pridėta blendė taip pat aukščiausios klasės – jos vidus išklotas specialiu „kailiuku“, kuris papildomai mažina šviesos atspindžius.

Tiesa, gal tai ir įpratimo reikalas, o gal tiesiog papuolė ypatingas egzempliorius, tačiau dėl itin siaurų blendės įdėjimo rėžių neretai būna sunku greitai ją uždėti ar nuimti (užsideda kreivai), tad šį procesą verčiau atlikti neskubant. Fotografuojant nuo stovo, dėl didžiulio objektyvo svorio, sistemos svoris pasiskirsto netolygiai – šiai bėdai ištaisyti prie objektyvo pridedamas (nuimamas) stovo žiedas.

„Atspindžiai. „Canon“ objektyvu darytoje nuotraukoje matoma ryški dėmė. Toks efektas nėra pageidaujamas, tačiau gana nesunkiai panaikinamas grafinės taisos programomis (kur kas sudėtingiau koreguoti, kai nuotraukoje yra didelių ir blyškių dėmių).“

Matymo kampas: 34°–12°
Minimalus fokusavimo atstumas: 1,5 m
Maksimalus artinimas: 1:6 (esant 200 mm)
Fokusavimas: vidinis su USM
Filtro diametras: 77 mm
Svoris: 1,31 kg
Rinkos kaina: apie 4300 Lt

+ Gera optinė kokybė
+ Puiki surinkimo kokybė
+ Greitas, tylus ir tikslus fokusavimas
+ Galimybė bet kada pataisyti fokusavimo netikslumus (FTM) – Didelė kaina

Tamron SP AF 70–200 mm F2.8 Di LD (IF) Macro („FOTO“ rekomenduoja)

Viena labiausiai laukiamų šių metų naujienų buvo būtent šis „Tamron“ objektyvas. Dar pernai metų pabaigoje ėmė sklisti gandai apie pigų, tačiau konkurentams kokybe nenusileidžiantį teleobjektyvą. Reikia pripažinti, jog „Tamron“ pastaruoju metu išleidžia nedaug naujų objektyvų, tačiau jais kuo puikiausiai patenkina įvairių (net ir gana reiklių) fotografų poreikius.

Svoriu ir konstrukcija „Tamron“ labai panašus į savo varžovą – nelengvas ir tvirtas, nors, subjektyviai vertinant, „Canon“ korpusas atrodo šiek tiek patvaresnis. Objektyvo komplekte taip pat yra stovo žiedas ir blendė. Ši truputėlį paprastesnė (be vidinio kailiuko), bet neką mažiau veiksminga ir kur kas lengviau uždedama nei „Canon“. Vienintelis dalykas, kurį būtų galima laikyti objektyvo konstrukcijos trūkumu – FTM (angl. full time manual) nebuvimas, t. y. negalima pakoreguoti fokusavimo neįjungus rankinio fokusavimo režimo. Pastarasis režimas įjungiamas gana neįprastai – patraukiant fokusavimo žiedą (!) į save.

„Atspindžiai. Tamron“ su atspindžiais kovoja išties neblogai. Nors kadre matyti keletas vos pastebimų blyškių dėmių, jos greičiausiai susilietų su fonu, jei šis nebūtų toks vientisas.“

Objektyvas taip pat turi ir makrofotografavimo galimybę, nors tai nėra tikrasis „makro“, kuomet artinama 1:1 („Tamron“ santykis tik 1:3, židinio nuotoliui esant 200 mm), tačiau nelabai smulkiems objektams to turėtų pakakti.

Matymo kampas: 34°–12°
Minimalus fokusavimo atstumas: 0,95 m
Maksimalus artinimas: 1:3 (esant 200 mm)
Fokusavimas: vidinis
Filtro diametras: 77 mm
Svoris: 1,15 kg (be žiedo stovui)
Rinkos kaina: apie 2400 Lt

+ Labai gera optinė kokybė
+ Gera surinkimo kokybė
+ Makrofotografavimo (1:3) galimybė
+ Pigesnis už konkurentus savo klasėje – Fokusavimo sparta tik vidutiniška,
fokusuoja gana triukšmingai
– Nėra FTM

Kontrasto testai

Fotografavimo parametrai:

Fotoaparatas: „Canon EOS 40D“
Fotografavimo režimas: Av (diafragmos prioritetas), +1EV korekcija
ISO: 200
Aplinkos šviesa: 4100K
Nuotraukas formatas: RAW
Konvertuota: „Canon Digital Photo Professional“ (į TIFF formatą), be korekcijų

Nors „Canon“ visada didžiuojasi savo L klasės objektyvų kokybe, pažvelgus į bandymų nuotraukų iškarpas gali kilti visai kitokių minčių. Esant 70 mm, „Tamron“ rezultatas nepalyginti geresnis kraštuose parinkus bet kurią diafragmą, „Canon“ pirmauja nebent centro ryškumu esant F 2.8. Priartinus vaizdą (iki 200 mm), rezultatas ganėtinai panašus, nors „Tamron“ nuotrauką šiek tiek gadina chromatinės aberacijos. Belieka konstatuoti, jog „Tamron“ išties pasistengė ir sukūrė tikrai aukšto lygio optiką, prieš kurią nublanksta net visų išgirtasis „Canon“ teleobjektyvas.

Fokusavimas

Beveik neįmanoma rasti „Canon“ objektyvo fokusavimo sistemos trūkumų: objektyvas visuomet fokusuoja greitai, tyliai ir patikimai su įvairaus „kalibro“ aparatais. Ne bėda ir fokusavimas mažai kontrastingose ar tamsiose aplinkose. Rankinis fokusavimas taip pat labai patogus, todėl itin retai pasitaikančius fokusavimo netikslumus galima greitai pataisyti naudojant FTM. Tenka pripažinti, jog „Tamron“ objektyvas fokusavimo pajėgumu šiek tiek nusileidžia savo varžovui.

Subjektyviu požiūriu, „Tamron“ pasiekia tik galbūt apie 70% „Canon“ spartos, be to, fokusavimas pakankamai gerai girdimas, todėl tokiose vietose, kur reikalaujama laikytis tylos, fotografas veikiausiai susilauktų daugiau dėmesio nei norėtų. Dėl fokusavimo tikslumo priekaištauti taip pat nėra reikalo (kaip ir „Canon“ atveju), nors tamsesnėje aplinkoje dar labiau išryškėja „Tamron“ objektyvo lėtumas.

Apibendrinimas

Ilgą laiką karaliavęs „Canon“ teleobjektyvas pagaliau sulaukė išties pajėgaus varžovo. „Tamron“ nustebino puikia optine kokybe, prieš kurią nublanko net „Canon“ L serijos optikoje naudojami fluorito kristalai. O dar geriau yra tai, kad gamintojai sugebėjo tą padaryti vos ne už dvigubai mažesnę kainą, įdiegę papildomą makrofotografavimo galimybę, išlaikę priimtiną korpuso patvarumą ir neatsisakę jokių teleobjektyvams įprastų į komplektą įeinančių priedų.

Tiesa, profesionalams naujasis objektyvas greičiausiai nepasirodys idealus dėl šiek tiek lėtesnio ir triukšmingesnio fokusavimo, tačiau taupiems mėgėjams „Tamron“ naujiena neabejotinai patiks.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (257)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Liūdnas teroristų likimas (25)

Terorizmas nekeičia pasaulio ir tai labiausiai erzina pačius teroristus, kurie bando įsivaizduoti,...

Darbas, kuriame jaunystė – abejotinas privalumas

Tarp jaunų parlamentarų rinkėjai dažniausiai mini didžiųjų partijų lyderius, o kiti jauni...

Gelbėtojai įspėja: šeštadienį vakare siaus škvalas, stambi kruša (14)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šeštadienį šalį siaubs audra.

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (115)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Nemaitonių kaime – tragiška nelaimė: prie namų nuskendo du vaikai papildyta 19.39 (74)

Šeštadienį Kaišiadorių rajone esančiame Nemaitonių kaime mirė du mažamečiai. Prie namų...

Kovos su terorizmu ekspertas: ruoškimės, tuoj teroristai panaudos naują ginklą (275)

Ateityje teroristų ginklu dideliuose Europos miestuose gali tapti valdomi dronai su sprogmenimis. Tai...

„Karklės“ dalyvių stilius traukė akį: išsiskyrė keisčiausiais įvaizdžiais (4)

Vainikuoti 2017 metų vasarą ir ištraukti iš spintos dar nespėtus pademonstruoti stilingus...

J. Lopez specialistė atskleidė jos grožio paslaptis – stebuklingų priemonių ieškokite savo virtuvėje (1)

Rugpjūtis – saulės ir karščio nualintų plaukų mėnuo. Šis scenarijus kartojasi kiekvienais...

Aprangos kodas: žmonės, kuriems galioja „švaraus stalo“ etiketas biure (17)

Penktadienį DELFI Stilius lankėsi vienoje didžiausių draudimo bendrovių „Gjensidige“ . Tik...