Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (11)
Senbernaras
commons.wikimedia.org nuotr. / Senbernaras

Šunys milžinai – senbernarai: reta, bet įspūdinga šunų veislė

Senbernarai – legendiniai šunys gelbėtojai, sugebantys užuosti žmogų net po trimis metrais sniego. Kelis šimtmečius Alpių kalnuose padėję žmonėms, šiandien senbernarai yra reta, nykstanti veislė. Tačiau ir Lietuvoje turime entuziastų, kurie tokio savo augintinio nekeistų į jokį kitą.

Manoma, kad Lietuvoje dar prieškario laikais buvo auginami senbernarai. Deja, tai patvirtinančių dokumentų neišliko. Oficiali senbernarų istorija prasideda 1981 m.

„Net ir pasaulyje ši veislė yra labai reta, viena iš nykstančių veislių. Lietuvoje taip pat labai reta, ją įsigiję ir myli tie, kas yra šios veislės entuziastai. Esame vienintelis veislynas Lietuvoje, veisiantis grynaveislius ir puikios psichikos senbernarus“, – pasakoja senbernarų augintoja Živilė Babianskaitė.

Manoma, kad senbernarų šunis į Alpių slėnius atgabeno romėnų kariai, keliavę su amunicija ir gyvūnų bandomis. XVII a. vienuolis Bernardas ties viena kalnų perėja įkūrė prieglaudą, kuri vėliau tapo vienuolynu. Saugoti ją patikėta vietos šunims – senbernarų protėviams. XVIII a. veislę aptiko britai ir praminė „šventąja veisle“. Senbernarais tokie keturkojai pradėti vadinti nuo 1865 m.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Skaitomumo indikatorius

157417893
Tiek kartų perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaičiuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaitė publikacijų nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)

Apklausa

Copyright © 1999-2016 DELFI. All rights reserved.  Atsakomybės apribojimas