Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (182)
Populiariausios kačių veislės

Specialistas apie gyvūnų ženklinimo poveikį jų sveikatai

Namuose laikomi gyvūnai – katės, šunys, šeškai – nuo šių metų privalo būti užregistruoti ir paženklinti mikroschemomis. Specialistų teigimu, šie įtaisai leidžia identifikuoti gyvūno tapatybę ir fiksuoja jų judėjimą bei yra nepavojingi jų sveikatai.

„Įsage esantis kodas yra įtraukiamas į duomenų bazę bei į gyvūnų pasus. Tokiu būdu yra sekamas gyvūno judėjimas. Jei gyvūnas yra perkeliamas iš vieno šeimininko kitam, šis judėjimas yra registruojamas centrinėje duomenų bazėje“, – aiškina Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro direktorius Sigitas Puodžiukas.

Specialistas priduria, kad duomenimis naudojasi įvairios institucijos: draudimo kompanijos, Maisto ir veterinarijos tarnyba, reikalui esant – ir policija. O Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijos prezidentas Saulius Laurusevičius tikina, kad ši naujovė sukelia daug klausimų gyvūnų sveikata besirūpinantiems šeimininkams, tačiau nerimauti jiems nėra ko.

„Mikroschema – mažas, ryžio grūdo dydžio įrenginys silikoniniu apvalkalu, įterpiamas po oda specialia adata, ten ir lieka visam gyvūno gyvenimui. Tai yra pasyvus prietaisas, neskleidžiantis spindulių ir nekeliantis žalos organizmui. Žinoma, tai yra svetimkūnis, tad vietinė reakcija gali būti net ir laikantis visų septikos ir antiseptikos taisyklių. Tačiau, mano žiniomis, patvirtintų duomenų apie gyvūnų susirgimus dėl mikroschemų nėra“, – sako S. Laurusevičius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Skaitomumo indikatorius

157417893
Tiek kartų perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaičiuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaitė publikacijų nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)

Apklausa

Copyright © 1999-2016 DELFI. All rights reserved.  Atsakomybės apribojimas