Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (16)
E. Hemingvėjus
Vimeo.com stopkadras / E. Hemingvėjus

Mažai kam žinoma E. Hemingvėjaus aistra: laimingiausios jo dienos praleistos tikrai ne rašant

Apie Ernestą Hemingvėjų žino kiekvienas, bent kartą į rankas paėmęs knygą. Tai – legendinis amerikiečių rašytojas, parašęs kūrinį, su kuriuo dar ir dabar susiduria kiekvienas mokinys – „Senį ir jūrą“, tačiau ne visi žino, kad šis pavadinimas ne iš piršto laužtas, skelbia žvejams skirtas portalas KABLYS.lt.

Pasirodo, E. Hemingvėjus be to, kad visą gyvenimą aktyviai domėjosi įvairiomis sporto rūšimis, buvo tiesiog nepralenkiamas žvejys. Jį žavėjo viskas, kas susiję su jūros gyvūnais – egzotiškos žuvys, jų buveinės ir elgesys. Žvejyba garsusis rašytojas susidomėjo būdamas vos trejų.

Dar nesulaukęs trisdešimties, E. Hemingvėjus savo žvejybos rekordų sąraše jau turėjo įrašęs vieną didžiausių marlinų pasaulyje, svėrusių beveik 533 kilogramus. Daug vėliau, interviu, duotame vienam žurnalui, E. Hemingvėjaus sūnus tikins, kad laimingiausias savo gyvenimo dienas tėvas praleido savo rankomis padarytoje valtyje.

Legendinė E. Hemingvėjaus žvejybinė valtis buvo pavadinta „Piral“ – senu ispanišku vardu. Vėliau tuo pačiu vardu pats autorius pavadins romano „Kam skambina varpai“ ispanę partizanų grupuotės lyderę. Beje, šiuo vardu E. Hemingvėjus vadindavo ir savo žmoną Pauliną.

Be įspūdingų laimikių ir mėgėjo vardo vėliau rašytojas pelnė garbingą Tarptautinės sportinės žūklės asociacijos viceprezidento titulą.

Daugiau apie garsaus vyro aistrą rasite ČIA.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Skaitomumo indikatorius

157417893
Tiek kartų perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaičiuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaitė publikacijų nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)

Apklausa

Copyright © 1999-2016 DELFI. All rights reserved.  Atsakomybės apribojimas