Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (12)
Varšuvoje iš krantų išsiliejo Vyslos upė

Varšuvoje iš krantų išsiliejo Vyslos upė

Per Lenkijos sostinę tekanti Vyslos upė vienoje vietoje išsiliejo iš krantų, o šią šalį ilgiau nei savaitę niokojantys potvyniai nusinešė jau 12 žmonių gyvybių.

Vysla išsiliejo iš krantų viename negyvenamajame Varšuvos rajone, o vietos televizijos reportažuose buvo matoma, kaip gelbėtojai ir gyventojai stato apsauginius pylimus iš smėlio maišų.

Kol kas potvynis apėmęs tik vieną Varšuvos rajoną, o pareigūnai nurodė, kad gyventojams pavojus dar negresia.

Tačiau miesto valdžia didesnės rizikos rajonų gyventojams išplatino skrajutes, nurodę būti pasiruošusiems evakuotis, kai tik jiems būtų pranešta.

Varšuvos merė Hanna Gronkiewicz-Waltz pirmadienį nurodė dėl visa pikta uždaryti netoli upės esančias mokyklas. Pasak jos, vandens lygis pamažu slūgsta, tačiau potvynio tikimybė sostinėje išliks iki pirmadienio.

"Grėsmė yra reali, - perspėjo ji. - Tai gyvybės arba mirties klausimą, todėl geriau, kad vaikai būtų su tėvais. Ši stichinė nelaimė jau nusinešė 12 gyvybių".

Daugelis lenkų pastarosiomis dienomis atsisakė palikti namus, baimindamiesi, kad jie bus apiplėšti.

Ištvinusi Vysla sekmadienį užliejo netoli Plocko miesto esantį Sviniarų kaimą. Televizijos reportažuose buvo matoma, kad vanduo buvo pakilęs beveik iki kai kurių namų stogų.

Lenkijos gynybos ministras Bogdanas Klichas į nelaimės zoną pasiuntė penkis sraigtasparnius, kurie evakuos žmones, pranešė naujienų agentūra PAP, remdamasi ministro atstovo spaudai Januszo Sejmejaus informacija.

Pareigūnas nurodė, kad visoje šalyje gyventojų evakuacijoje dalyvauja 19 armijos sraigtasparnių.

Vakariniame Vroclavo mieste didžioji dalis Kozanuvo rajono buvo užtvindyta, kai šeštadienį iš krantų dviejose vietose išsiliejo Oderio upė. Kai kur gatvėse vandens gylis siekė daugiau nei metrą.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Skaitomumo indikatorius

157417893
Tiek kartų perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaičiuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaitė publikacijų nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)

Apklausa

Copyright © 1999-2016 DELFI. All rights reserved.  Atsakomybės apribojimas