Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (34)
Hillier ežeras
wikipedia nuotr. / Hillier ežeras

Mistiškiausias pasaulio ežeras: jo paslapties dar niekas neįminė

Pasaulyje yra daugybė keistų ežerų, kurie tuo pačiu ir traukia, ir gąsdina žmones. Vienas tokių Hillier ežeras, kuris išsiskiria neįprasta rožine spalva, skelbia žvejams skirtas portalas KABLYS.lt.

Hillier ežeras, plytintis pietiniame Vakarų Australijos pakraštyje, dar vadinamas rausvuoju ežeru. Tai – itin druskingas ežeras, šiek tiek primenantis negyvąją jūrą Jordanijoje. Australijoje Hillier ežeras laikomas vienu iš natūralių gamtos stebuklų ir paslapčių.

Rausvuoju ežeru šį vandens telkinį 1802-aisiais pavadino britų keliautojas Mathew Filinders. Jis aplankė ežerą pakeliui į Sidnėjų, kur ketino kopti į kalnus. Keliautojas buvo priblokštas prieš jį staiga atsivėrusio vaizdo – milžiniško rausvo vandens telkinio. M. Filinders nedelsdamas paėmė ežero vandens mėginius ir išsiaiškino, kad jo vanduo sūrus, o vandenyje esančios druskos primena druskas, randamas Himalajų regione.

Bet kas gi nudažo šį ežerą raudona spalva? XX amžiaus viduryje ne viena mokslininkų komanda mėgino išsiaiškinti šią paslaptį. Vieni teigė, kad ryškiai rožinę spalvą lemia ežero dugne tarp druskos klodų nusėdę dumbliai. Kiti manė, jog rausvai ežeras nusidažo dėl būtinų mitybinių medžiagų trūkumo.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Skaitomumo indikatorius

157417893
Tiek kartų perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaičiuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaitė publikacijų nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)

Apklausa

Copyright © 1999-2016 DELFI. All rights reserved.  Atsakomybės apribojimas