„Tų urėdijų, kurių miškams dėl karštų ir sausų orų ėmė grėsti gaisrų pavojus, miškininkams jau tenka ir miegoti atsimerkus. Jų pastangomis ir pernai, ir šiemet pavyko išvengti didesnių nelaimių“, – pranešime spaudai cituojamas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Miškams nuo gaisrų apsaugoti skirta šiuolaikinė priešgaisrinė sistema. Urėdijose miškus stebi antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos operatoriai. Iš karto sureaguoti į jų paskelbtą pavojaus signalą ir vykti į įvykio vietą yra pasirengusios urėdijose budinčios priešgaisrinės komandos. Šiemet tokios urėdijų komandos ir pareigūnai pagal gautus pranešimus apie kilusius miško gaisrus buvo išvykę į gaisravietes daugiau nei 190 kartų.

Praėjusią savaitę šalies miškuose, Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos duomenimis, buvo užfiksuoti 6 miško gaisrai. Ugnis pažeidė 0,74 ha miško. Nuo metų pradžios iš viso užregistruoti 36 miško gaisrai 7,8 ha plote. Pernai tuo pačiu laikotarpiu buvo užregistruoti 47 miško gaisrai 10,4 ha plote.

Didžiules miškininkų pastangas apsaugoti mišką, pasak ministro K. Trečioko, gali paleisti vėjais ir vienas vienintelis žmogus, numetęs neužgesintą nuorūką ar stiklo šukę. Liepsnoms įsiplieksti pakanka net menkiausios kibirkšties ant sausos miško paklotės.

Aplinkos ministerija kviečia visuomenę itin saugoti žaliąjį šalies turtą ir pastebėjus gaisrą tuoj pat jį gesinti – plakti degantį plotą šakomis, drabužiais ar užtrypti kojomis, užpilti vandeniu ar užberti žemėmis. Nepavykus ugnies įveikti, reikia nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.