Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (22)
Konfiskuota lydeka
Šiaulių RAAD nuotr. / Konfiskuota lydeka

Žvejyba rankomis buvo sėkminga, bet nelegali: mokės didžiulę baudą

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai, vykdydami akciją „Lydeka“, prieš šventes rengė reidus ir tikrino Šiaulių ir Šiaulių rajono vandens telkinius. Sulaikyti du vyrai, sužvejoję lydekas.

Aplinkosaugininkai, tikrindami Rėkyvos ežero pakrantes, sutiko vyrą, kuris nešėsi lydeką. Šiaulietis V.L. (1999 m.) paaiškino, kad 35 centimetrų žuvį sugavo rankomis, prie kranto. Už tai, kad žvejojo draudžiamu būdu, tai yra rankomis, ir draudžiamu laiku, kai lydekų žvejyba draudžiama, vyrui surašytas protokolas. Už sugautą lydeką šiauliečiui gresia bauda iki 289 eurų. Be to, teks atlyginti beveik 160 eurų žuvų ištekliams padarytą žalą.

Dar vienas šiaulietis su lydeka gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams įkliuvo taip pat Rėkyvos ežere. Žvejodamas iš valties, mėgėjiškos žvejybos metu, A.A. (1960 m.) sugavo daugiau kaip 3 kilogramus sveriančią lydeką. Vyrui taip pat surašytas protokolas ir grasia iki 289 eurų bauda. Be to, šiaulietis greičiausiai neteks ir valties bei žvejybos įrangos. Mat administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 87 str. 3 d.) už šį mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą numato ne tik baudą bet ir įrankių ir priemonių konfiskavimą. Vyrui taip pat bus paskaičiuota ir žuvų ištekliams padaryta žala.

Aplinkosaugininkai reidų metu ne tik sulaikė du brakonierius, bet taip pat sutiko keturis žvejus, kurie žvejojo neturėdami žvejo bilietų. Jiems surašyti protokolai. Be to, vandens telkiniuose rastas bešeimininkis venteris ir du bučiukai.

Konfiskuota valtis
Konfiskuota valtis
© Šiaulių RAAD nuotr.
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Skaitomumo indikatorius

157417893
Tiek kartų perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaičiuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaitė publikacijų nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)

Apklausa

Copyright © 1999-2016 DELFI. All rights reserved.  Atsakomybės apribojimas