Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (15)
Konfiskuotas brakonieriaus šautuvas
Utenos RAAD / Konfiskuotas brakonieriaus šautuvas

Tramdant moderniausia technika apsiginklavusį brakonierių prireikė ir specialiųjų priemonių

Aplinkosaugininkams įkliuvo labai įžūlus brakonierius, kurį tramdant prireikė ir specialiųjų priemonių. Iki ausų modernia įranga apsiginklavęs brakonierius suprato, kad išsisukti nepavyks, todėl nutarė sunaikinti įkalčius.

Vasario 14-osios vakarą Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Steponavos medžiotojų klubo medžioklės plotų vienete (Molėtų r.) išaiškino šiurkštų Medžioklės taisyklių pažeidimą, teigiama Utenos RAAD pranešime spaudai.

Pilietis K. I., atvykęs į minėtus medžioklės plotus, tykojant sumedžiojo šerno jauniklį. Patikrinimo metu pareigūnai nustatė, kad šernas buvo sumedžiotas draudžiamu būdu – ginklu, naudojant naktinio matymo prietaiso priedėlį prie optinio taikiklio su elektroniniu vaizdo keitikliu.

Supratęs, kad apgauti pareigūnų nepavyks, K. I. bandė atsikratyti įkalčių, išmesdamas minėto prietaiso adapterį. Šis pažeidėjo veiksmas nepraslydo pro aplinkosaugininkų akis. Kai pareigūnas sniege surado ir bandė paimti minėtą detalę, pažeidėjas netikėtai pasipriešino – stūmė pareigūną ir puolė prie radinio bandydamas jį sugriebti pirmas. Aplinkosaugininkams tokius medžiotojo K. I. veiksmus teko tramdyti spec. priemonėmis ir pažeidėjui įgyvendinti sumanymo sunaikinti įkalčius nepavyko.

Konfiskuotas brakonieriaus šautuvas
Konfiskuotas brakonieriaus šautuvas
© Utenos RAAD

Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes, buvo nustatyta, kad šis medžiotojas nėra Steponavos medžiotojų klubo narys. Pareigūnai turi pakankamai įrodymų, kad jau po įvykio, K. I. paprašė vieno iš šio klubo medžioklės vadovų įrašyti jį į medžioklės lapą. Dėl tokio galimo neteisėto veiksmo atliekamas tyrimas.

Neteisėtai ir draudžiamu būdu medžiojusiam piliečiui K. I. surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, paimtas ginklas ir priedėliai. Atsakomybė už tokius pažeidimus numatyta LR ATPK 85 str. 6 ir 7 dalyse. Už neteisėtai sumedžiotą šerną teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, siekiančią 952,65 eurų. Visa su pažeidimu susijusi medžiaga dėl nutarimo priėmimo bus perduota Molėtų rajono apylinkės teismui.

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Skaitomumo indikatorius

157417893
Tiek kartų perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaičiuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaitė publikacijų nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)

Apklausa

Copyright © 1999-2016 DELFI. All rights reserved.  Atsakomybės apribojimas