Neringa apsisprendė: grėsmingasis tiltas iškils

 (543)
Ketvirtadienį Neringos savivaldybės taryba pritarė tilto į Kuršių neriją statybos idėjai.
Kuršių nerija
© K. Cemnolonskio nuotr.

Išreikšti savivaldybės tarybos poziciją šiuo klausimu pasiūlė Neringos savivaldybės tarybos narys socialdemokratas Arūnas Eimutis, kuris yra įtrauktas į darbo grupę dėl tilto statybos.

Pasak jo, tiltas palengvintų Neringos gyventojų kasdienybę.

„Tai ir avaringumo mažinimo priemonė, ir efektyvi greitosios pagalbos suteikimo, gaisrų gesinimo priemonė ir ekologiškas susisiekimas su kitu krantu. Šiandien žinome savo rinkėjų nuomonę ir ją turime išreikšti“, - sakė A. Eimutis.

Jo teigimu, pirmojo darbo grupės posėdžio metu teiginys, kad tiltas darys neigiamą įtaką Kuršių nerijos nacionaliniam parkui, nebuvo pagrįstas argumentais. Diskutuojant Neringos savivaldybės tarybos nariams pastebėta, kad tiltas būtų daug ekologiškesnė susisiekimo priemonė nei keltas, kuris per metus atlieka 23 tūkst. reisų ir sudegina šimtus tonų dyzelinio kuro, taip į aplinką išmeta daug teršalų.

Anot tarybos narių, baimintis, kad tiltas tūrėtų įtakos nevaldomam transporto priemonių skaičiaus Kuršių nerijoje gausėjimui, nederėtų. Reguliuoti transporto srautus ir toliau būtų galima esamomis priemonėmis.

Į darbo grupę įtrauktas ir Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, kurio teigimu, tarybos nuomonė būtina, norint ir toliau atstovauti neringiškių poziciją.

Posėdžio metu atkreiptas dėmesys į tai, kad pritarimą tilto ar tunelio į Kuršių neriją statybai taryba išreiškė dar 2012-taisiais, derindama Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano sprendinius.

Rūta Baškytė
Rūta Baškytė
© DELFI / Tomas Vinickas

Neringa gali būti pašalinta iš UNESCO pasaulio paveldo sąrašo

Prieš kelias dienas GRYNAS.lt viešėjusi Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorė Rūta Baškytė į skaitytojos klausimą apie tokią idėją atsakė, jog tilto tikrai nereikia. Ji tikino, kad tiltas žymiai padidintų turistų skaičių ir tai pakenktų saugomoms gamtos vertybėms.

„Tiesiog tai yra specifinė teritorija. Tie, kurie įsivaizduoja, kad tiltas padidintų lankytojų srautus Kuršių nerijoje... Tai ši lankytojų apkrova kelia grėsmę gamtos vertybėms ir Kuršių nerijos išskirtinumui. Nereikia užmiršti ir Lietuvos įsipareigojimų pasaulio visuomenei. Tilto statyba yra didelė intervencija į tą teritoriją“, - aiškino pašnekovė.

Pasigirdo kalbų, kad jei į Neringą bus nutiestas tiltas, Kuršių nerija dėl to galėtų būti išbraukta iš UNESCO saugomų objektų sąrašo. Kad tai visai realu, sutiko ir R. Baškytė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

GRYNAS.lt rekomenduoja

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)