Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (3)
Kauno Panemunės šile iškelti inkilai naminėms pelėdoms

Kauno Panemunės šile iškelti inkilai naminėms pelėdoms

Antradienio popietę Kauno Panemunės šile akcijos „Darom“ entuziastai padedami ornitologų pakabino tris inkilus. Tikimasi, kad juose apsigyvens naminės pelėdos, kurių pastaruoju metu Panemunės šile nepastebima.

„Pagelbėti pelėdoms reikia todėl, kad Kaune vėtra išlaužė daug medžių, kuriuose perėjo pelėdos. Prieš porą metų šiame šile perėjo bent trys pelėdų poros, o šiuo metu čia jų nėra nė vienos. Keldami inkilus tikimės, kad tai bus nauja perėjimo vieta ir pelėdų populiacija miške vėl atsigaus. Šiuo metu netoli Panemunės šilo peri tik vienas mažasis apuokas“, – teigė Lietuvos ornitologų draugijos narys Juozas Miškinis.

Pelėdoms buvo pagaminti ir specialūs inkilai - vidinis inkilo aukštis siekia apie 50 cm, o landos skersmuo – 12 centimetrų.

Masyvus, iš medžio kamieno išskaptuotas inkilas sveria apie 20 kg, todėl akcijos organizatoriams teko gerokai paplušėti, kol naujuosius pelėdų namus įkėlė į medžius. Inkilai kabinami 5-10 metrų aukštyje, o inkilų landa turi būti atsukta į rytus arba pietryčius. Be to, inkilo neturi dengti šakos.

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Skaitomumo indikatorius

157417893
Tiek kartų perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaičiuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaitė publikacijų nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)

Apklausa

Copyright © 1999-2016 DELFI. All rights reserved.  Atsakomybės apribojimas