Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (97)
Plastikiniai maišeliai
Stopkadras/DELFI.TV / Plastikiniai maišeliai

Jau aišku, kada bus uždrausti nemokami maišeliai

Lietuvoje prekybininkai negalės nemokamai dalinti plastikinių maišelių nuo 2019 metų pradžios. Draudimas negalios tik ypač lengviems maišeliams, kurie kaip pirminė pakuotė naudojami nefasuotiems maisto produktams ir yra būtini dėl higienos.

„Iš esmės mums šitas sprendimas nėra labai aktualus, nes prekybos tinklai nemokamų maišelių nedalina, išskyrus atvejus, kada parduodant drabužius, avalynę rinkodaros tikslais yra duodami. Nuo 2018 metų pabaigos bus draudžiama ir tokius maišelius dalinti veltui“, - Vyriausybės posėdyje sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Vyriausybė ketvirtadienį pritarė pakuočių atliekų reglamentavimo tobulinimui, perkeliant į šalies teisę europinę direktyvą.

Pasak aplinkos ministro, ypač lengvi plastikiniai maišeliai į direktyvą neįeina.

„Todėl, kad jie kol kas neturi alternatyvos ir yra labai reikalingi pardavinėjant birius produktus, higienos sumetimais bei siekiant išvengti maisto švaistymo“, - sakė K. Trečiokas.

2014 metų duomenimis, Lietuvoje labai lengvų plastikinių maišelių buvo sunaudota iki 40 vienetų vienam žmogui, o labai lengvų - apie 260 vienetų, tačiau ši statistika neapima visų prekybos vietų ir visų prekių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Skaitomumo indikatorius

157417893
Tiek kartų perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaičiuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaitė publikacijų nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)

Apklausa

Copyright © 1999-2016 DELFI. All rights reserved.  Atsakomybės apribojimas