Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (17)
Lydeka
E. Vaitkaus nuotr. / Lydeka

Įsigali labai svarbus draudimas žvejams

Sekmadienį visoje šalyje prasidėjo lydekų neršto apsaugos akcija „Lydeka-2016“. Jos tikslas – užtikrinti besirengiančių neršti ir neršiančių lydekų apsaugą, pagausinti šių žuvų išteklius. Akcija tęsis visą mėnesį – iki balandžio 20 d.

Jos metu aplinkosaugininkai organizuos reidus, nuolat stebės vandens telkinius, ypač svarbiausias lydekų nerštavietes. Jiems talkins neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, policijos pareigūnai, saugomų teritorijų direkcijų darbuotojai. Tikimasi ir žvejų mėgėjų, visuomenės pagalbos. Apie pastebėtus brakonieriavimo atvejus reikėtų iš karto pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Aplinkosaugininkai primena, kad iki balandžio 20 d. draudžiama ne tik gaudyti lydekas, bet ir žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Pagautas žuvis, kurias draudžiama ar tuo metu draudžiama gaudyti, privalu tuoj pat paleisti atgal į tą patį vandens telkinį. Jeigu žuvys laikomos tinklelyje ar kitais būdais apribojamas jų laisvas judėjimas vandens telkinyje, jos priskiriamos laimikiui. Už visas laimikio žuvis, sugautas pažeidžiant mėgėjų žvejybą reglamentuojančius teisės aktus, teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą.

Asmenims, neteisėtai gaudantiems lydekas, gresia administracinė atsakomybė – bauda nuo 115 iki 289 eurų. Be to, konfiskuojami pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės. Už neteisėtai sugautą lydeką taip pat teks atlyginti 157,91 Eur žuvų ištekliams padarytą žalą. Ši suma patrigubės, jeigu žala žuvims padaryta gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose.

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Skaitomumo indikatorius

157417893
Tiek kartų perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaičiuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaitė publikacijų nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)

Apklausa

Copyright © 1999-2016 DELFI. All rights reserved.  Atsakomybės apribojimas