Už ES lėšas bus plečiamas Kauno IX forto muziejus

 (6)
Panaudojant Europos Sąjungos (ES) lėšas, bus plečiamas Kauno IX forto muziejus.
Muziejų naktis Kauno IX forto muziejuje
© A.Tamošiūno nuotr.

Projektui, kurio metu bus plečiamas Kauno IX forto muziejaus turizmo paslaugų įvairovė, skiriama 2,4 mln. litų ES struktūrinių fondų parama, pranešė Lietuvos verslo paramos agentūra.

"Po šio projekto visos IX forto patalpos turistams bus prieinamos", – sako Kauno IX forto muziejaus direktorė Jūratė Zakaitė.

IX forto patalpose 1958 metais įkurtas respublikinės reikšmės Kauno IX forto muziejus, kuriame sukaupta per 65 tūkst. eksponatų: tremtinių ir politinių kalinių fotografijos, laiškai, asmeniniai daiktai, relikvijos iš tremties, holokaustą išgyvenusių bei žuvusiųjų IX forte asmenų nuotraukos ir kita, tačiau lig šiol kai kurios muziejaus patalpos buvo nenaudojamos ir neprieinamos turistams.

Pradedamo įgyvendinti projekto tikslas – kompleksiškai pritaikyti turizmui IX forto muziejų sukuriant šiuolaikinėmis technologijomis paremtą interaktyvų muziejų, skirtą atvaizduoti Lietuvos karo istoriją visuomenei.

Muziejaus erdvė bus praplėsta beveik 400 kvadratinių metrų, atsiras daugiau muziejaus ekspozicijų temų.

Įgyvendinant projektą iki šiol nenaudojamose muziejaus patalpose bus atliekami tvarkomieji statybos darbai, įrengta interaktyvi muziejinė ekspozicija. Naudojant garso ir vaizdo įrangą ekspozicijos bus patraukliau ir įdomiau pristatomos, rengiamos edukacinės programos, teigiama pranešime.

Kauno IX forto pradžios istorija siekia 1879 metus, kai liepos 7 dieną Rusijos imperatorius Aleksandras II pasirašė potvarkį Kauno tvirtovei statyti. Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse, 1914 metais, Kauno miestas buvo apjuostas devyniais fortais, tarp jų esančiomis baterijomis ir kitais gynybiniais įtvirtinimais. Kaunas tapo carinės Rusijos imperijos pirmos klasės tvirtove.

Sprendimas dėl didelio forto, gavusio devintą eilės numerį, statybų Linkuvos įtvirtinimų priekyje, taip pat dėl dviejų mažų fortų buvo priimtas įvertinus Linkuvos aukštumų strateginę svarbą. Forto statyboms buvo išleista apie 850 tūkst. rublių.

Projektą tikimasi baigti 2014 metais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

ES investicijos

Europos Parlamento nariai – arčiau Jūsų problemų (20)

Kokius iššūkius ir galimybes atneš klimato kaita? Ar Lietuvos žmonėms bus lengviau įsigyti ekologiškus maisto produktus? Ko tikėtis iš kaimynystėje dygstančio atominio monstro?

Naujas dujotiekis Lietuvoje – didesnė prieiga prie alternatyvių dujų šaltinių Baltijos šalių rinkos dalyviams (4)

Magistralinis dujotiekis, nusidriekęs nuo Klaipėdoje esančio Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo iki Kuršėnų, jau nebekelia klausimų apie jo naudą. Tai – dar didesnė Baltijos šalių prieiga prie pasaulinės SGD rinkos, regiono dujų rinkų integracijos stiprinimas, reikšmingas energetinio saugumo ir patikimumo padidėjimas, ir, žinoma, konkurencingos kainos.

Strateginės reikšmės dujotiekio Klaipėda–Kuršėnai nauda – visiems Baltijos šalių dujų vartotojams (2)

Antra magistralinio dujotiekio Klaipėda-Kuršėnai gija jau daugiau nei mėnesį tiekiamos dujos iš Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo. Kuo Baltijos šalių regionui svarbus naujas dujotiekis?

Užsienio investuotojams – galimybė rengti kvalifikuotus darbuotojus

Viena iš problemų, su kuria susiduria Lietuvoje ketinantys investuoti užsienio verslininkai – reikiamos kvalifikacijos darbuotojų trūkumas. Pagal Ūkio ministerijos administruojamą priemonę „Žmogiškieji ištekliai Invest LT+“ užsienio įmonės gali sulaukti ES fondų investicijų projektams, pagal kuriuos pačios pasirengtų sau reikalingus kvalifikuotus specialistus.

ES investicijos – nuo medicinos iki maisto produktų

2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų finansiniu laikotarpiu viena iš prioritetinių krypčių yra investavimas į smulkaus ir vidutinio verslo įmones (SVV). Ūkio ministerijos administruojamomis priemonėmis skatinamas verslumas, konkurencingumas bei įmonių kūrimasis ir plėtra regionuose. Per šį laikotarpį į SVV įmones planuojama investuoti daugiau kaip 531 mln. eurų.