Kodėl ledui tirpdinti geriau nenaudoti druskos

 (3)
Pagaliau atėjo šaltasis metų laikas – su sniegu, ledu, šalčiu. Tačiau slidžiu kiemu galite džiaugtis nebent tuo atveju, jei esate pingvinas ar baltoji meška. Paprastiems žmonėms tokie šalčiai kelia rūpesčių, ypač - dėl saugaus vaikščiojimo ar važiavimo. Naikinsite ledą, tačiau norite nepakenkti aplinkai?
Kodėl ledui tirpdinti geriau nenaudoti druskos
© Shutterstock nuotr.

Druska (natrio chloridas NaCl arba rečiau kalcio chloridas CaCl2), be abejo, puikiai ištirpdys sniegą ar ledą. Tai yra pigus ir tikrai efektyvus sprendimas ir vis dėlto, tai nėra pats draugiškiausias aplinkai pasirinkimas

Kodėl druska nėra geriausias pasirinkimas?

1. Druskos likutis kaupiasi dirvožemyje bei reaguoja su cheminėmis trąšomis bei kitais elementais.

2. Druska neleidžia augalams įsisavinti vandens bei maistingąsias medžiagas.

3. Druskos tirpsta vandenyje ir vėliau patenka į gruntinius vandenis.

4. Druska skatina dangos bei pastatų (mišinys gali nusėsti ant pastatų cokolių) irimą. Ypatingai jos poveikis sustiprėja temperatūrai esant apie 0 laipsnių.

5. Druska kenkia augintinių pėdutėms.

Taigi, druska ne tik padeda, bet ir kenkia. Kokios alternatyvos?

1. Pagerinkite sukibimą. Galima ir apskritai netirpdyti kieme esančių apledėjusių paviršių, jei pasirūpinsite, kad jie būtų kuo mažiau slidūs. Smėlis, žvyras, kitokios granulės sniego netirpdo, tačiau pagerina sukibimą, o pasirinkę batus su rimtu protektoriumi, praktiškai neslidinėsite. Tinka ir kiti variantai - galbūt turite nereikalingo medžio mulčo daržams, kraiko, pelenų ir panašiai. Tiesa, eksperimentus geriau pasilikti savo kiemui - tokios medžiagos kaip pelenai yra laikomos atliekomis, todėl barstant jais gatvėje ar ant šaligatvio galite sulaukti nepasitenkinimo. Žinoma, pavasarį teks rimčiau apsišluoti, bet tai darysite bet kokiu atveju.

2. Egzistuoja ir techninis apledėjusio kiemo, laiptų ar įvažiavimo atitirpdinimo sprendimas, tiesa, jį reikia įrengti iš anksto. Po kiemo ar laiptų danga išvedžiojami laidai, kurie šildo dangą virš jų. Sistemą galima reguliuoti, tad šildyti oro šiltesnėmis dienomis neteks. Žinoma, sistema naudos elektros energiją – tai kainuos, tačiau tai visgi geriau, negu cheminės medžiagos, kurios teršia vandenį ir kelia pavojų gamtai.

3. Druska, žinoma, nėra geras sprendimas, tačiau kaip daugelis spėjome įsitikinti, ji gerai tirpdo ledą, jos nerekomenduojama naudoti dėl jos poveikio aplinkai. Vis dėlto, jei nėra kitų variantų, reikėtų rinktis ne druską (NaCl), o bent jau druskos-smėlio mišinį. Gamintojų smėlio-druskos mišinio produkcijoje smėlio kiekis yra apie 70 %, tad jei mišinio nepirksite, galite orientuotis į šį santykį. Nedidelis kiekis druskos tirpdys ledą, o smėlis suteiks daugiau sukibimo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kiemas

Rąstinė ar karkasinė pirtis – ką rinktis? (10)

Laikiną pirtelę šiais laikais galima pasigaminti net ir iš savadarbės palapinės, ar tiesiog įsirengti bute. Tačiau jei turite lėšų ir žemės plotą greičiausiai susigundysite įrengti tradicinį atskirą pirties pastatą. Šioje vietoje turite du pasirinkimus - rąstinė ir karkasinė pirtis. Pirties malonumais bene lygiavertiškai galima mėgautis bet kuriame iš šių statinių, tačiau visgi pirma reikėtų išsiaiškini, kokie gi yra praktiniai šių pirčių tipų skirtumai.

Ar vijokliniai augalai kenkia namo sienoms? (4)

Ant namo sienos augantys vijokliai dažniausiai atrodo gražiai, tačiau ne visuomet grožis ir praktiškumas eina koja kojon.

Kiek kaimyno tvenkinys turi būti nutolęs nuo mano sklypo? (28)

Sulaukėme susirūpinusio skaitytojo klausimo: "Norėjau pasiteirauti. Kaimynas žada kastis prūdą. Koks atstumas turėtų būti nuo jo iki mūsų tvoros?"

Patarimai norintiems sveikos ir gražios vejos (2)

Išlaikykite savo veją sveiką ir gražią. Kiekvienai vejai labai svarbus azotas ir skirtingoms vejų rūšims reikalingas jo kiekis skiriasi. Dažnas vejos tręšimas turi įtakos ne tik vejos išvaizdai, tačiau ir priežiūrai. Pavyzdžiui, kuo daugiau tręšite veją, tuo dažniau ją turėsite nupjauti.

Kaip žinoti, ar medį galima kirsti? (4)

Pavasaris yra pats metas apsitvarkyti aplinką ir neretas namų savininkas pradeda tai nuo medžių. Džiugu, kad daugėja sąmoningų žmonių, kurie prieš kirsdami medį pasidomi, ar jie gali atlikti šį veiksmą. Sulaukėme dar dviejų klausimų iš skaitytojų būtent šia tema.

Kuo geriausia padengti pušines bei eglines terasas (7)

Net ir šį vėsoką pavasarį jau buvo nemažai dienų, kai galėjote pasėdėti savo terasoje. Tačiau galbūt iki šiol neradote laiko pasirūpinti ja po žiemos ar tik pradedate įsirengti savo naująją terasą? Pirmuoju atveju - verčiau užmeskite akį, antruoju - sveikiname. Kad ir kaip būtų, terasos paviršiaus priežiūros išvengti nepavyks. Tad kaip juo tinkamai pasirūpinti?

Kodėl ir kaip aeruoti veją (3)

Jei pastebėjote, kad jūsų veja neatrodo geriausiai arba, kad vanduo nesusigeria per dirvos paviršių, gali būti laikas aeruoti veją. Aeracija yra procesas, kuriuo leidžiama augalų šaknims gauti deguonies.

Klausia skaitytojas: ar terasa prie pirties įskaičiuojama į bendrą plotą? (20)

Sulaukėme skaitytojo klausimo. Ar šalia pirtelės įrengta terasa yra priklausinys ir jei taip, ar ji turi būti įskaičiuota į bendrą plotą?

Statyba ant vandens: ką reikia žinoti įsirengiant lieptą (9)

Pavasaris - puikus laikas statyboms. Jei jau esate sklype įsirengę papildomų statinių, viskas atrodo pažįstama ir galbūt esate išsiaiškinę, kaip tai padaryti teisingai. Tačiau jei su statyba ant žemės yra susipažinę daugelis, kokie įstatymai galioja statant konstrukcijas ant vandens? Ką reikia žinoti įsirengiant lieptelį šalia jūsų esančiame vandens telkinyje?

Polikarbonatinio šiltnamio privalumai (22)

Patvarus, patogus ir ilgaamžis – būtent šie žodžiai apibūdina šiltnamį, pagamintą iš polikarbonato. Jie turi savų pranašumų lyginant su stikliniais ar plėvele dengtais šiltnamius. Tačiau, norint kuo tikslingiau išnaudoti visus šio šiltnamio pranašumus, reikia žinoti, kaip teisingai pasirinkti medžiagas bei jas sumontuoti.

Ko bijo kurmis? Patarimai, kaip išvyti jį iš sklypo (100)

Ar jau radote kurmiarausį ant savo pievos? Galbūt ne vieną? Kurmiarausiai tampa namų savininkų problema šiltuoju metų laikotarpiu, tačiau jie - tik rezultatas. Jų priežastis - išaugęs kurmių aktyvumas. Laimei, yra būdų kaip kurmį pažaboti.

Kokius lauko baldus rinktis, kad vakarais nebūtų šalta? (1)

Renkantis lauko baldus individualaus gyvenamojo namo kiemui reikėtų pagalvoti ne tik apie grožį, kainą, ilgaamžiškumą, bet ir patogumą. Specialistai pastebi, kad kartais patogumas išmainomas į ilgaamžiškumą. Visgi esą šiandien pasirinkimas pakankamai platus ir galima rasti tvirtą bei patogų lauko baldų kompletą.

Darbams naudojama mediena: liepa

Galbūt skanaujate liepų medaus, geriate liepžiedžių arbatą ar šildotės pirtyje ant liepinių gultų - šis tradicinis lietuviškas medis ne tik gražus akiai, tačiau ir naudingas sveikatai.

4 vejos priežiūros klaidos (2)

Palaikyti veją sveiką ir žalią yra atsakinga užduotis – ji reikalauja kantrybės ir pastangų. Tačiau net jei nenorite siekti idealumo, svarbu tiesiog jai nepakenkti. Štai keletas dažnų klaidų, kurių geriau išvengti.

Sodo takeliai: kokią dangą rinktis geriausia? (5)

Puoselėjant sode esančią augaliją ne vienas nusprendžia susikurti oazę, per kurią eina sodo takas. Visgi planuojantys įsirengti sodo taką turi apsvarstyti ne tik estetinius aspektus – kaip sodu vingiuos takas, kokios spalvos jis bus – bet ir praktinius niuansus. Dėl šios priežasties specialistai pataria pakankamai dėmesio skirti ir sodo tako dangai.