Stumdomų durų įrengimas: svarbu ir lubos, ir vaikų amžius

 (4)
Stumdomos durys kurį laiką buvo laikomos tik vienu iš sprendimų, norintiems įsirengti pakankamai plačią ir patogią spintą. Tačiau pamažu stumdomos durys atkeliavo ir į gyvenamąsias erdves. Visgi norintiems pačio optimaliausio sprendimo tiek praktine, tiek estetine prasme reikėtų pagalvoti apie tai dar prieš darant remontą.
Stumdomų durų įrengimas: svarbu ir lubos, ir vaikų amžius
© Shutterstock nuotr.

Ne visada galima stumdyti

Stumdomos durys yra vis dažniau naudojamos gyvenamųjų patalpų interjere ne tik dėl estetinių savybių, bet ir dėl praktinių. Specialistų teigimu, stumdomos durys padeda tuomet, kai patalpose susiduriama su erdvės trūkumu, tai yra, tuomet kai tradicinės varstomos durys užima ir taip brangų kiekvieną kambario centimetrą.

Stumdomas duris į grupes galima skirstyti pagal keletą aspektų. Pagal integravimą į aplinką jos skirstomos į dvi kategorijas: važinėjančios palei sieną ir įvažiuojančios „į sieną“. Pastarasis atvejis, kai stumdomos durys tiesiog pranyksta sienoje, reikalauja atitinkamų sprendimų jau darant sienų konstrukcijas ir apdailą. Tačiau net ir paprastos palei sieną stumdomos durys gali būti įrengiamos ne visais atvejais. „Pirmiausia, žinoma, palei sieną važinėjančių durų neįmanoma įrengti tuomet, kai yra gana siaura anga, siauras koridorius ar panašiai. Tokiu atveju tiesiog nebus pakankamai erdvės, kur nustumti duris. Kitas problematiškas atvejis, kai yra laiptinė, kai stumdomas duris trukdo įrengti laiptų konstrukcija“, - tvirtina stumdomomis durimis prekiaujančios bendrovės „Komandor“ atstovė Aurelija Mažeikienė.

Konstrukcijų patikimumo klausimas

Kitas populiarus stumdomų durų skirstymo principas – pagal tvirtinimą. Pagal tai jos skirstomos į tvirtinamas prie sienų ir tvirtinamas prie lubų. Tiesa, nors prie lubų tvirtinamos ir bėgelio apačioje neturinčios durys pastaruoju metu vis labiau populiarėja, jas įrengiant derėtų pasikonsultuoti su specialistais. „Svarstant įsirengti prie lubų tvirtinamas stumdomas duris privalu įvertinti jų tvirtumą. Lubos turėtų išlaikyti bet 90 kilogramų svorį, todėl ant gipso kartono plokštės tokių durų tvirtinti nerekomenduočiau, nes konstrukcija jų tiesiog neišlaikys. Prieš priimant sprendimą įsirengti tokias duris siūlyčiau pasikviesti specialistus, kad jie apžiūrėtų konstrukcijas ir paaiškintų, kokios yra galimybės įsirengti pakabinamas stumdomas duris“, - teigia A. Mažeikienė.

Visgi konstrukcijų tvirtumą turėtų rimtai įvertinti ir ketinantys įsirengti prie sienų tvirtinamas stumdomas duris. „Ir įrengiant palei sieną važinėjančias duris derėtų įvertinti konstrukcijos tvirtumą. Ir vienu, ir kitu atveju sprendimas gali būti labai paprastas, pavyzdžiui, įmontuojant papildomą medinį bruselį. Svarbiausia, kad siena ar lubos nebūtų tuščiavidurės“, - sako bendrovės „Vituko durys“ atstovė Sigita Jankauskaitė– Vinevičė.

Kita vertus, net ir pakankamai lanksti interjero atžvilgiu stumdomų durų koncepcija nepadeda išpildyti kiekvieno namų savininko poreikių. Pavyzdžiui, stumdomos durys labai patraukli prekė loftų gyventojams, tačiau itin aukštas lubas turinčioms erdvėms prie lubų tvirtinamos durys nėra tinkamos. Tokių durų aukštis nėra begalinis – pardavėjai prekiauja ne aukštesnėmis kaip 3 metrų aukščio durimis.

Svarbiausia – bėgeliai

Perkant stumdomas duris (tiek tvirtinamas prie sienos, tiek prie lubų) pirmiausia patartina atkreipti dėmesį į bėgelius, kuriais važinėja durys. „Bėgeliai ir ratukai yra svarbiausia ir sudėtingiausia stumdomų durų konstrukcijos dalis. Vienos sistemos yra patvaresnės, kitos atrodo gražiau. Renkantis gaminį rekomenduočiau pasidomėti gamintojais. Nuo gamintojo labai daug kas priklauso“, - sako A. Mažeikienė.

S. Jankauskaitės – Vinevičės teigimu, šiuo metu ypač populiarūs nematomi, į akis nekrentantys bėgiai. Juos ypač dažnai renkasi loftų gyventojai. „Itin svarbus elementas ratukų guoliai. Nuo jų priklausys ir naudojimosi patogumas. Vieni yra paprasti, kiti su savaiminio stabdymo sistema. Tai yra, paleidus duris važiuoti savo eiga jie pamažu stoja ir nuvažiavę iki bėgių galo nesitrenkia, o lengvai sustoja. Tai ypač aktualu namuose, kuriuose auga vaikai“, - pastebi ji.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Vidaus apdaila

Patarimai, kaip išsirinkti kokybiškus langus ir duris (2)

Modernūs šiandienos naujakuriai išskirtinumo namų erdvėms siekia suteikti rinkdamiesi didelius, stilingus langus ir duris. Kartu jie supranta, jog kokybiški ir tinkamai sumontuoti langai bei durys – šilto ir jaukaus būsto bei efektyvios garso izoliacijos garantas. Vis dėlto, kaip nepasiklysti dideliame pasiūlos lauke ieškant langų ir durų naujiems namams? Į kokius kriterijus reikėtų atsižvelgti?

7 patarimai ketinantiems atnaujinti baldus (4)

Kodėl gi neprikėlus seno kėdžių komplekto naujam gyvenimui? Galbūt toks klausimas kirba jūsų galvoje. Juk tokiu atveju išgelbėsite iš esmės gerus baldus nuo atsidūrimo krosnyje, maža to, turite galimybę suteikti jiems naujų spalvų. Įsivaizduokite – tai, ką visi matė kaip purviną ar sukiužusią kėdę, jūs, restauratorius mėgėjas, pavertėte į funkcionalų namų baldą. Visa tai skamba gražiai, tačiau prieš tai ne tik reikėtų atlikti konkrečius darbus, bet ir žinoti į ką įsiveliate.

Geriausi laužomųjų ašmenų peilio panaudojimo būdai (17)

Paprastai laužomieji peiliai yra vieni universaliausių įrankių darbinėje aplinkoje. Atšipus vienam peilio segmentui jį paprasčiausiai nulaužkite ir toliau pjaukite naudodami naujus ašmenis. Kai sunaudosite visus segmentus, viską ką jums reikia padaryti, tai į peilio rankeną įdėti naujus. Atrodo paprasta - pažiūrėkime, ką su juo galima nuveikti.

Plytelių rūšių įvairovė – kaip nepaklysti?

Ar esate pagalvoję, kad plytelių rūšių pasirinkimas parduotuvėje yra beribis? Kai užpuola neviltis, gali atrodyti, kad šį sprendimą verčiau palikti specialistui. Iš tiesų, kai prekyboje yra tokia daugybė plytelių rūšių bei dizainų, nėra lengva nuspręsti, kuris variantas jums būtų praktiškesnis.

Elektrinės viniakalės privalumai ir trūkumai (7)

Viniakalės – įrankiai, kurie sutaupo ne tik begalę brangaus laiko, bet ir jėgų. Yra dvi pagrindinės kategorijos, į kurias skirstomos viniakalės - elektrinės ir pneumatinės. Tačiau kuri kategorija yra pranašesnė?

5 tiesinio pjūklo panaudojimo būdai (5)

Namai - erdvė, kurioje bet kuriuo metu gali atsirasti begalė darbų, o jiems prireikia įvairaus įrankių asortimento. Tačiau jei namuose turite tiesinį pjūklą, galbūt išsiversite ir su mažesniu įrankių inventoriumi, kadangi šis įrankis gali pakeisti kitus įrankius ir atlikti daugybę naudingų darbų.

Ką reikia žinoti atliekant apdailą pirtyje (3)

Pirtis – nuostabi vieta, leidžianti atsipalaiduoti ir pamiršti visas problemas. Kuomet šio „prestižinio kampelio“ statyba baigta, lieka visai nedaug iki jos mėgavimosi: padaryti apdailą viduje ir pirmyn. Tačiau imtis apdailos darbų reikia labai rimtai tam kad dūmai, drėgmė ir pelėsiai nesugadintų sielos ir kūno šventės.

Kodėl barška lauko palangės? (4)

Vasariškas lietus po karšto laikotarpio padeda atsigauti ir vejai, ir kitai augalijai, esančiai individualaus gyvenamojo namo kieme. Tačiau lietus atneša ir problemų. Viena jų – lauko palangių „skambesys“. Dėl šios priežasties lauko palangių pasirinkimui ir montavimui reikia skirti pakankamai laiko.

Kaip daugiabučiame name įsirengti kieto kuro katilą ir dūmtraukį

Jauna moteris nusipirko butą ir pateko į sudėtingą situaciją. Buvusieji buto šeimininkai ventiliacijos angą naudojo kaip dūmtraukį.

Ar išmanusis namas nevagia mūsų privatumo?

Architektas Remas Koolhaasas, išreiškęs savo nerimą dėl technologijų skverbimosi į pastatus, prisipažino, kad jį „visiškai stulbina“, jog žmonės ryžtasi dėl patogumo aukoti savo privatumą, o šių išmaniųjų sistemų populiarėjimą kūrėjas pavadino kaip „keliantį grėsmę“.

Gyvenamosios patalpos namo palėpėje: ką svarbu žinoti? (2)

Individualaus namo savininkui toks klausimas nekyla, nes tik nuo jo paties norų ir galimybių priklauso sumanymo įgyvendinimas. Kai pastatas valdomas bendrosios dalinės nuosavybės teisėmis, visus veiksmus reikia derinti su bendraturčiais. Todėl neišsiaiškinus reikalavimų gali kilti rūpesčių ne tik dėl nepatenkintų kaimynų, bet ir apsilankius pastatų naudojimo ar statybos priežiūrą atliekančioms tarnyboms. Vengdami galimų problemų, į Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) konsultantus daugiausia ir kreipiasi daugiabučių namų gyventojai.

Darau pats: keramikinių plytelių klijavimas ant lygaus paviršiaus (2)

Atrodo, kad plytelių klijavimas yra gana sudėtinga užduotis. Tačiau jei jas klijuojame ant kokybiškai paruošto paviršiaus, šis darbas yra vienas malonumas.

7 paprasti būdai, kaip pagerinti garso izoliaciją (2)

Niekas taip nesugadins ramaus vakaro kaip audringi kaimynai ar nuo gatvės sklindantis triukšmas, todėl tvarkinga garso izoliacija sutaupys jums daug kantrybės. Viso yra begalė veiksmingų būdų šiai erzinančiai problemai spręsti, tačiau tai nereiškia, kad privalote pulti ir tuštinti savo piniginę brangioms pertvaroms - pirma pamėginkite šiuos paprastus, bet išbandytus metodus.

Vertingi patarimai, kaip įveikti stoglangių trūkumus vasarą (2)

Atėjusi vasara, saulė ir karštis ne tik kelia džiaugsmą poilsiautojams ar tiesiog nuosavuose kiemuose pramogauti mėgstantiems individualių gyvenamųjų namų gyventojams, bet ir galybę problemų. Viena jų – palėpėse gyvenantys ir stoglangius turintys šeimininkai vasaros laikotarpiu priversti kovoti su jos džiaugsmais ir vargais.

Kaip renovuoti vonios kambarį I: šildomų grindų sprendimai (1)

Vonios kambarys yra palyginus nedidelė patalpa, tačiau gana specifinė. Jei svetainei ir miegamajam taikomi panašūs reikalavimai, vonia išsiskiria pirmiausia tuo, kad joje daugiau drėgmės, todėl tenka taikyti skirtingus sprendimus ir dažniausiai tuo, kad mažame plote reikia kuo patogiau sutalpinti reikalingus objektus. Šiame straipsnių cikle aptarsime aspektus, į kurios reikėtų atsižvelgti renovuojant vonią. Pirmiausia - šiltos vonios grindys.