6 sprendimai, kaip pasirūpinti iš vidaus apledėjusiais langais

 (3)
Jei pabudus ryte pamatote už lango skaisčią, baltą šviežiai iškritusio sniego paklodę, vaizdas pakeri ir atrodo pasakiškas. Tačiau jei vaizdą sunku pamatyti dėl vidinėje lango pusėje atsiradusio ledo sluoksnio, tuomet visi malonūs pojūčiai gali išgaruoti kaip dūmas. Ką tuomet daryti?
6 sprendimai, kaip pasirūpinti iš vidaus apledėjusiais langais
© Shutterstock nuotr.

Padidinkite šilumos kiekį. Nors taupymo sumetimais visi šildome tik tiek, kiek reikia, ir nei kiek ne daugiau, tačiau jei pasirūpinsite papildomu šildymu, pavyzdžiui, atsuksite radiatorių dar puse ar pilna padala arba pastatysite nešiojamą šildytuvą netoli lango, pamatysite, jog taip galima išspręsti užšąlusių langų problemą.

Patikrinkite, ar gerai veikia garų surinktuvai bei ventiliatoriai. Virtuvėse įrengti garų surinktuvai bei vonios kambario ventiliatoriai puikiai pasitarnauja mažinant garų ir drėgmės kiekį. Jie taip pat puikiai ventiliuoja patalpas ir neleidžia kauptis drėgmei. Patikrinkite, ar išmetimo vamzdžiai nėra pasisukę, ar ištraukia garus į išorę, o ne pučia juos į atgal į vidų.

Langų užsandarinimas. Tai yra laikinas sprendimas šaltuoju metų laiku – užsandarinkite visus langų rėmus (seneliai tam naudodavo vatą ir lipnias popieriaus juosteles). Dabar galima įsigyti specialių langų sandarinimo juostelių. Šias juosteles pavasarį lengvai nuimsite.

Nelaikykite užtraukę užuolaidų ar žaliuzių. Oras turi neužsilaikyti prie lango stiklo, kur galėtų drėgmė kondensuotis, todėl reguliariai atitraukite užuolaidas, kad oras cirkuliuotų po visą kambarį.

Reguliariai pravėdinkite namus. Žinoma, tokią žiemą, kokia yra dabar, kai naktimis temperatūra nukrenta žemiau -20oC., šis patarimas gali atrodyti daugiau negu keistas. Tačiau (ypač, jei intensyviai šildotės) visgi – vėdinimas išsprendžia tiek rasojimo, tiek langų užšalimo problemą.

Įsigykite drėgmės surinktuvą. Gal dabar traukote pečiais, nes žiema savaime atrodo šaltas bei sausas metas, tačiau pagalvokite apie tai, kiek garų susidaro namuose verdant, kepant, leidžiantis vandenį į vonią, plikant arbatą ar tiesiog kvėpuojant. Šiuolaikiniai namai yra itin sandarūs, ir visi šie garai susikaupia vandens pavidalu ant šaltų langų stiklų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Vidaus apdaila

Patarimai, kaip išsirinkti kokybiškus langus ir duris (1)

Modernūs šiandienos naujakuriai išskirtinumo namų erdvėms siekia suteikti rinkdamiesi didelius, stilingus langus ir duris. Kartu jie supranta, jog kokybiški ir tinkamai sumontuoti langai bei durys – šilto ir jaukaus būsto bei efektyvios garso izoliacijos garantas. Vis dėlto, kaip nepasiklysti dideliame pasiūlos lauke ieškant langų ir durų naujiems namams? Į kokius kriterijus reikėtų atsižvelgti?

7 patarimai ketinantiems atnaujinti baldus (4)

Kodėl gi neprikėlus seno kėdžių komplekto naujam gyvenimui? Galbūt toks klausimas kirba jūsų galvoje. Juk tokiu atveju išgelbėsite iš esmės gerus baldus nuo atsidūrimo krosnyje, maža to, turite galimybę suteikti jiems naujų spalvų. Įsivaizduokite – tai, ką visi matė kaip purviną ar sukiužusią kėdę, jūs, restauratorius mėgėjas, pavertėte į funkcionalų namų baldą. Visa tai skamba gražiai, tačiau prieš tai ne tik reikėtų atlikti konkrečius darbus, bet ir žinoti į ką įsiveliate.

Geriausi laužomųjų ašmenų peilio panaudojimo būdai (17)

Paprastai laužomieji peiliai yra vieni universaliausių įrankių darbinėje aplinkoje. Atšipus vienam peilio segmentui jį paprasčiausiai nulaužkite ir toliau pjaukite naudodami naujus ašmenis. Kai sunaudosite visus segmentus, viską ką jums reikia padaryti, tai į peilio rankeną įdėti naujus. Atrodo paprasta - pažiūrėkime, ką su juo galima nuveikti.

Plytelių rūšių įvairovė – kaip nepaklysti?

Ar esate pagalvoję, kad plytelių rūšių pasirinkimas parduotuvėje yra beribis? Kai užpuola neviltis, gali atrodyti, kad šį sprendimą verčiau palikti specialistui. Iš tiesų, kai prekyboje yra tokia daugybė plytelių rūšių bei dizainų, nėra lengva nuspręsti, kuris variantas jums būtų praktiškesnis.

Elektrinės viniakalės privalumai ir trūkumai (7)

Viniakalės – įrankiai, kurie sutaupo ne tik begalę brangaus laiko, bet ir jėgų. Yra dvi pagrindinės kategorijos, į kurias skirstomos viniakalės - elektrinės ir pneumatinės. Tačiau kuri kategorija yra pranašesnė?

5 tiesinio pjūklo panaudojimo būdai (5)

Namai - erdvė, kurioje bet kuriuo metu gali atsirasti begalė darbų, o jiems prireikia įvairaus įrankių asortimento. Tačiau jei namuose turite tiesinį pjūklą, galbūt išsiversite ir su mažesniu įrankių inventoriumi, kadangi šis įrankis gali pakeisti kitus įrankius ir atlikti daugybę naudingų darbų.

Ką reikia žinoti atliekant apdailą pirtyje (3)

Pirtis – nuostabi vieta, leidžianti atsipalaiduoti ir pamiršti visas problemas. Kuomet šio „prestižinio kampelio“ statyba baigta, lieka visai nedaug iki jos mėgavimosi: padaryti apdailą viduje ir pirmyn. Tačiau imtis apdailos darbų reikia labai rimtai tam kad dūmai, drėgmė ir pelėsiai nesugadintų sielos ir kūno šventės.

Kodėl barška lauko palangės? (4)

Vasariškas lietus po karšto laikotarpio padeda atsigauti ir vejai, ir kitai augalijai, esančiai individualaus gyvenamojo namo kieme. Tačiau lietus atneša ir problemų. Viena jų – lauko palangių „skambesys“. Dėl šios priežasties lauko palangių pasirinkimui ir montavimui reikia skirti pakankamai laiko.

Kaip daugiabučiame name įsirengti kieto kuro katilą ir dūmtraukį

Jauna moteris nusipirko butą ir pateko į sudėtingą situaciją. Buvusieji buto šeimininkai ventiliacijos angą naudojo kaip dūmtraukį.

Ar išmanusis namas nevagia mūsų privatumo?

Architektas Remas Koolhaasas, išreiškęs savo nerimą dėl technologijų skverbimosi į pastatus, prisipažino, kad jį „visiškai stulbina“, jog žmonės ryžtasi dėl patogumo aukoti savo privatumą, o šių išmaniųjų sistemų populiarėjimą kūrėjas pavadino kaip „keliantį grėsmę“.

Gyvenamosios patalpos namo palėpėje: ką svarbu žinoti? (2)

Individualaus namo savininkui toks klausimas nekyla, nes tik nuo jo paties norų ir galimybių priklauso sumanymo įgyvendinimas. Kai pastatas valdomas bendrosios dalinės nuosavybės teisėmis, visus veiksmus reikia derinti su bendraturčiais. Todėl neišsiaiškinus reikalavimų gali kilti rūpesčių ne tik dėl nepatenkintų kaimynų, bet ir apsilankius pastatų naudojimo ar statybos priežiūrą atliekančioms tarnyboms. Vengdami galimų problemų, į Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) konsultantus daugiausia ir kreipiasi daugiabučių namų gyventojai.

Darau pats: keramikinių plytelių klijavimas ant lygaus paviršiaus (2)

Atrodo, kad plytelių klijavimas yra gana sudėtinga užduotis. Tačiau jei jas klijuojame ant kokybiškai paruošto paviršiaus, šis darbas yra vienas malonumas.

7 paprasti būdai, kaip pagerinti garso izoliaciją (2)

Niekas taip nesugadins ramaus vakaro kaip audringi kaimynai ar nuo gatvės sklindantis triukšmas, todėl tvarkinga garso izoliacija sutaupys jums daug kantrybės. Viso yra begalė veiksmingų būdų šiai erzinančiai problemai spręsti, tačiau tai nereiškia, kad privalote pulti ir tuštinti savo piniginę brangioms pertvaroms - pirma pamėginkite šiuos paprastus, bet išbandytus metodus.

Vertingi patarimai, kaip įveikti stoglangių trūkumus vasarą (2)

Atėjusi vasara, saulė ir karštis ne tik kelia džiaugsmą poilsiautojams ar tiesiog nuosavuose kiemuose pramogauti mėgstantiems individualių gyvenamųjų namų gyventojams, bet ir galybę problemų. Viena jų – palėpėse gyvenantys ir stoglangius turintys šeimininkai vasaros laikotarpiu priversti kovoti su jos džiaugsmais ir vargais.

Kaip renovuoti vonios kambarį I: šildomų grindų sprendimai (1)

Vonios kambarys yra palyginus nedidelė patalpa, tačiau gana specifinė. Jei svetainei ir miegamajam taikomi panašūs reikalavimai, vonia išsiskiria pirmiausia tuo, kad joje daugiau drėgmės, todėl tenka taikyti skirtingus sprendimus ir dažniausiai tuo, kad mažame plote reikia kuo patogiau sutalpinti reikalingus objektus. Šiame straipsnių cikle aptarsime aspektus, į kurios reikėtų atsižvelgti renovuojant vonią. Pirmiausia - šiltos vonios grindys.