Pirmasis važiavimas

„Crossland X“ apžvalga: tokio „Opel“ dar nebuvo specialiai „Motorams“ iš Italijos (27)

2017 gegužės mėn. 26 d. 15:28
Opel Crossland X
Gamintojo archyvas
Pavadinimas neklaidina – tai pirmasis „Opel“ modelis, sukurtas bendradarbiaujant su „PSA Peugeot Citroën“ koncernu ir yra visiškai naujos šios markės krosoverių kartos atstovas.

„Kia Picanto“ testas: solidžiausias klasėje beviltiško segmento atstovas (35)

2017 gegužės mėn. 24 d. 13:38
KIA Picanto
Jurgis Paplaitis
Statistikos duomenimis, pernai Lietuvoje buvo parduoti vos 68 mažiausios, A klasės, automobiliai. Žinoma, neskaičiuojant pustrečio tūkstančio lietuvių taip mėgstamų „Fiat 500“, kurie beveik visi be išimties išdardėjo atgal į Vakarus, tik vienetams nusėdus to paties atstovo valdomo „City Bee“ parko avilyje.

Atsinaujinęs „Volkswagen Golf“: tobulėti reikia ir geriausiems (74)

2017 gegužės mėn. 22 d. 20:17
Kad automobilių gamyba tampa vis dinamiškesne pramonės šaka mums akivaizdžiai įrodo šis pavyzdys. Didžiausias lygos žaidėjas „Volkswagen“ skelbia pirmą kartą modernizavęs savo visų laikų populiariausią gaminį „Golf“. Ne atnaujinęs iš pagrindų, kaip darydavo iki šiol, tačiau šiek tiek patobulinęs.

Pirmieji įspūdžiai su naujos kartos „Opel Insignia“: dieta – į naudą (52)

2017 gegužės mėn. 17 d. 08:19
Lietuvos žurnalistams pristatyta naujos kartos Opel Insignia Grand Sport
Gamintojo atstovų archyvas
Praėjusią savaitę automobilių temomis rašantiems Lietuvos žurnalistams buvo pristatyta naujosios kartos „Opel Insignia“. Vokietijos gamintojas jau pademonstravo atnaujintą modelį tiek penkiadurio hečbeko, tiek universalo kėbulais, anonsavo ir didesnio pravažumo modifikaciją. Mūsų krašte kol kas pažintis pradėta nuo hečbeko „Insignia Grand Sport“.

„Audi A5 Sportback“: kas gali būti geriau už dviejų kambarių butą Šeškinėje su vaizdu į Fabijoniškes (29)

2017 gegužės mėn. 16 d. 07:46
Praėjus kiek daugiau nei septyneriems metams po „Audi A5 Sportback“ modelio debiuto, mūsų šalies gatvėse jau galima išvysti naująjį penkiadurį kupė. Taip, kupė – bent jau taip šį modelį pristato gamintojai, teigiantys, kad kuriant automobilį siekta atkartoti „A5 Coupe“ modelio dizaino suteikiamas emocijas ir jas suderinti su universalaus automobilio funkcionalumu.

„Mazda3“ ir „Mazda6“ apžvalga: smagumai ir kontrastai (21)

2017 gegužės mėn. 14 d. 12:10
„Mazda“ – vienas įdomesnių Japonijos automobilių gamintojų, kuriam pastaruoju metu skyrėme mažiau dėmesio, nes nebuvo žemę drebinančių naujienų (naujojo CX-5 laukiame Vilniuje išskėtę rankas, jis turėtų pasirodyti vasarą). Tačiau vieni svarbiausių markei modelių praėjusių metų pabaigoje buvo modernizuoti, tad šį kartą skirkime laiko „Mazda3“ ir „Mazda6“ modeliams.

„BMW 530d xDrive“ testas: galingas, bet trūksta sielos (60)

2017 balandžio mėn. 25 d. 08:48
BMW 530d
Jurgis Paplaitis
Mažiau nei prieš pusmetį „Lietuvos Metų automobilio“ konkurso metu turėjau galimybę į valias atsivažinėti dviem naujais verslo klasės automobiliais: E klasės „Mercedes“ ir „Volvo S90“. Todėl buvo labai įdomu išbandyti ir šį pavasarį mūsų šalyje debiutavusį naują penktos serijos BMW.

Kelionė į Latviją su „Audi Q5“: kaimynai parodė, ko mums trūksta (48)

2017 balandžio mėn. 21 d. 08:40
Kelionė į Latviją su Audi Q5
Jurgis Paplaitis
Kaip tyčia tą savaitgalį, kurį buvome numatę su naujuoju „Audi Q5“ tolimesnei kelionei prie jūros, orai subjuro ir teko keisti planus. Savaitgalis tapo kupinas netikėtumų...

„Toyota Yaris“ testas: vienintelis klasėje ir vis labiau įtikinantis hibridas specialiai „Motorams“ iš Nyderlandų (59)

2017 balandžio mėn. 14 d. 20:07
Toyota Yaris
Gamintojo archyvas
Dar 2011 metais Europoje debiutavęs „Toyota Yaris“ yra tikras B segmento ilgaamžis: 2014 metais patyręs rimtą atnaujinimą, 2017 metus jis pasitiko... dar kartą atnaujintas.

„Mini Countryman“ apžvalga: nepraktiškas, bet smagus pasirinkimas (28)

2017 balandžio mėn. 19 d. 19:26
Mini Countryman Cooper SD All4
Jurgis Paplaitis
Už tiek, kiek prašoma už naująjį „Mini Countryman“, galima įsigyti tiek antros serijos septynvietį BMW vienatūrį „Gran Tourer“, tiek ir „BMW X1“ – visi šie automobiliai turi tą pačią platformą. O primokėjus vos kelis tūkstančius eurų, išeitų ir trečios serijos BMW. O už bandytos „Countryman“ versijos kainą – keturis (!) kompaktinius hečbekus įmonės vadybininkams, nes vien papildoma įranga čia kainuoja beveik 16 tūkst. eurų. Bet pirkėjų naujajam „fermeriui“ tikrai netrūks.

„Kia Optima SW“ apžvalga: riedulys srovėje (42)

2017 balandžio mėn. 12 d. 07:54
Savo draugų rate turbūt kiekvienas rasime bent keletą žmonių, kurie visiškai nesižavi dabartinėmis madomis. Ar tai būtų rytinis bėgiojimas, ar vaikų auklėjimas jiems viską leidžiant, ar asmenukės su pražydusiomis sakuromis („Knygų mugėje“/restorane prie sriubos lėkštės/įsirašykite patys), visada atsiras piliečių, kuriuos masinio populiarumo srovės apiplaukia lyg šimtamečius riedulius.

„Hyundai i30“ testas: pretendentas į Europos tautos automobilį specialiai iš Latvijos (33)

2017 balandžio mėn. 7 d. 18:19
Hyundai i30
Jurgis Paplaitis
Sukurtas Vokietijoje vokiečių dizainerių ir inžinierių, skirtas Europos, tarp jų – ir didžiausios žemyne rinkos Vokietijos – pirkėjams. Gamintojas apie jį kalba, kaip apie tautos automobilį (angliškai – „People‘s Car“, vokiškai..., ką gi – „Volks Wagen“). Gaminamas Čekijoje, bet jo šaknys – Korėjoje. Visa tai – apie naująjį „Hyundai i30“.

Naujasis „BMW 5“: menas liaudžiai nepriklauso (149)

2017 kovo mėn. 30 d. 07:25
Turbūt mažai suklysiu parašęs, kad šio automobilio naujos kartos debiutas mūsų šalyje audrina ne vieno automobilininko fantaziją. Vieni jo trokšta jau dabar, kiti gi žiūri, kuo važinės po keliolikos metų, tačiau abejingų šiai markei ir būtent šiam jos modeliui mūsų krašte yra nedaug.

„Ducati Monster 1100“ motociklo apžvalga: mieste jam per ankšta (17)

2017 kovo mėn. 28 d. 20:56
2010 m. gamybos Ducati Monster 1100 ABS
Jurgis Paplaitis
Šįkart – naudotos technikos su dviem ratais apžvalga. Dar pernai grasinęsis, bet taip ir neįstengęs jos užbaigti dėl daugybės automobilių bandymų, tą darau jau naujajame sezone – dideliam visų motociklų gerbėjų džiaugsmui, jį galima pradėti anksčiau.

„Audi Q5“ testas: kaip kartelė keliama aukščiau (27)

2017 kovo mėn. 22 d. 07:31
Šių metų pradžioje į prekybos salonus (Lietuvos – taip pat) atkeliavo antrosios kartos „Audi Q5“ miesto visureigis. Debiutavęs dar 2008-aisiais pirmosios kartos modelis ilgą laiką buvo geriausiai parduodamas „premium“ SUV savo klasėje, o mūsų šalyje pernai, po sėkmingų akcijų, tapo perkamiausiu šio prekės ženklo modeliu, kai iš salonų išvažiavo 157 automobiliai arba beveik dvigubai daugiau nei 2015-aisiais.

„Hyundai Ioniq“ testas: naujojo pasaulio propaganda (34)

2017 kovo mėn. 14 d. 06:24
O kas galėjo pagalvoti, kad taip greitai išauš ta vaiski diena dūmais užterštoje automobilių pasaulio padangėje, kai mes Lietuvoje galėsime užduoti šitokį klausimą: sveiki, esu vilnietis, dviejų vaikų tėvas, gyvenu užmiestyje, dirbu centre, o tai kas man geriau – hibridas ar elektromobilis?

„Peugeot 5008“ testas: konkurentus šokiruos kaina specialiai „Motorams“ iš Lisabonos, Portugalija (69)

2017 kovo mėn. 6 d. 12:07
Peugeot 5008
Gamintojo archyvas
Kai sužinojau naujojo „Peugeot 5008“ kainą, pagalvojau, kad įsivėlė kažkokia klaida. Bet viskas teisingai – beveik 4,7 m ilgio automobilis, kuris gali būti ir septynvietis, kainuoja nuo 20 tūkst. 900 eurų. Iš konkurentų pigesnis tik „Škoda“ – markės, kurią dažniausiai renkasi dėl patrauklios kainos ir gerų savybių derinio, didysis SUV „Kodiaq“.

„Toyota Prius Plug-In Hybrid“ testas: priklausomybė nuo elektros dopingo specialiai „Motorams“ iš Barselonos, Ispanija (118)

2017 vasario mėn. 24 d. 18:15
Toyota Prius Plug-in Hybrid
Gamintojo archyvas
Po pernai pristatyto ketvirtosios kartos „Toyota Prius“ hibridinio automobilio, šiemet debiutavo ir iš tinklo įkraunama versija „Plug-In Hybrid“. Ja ne tik vien elektra galima nuvažiuoti dvigubai didesnį atstumą nei ankstesnės kartos modeliu, bet šis, alternatyvią pavarą turintis, hibridas išsiskiria ir dažniausiai tik superautomobiliuose sutinkamomis technologijomis, taip pat originalia, nuo paprasto hibridinio modelio gerokai besiskiriančia išvaizda.

„Honda Civic“ testas: tekanti saulė visam pasauliui specialiai DELFI iš Barselonos, Ispanija (42)

2017 vasario mėn. 23 d. 06:25
Dešimtosios kartos Honda Civic
Gamintojo archyvas
Ponios ir ponai, prieš jus – jau dešimtosios kartos „Honda Civic“. Keturiasdešimt penkerius metus gaminamas modelis automobilių pramonės mastais atnaujinamas ganėtinai dažnai, tačiau jubiliejinė laida, anot japonų, yra ypatinga. Šį kartą unifikuotas automobilis nuo pat gamybos pradžios skirtas viso pasaulio rinkoms, o „Honda“ teigia, kad tai buvo didžiausias iki šiol jos globalaus vystymo projektas.

„Kia Rio“ testas: didelės korėjiečių viltys Europoje specialiai „Motorams“ iš Lisabonos (16)

2017 vasario mėn. 17 d. 17:47
Ketvirtosios kartos KIA Rio
Gamintojo archyvas
„Toyota Yaris“, „Renault Clio“, „Hyundai i20“. Tai yra populiariausių B segmento automobilių Lietuvoje trejetukas – šioje klasėje yra kelios dešimtys automobilių, tarp kurių – ir „Kia Rio“. Nors jis – toli gražu ne lyderis, tačiau su nauju modeliu korėjiečių gamintojas sieja dideles viltis.

„Toyota C-HR“ testas Lietuvos keliais: nesustabdomai besidauginanti bacila (88)

2017 vasario mėn. 9 d. 06:36
It gripu sergantys pacientai iš Lietuvos poliklinikų, visoje planetoje į gatves masiškai plūsta miesto visureigiai. Nesustabdomai besidauginanti SUV modelių bacila be gailesčio pjauna kitų segmentų pardavimus, tuo metu pati kasmet vien Europoje paaugdama penktadaliu.

„Volvo V90 Cross Country“ testas: sukurtas nuotykiams ir tolimoms kelionėms specialiai „Motorams“ iš Ostersundo, Švedijos (77)

2017 vasario mėn. 2 d. 19:53
Volvo V90 Cross Country
Gamintojo nuotr.
Vienas iš tų nedaugelio gamintojų, kuris žiemą savo automobilius mėgsta pristatyti ne pietinėje Europoje, o šiaurėje, yra „Volvo“ – būtent čia, Švedijos gilumoje, atvykome išbandyti naujojo „Volvo V90 Cross Country“, taip pat iš tinklo įkraunamo hibridinio SUV „XC90 T8“.

„Nissan Micra“ testas: kaip diena nuo nakties (28)

2017 sausio mėn. 31 d. 07:50
Penktosios kartos Nissan Micra vėl stebina išvaizdos pokyčiais
Gamintojo nuotr.
Naujasis „Nissan Micra“ nuo savo pirmtako skiriasi kaip diena nuo nakties. Tiesą pasakius, naujasis „Nissan Micra“ nuo visų keturių savo pirmtakų skiriasi kaip diena nuo nakties. Gerai, nebevyniokime į vatą: per trisdešimt penkerius metus gamybos prie asfalto prisilietę visi penkių kartų „Nissan Micra“ modeliai vienas nuo kito skyrėsi kaip diena nuo nakties. Bet kuris nuo bet kurio.

„Subaru“ bandymai Laplandijoje: tradicinių gamintojų opozicijoje (44)

2017 sausio mėn. 25 d. 20:15
Subaru žurnalistus supažindino su gamintojo naujienomis
Gamintojo nuotr.
Tampa smagia tradicija kiekvieną žiemą dalyvauti šio metų laiko fiestoje, į kurią sukviečia japoniškos „Subaru“ markės atstovai. Šiemet lankėmės Laplandijoje, kur ledo ir sniego trasose išbandėme visus šio japonų gamintojo modelius.

„SEAT Ateca“ testas: kaip tampama čempionu (12)

2017 sausio mėn. 18 d. 12:45
Prieš jūsų akis – šviežiai iškeptas mūsų šalies metų automobilis „SEAT Ateca“. Gruodį finišavusiame konkurse pirmasis Ispanijos gamintojo istorijoje SUV automobilis pranoko daugybę kitų šio segmento atstovų: ir „Peugeot 3008“, ir „KIA Sportage“, ir „Škoda Kodiaq“ bei kitus konkurentus. Tačiau visų įdomiausia, kad jis pranoko ir „Volkswagen Tiguan“.

„Continental PremiumContact 6“ padangų bandymai: apie sąmoningumą ir taupymą (3)

2017 sausio mėn. 12 d. 18:17
Continental PremiumContact 6 padangų bandymai
Gamintojo nuotr.
Nors žiema dar tik įpusėjo, Vokietijos padangų gamintojai „Continental“ kasmet organizuojamo „TechnikForum“ renginio metu pristatė naujausią artėjančio vasaros sezono hitą – „PremiumContact 6“ padangas, kurios pakeitė net du ankstesnės kartos modelius. Naujas padangas išbandėme Pietų Ispanijoje netoli Sevilijos esančioje „Monteblanco“ lenktynių trasoje ir jos apylinkėse. Tuo pačiu nusprendžiau pasidalinti įžvalgomis, kodėl verta rinktis tik geriausias ir naujausio modelio padangas.

„Citroen C3“ testas: svarbiausia – išsiskirti iš kitų (24)

2016 gruodžio mėn. 13 d. 10:12
Iš karto turiu prisipažinti, kad prie antrosios kartos (2009–2016 m. gamyba) „Citroen C3“ vairo esu praleidęs ne vieną tūkstantį kilometrų ir pakankamai išsamiai susipažinęs su šio mažylio galimybėmis bei trūkumais. Todėl pažintis su šiemet debiutavusiu naujos kartos modeliu intrigavo iš anksto.

Pažintis su „Porsche Panamera“: staiga visi maršrutai tampa patrauklūs (5)

2016 gruodžio mėn. 3 d. 10:34
Porsche Panamera 4S Diesel
Gamintojo nuotr.
Vargu ar dažnas mūsų į Lenkiją važiuoja vien pasigėrėti jos gamta. Tačiau šiaurinė mūsų kaimynės dalis labai graži. Ypač žvelgiant pro „Porsche“ langą...

BMW keičiasi ir puola plačiu frontu (35)

2016 lapkričio mėn. 29 d. 15:26
Tradicinis BMW klientas gali nepatikliai susiraukti, išgirdęs, kad jam mėginama įsiūlyti hibridą.
Arnoldo Ivanausko nuotr.
Pralaužusi ledus su revoliuciniais „i“ serijos modeliais, BMW puola plačiu frontu ir bemaž visoje gamoje – nuo 2 iki 7 serijos – siūlo iš tinklo įkraunamas hibridines jėgaines.

„Alfa Romeo Giulia“ testas: didžiojo prisikėlimo pradžia (42)

2016 lapkričio mėn. 29 d. 10:08
Vadinamojo D segmento sedano „Alfa Romeo“ neturėjo nuo 2011 metų, kai baigėsi modelio 159 gamyba. Ir po penkerių metų įvairiausių gandų, spekuliacijų bei atidėliojimų balandžio mėnesį į gatves pagaliau išriedėjo naujoji „Alfa Romeo Giulia“. O šį rudenį – ir į mūsų šalies kelius.
Facebook draugai