Pirmasis važiavimas

„Ducati Monster 1100“ motociklo apžvalga: mieste jam per ankšta (14)

2017 kovo mėn. 28 d. 20:56
2010 m. gamybos Ducati Monster 1100 ABS
Jurgis Paplaitis
Šįkart – naudotos technikos su dviem ratais apžvalga. Dar pernai grasinęsis, bet taip ir neįstengęs jos užbaigti dėl daugybės automobilių bandymų, tą darau jau naujajame sezone – dideliam visų motociklų gerbėjų džiaugsmui, jį galima pradėti anksčiau.

„Audi Q5“ testas: kaip kartelė keliama aukščiau (27)

2017 kovo mėn. 22 d. 07:31
Šių metų pradžioje į prekybos salonus (Lietuvos – taip pat) atkeliavo antrosios kartos „Audi Q5“ miesto visureigis. Debiutavęs dar 2008-aisiais pirmosios kartos modelis ilgą laiką buvo geriausiai parduodamas „premium“ SUV savo klasėje, o mūsų šalyje pernai, po sėkmingų akcijų, tapo perkamiausiu šio prekės ženklo modeliu, kai iš salonų išvažiavo 157 automobiliai arba beveik dvigubai daugiau nei 2015-aisiais.

„Hyundai Ioniq“ testas: naujojo pasaulio propaganda (34)

2017 kovo mėn. 14 d. 06:24
O kas galėjo pagalvoti, kad taip greitai išauš ta vaiski diena dūmais užterštoje automobilių pasaulio padangėje, kai mes Lietuvoje galėsime užduoti šitokį klausimą: sveiki, esu vilnietis, dviejų vaikų tėvas, gyvenu užmiestyje, dirbu centre, o tai kas man geriau – hibridas ar elektromobilis?

„Peugeot 5008“ testas: konkurentus šokiruos kaina specialiai „Motorams“ iš Lisabonos, Portugalija (67)

2017 kovo mėn. 6 d. 12:07
Peugeot 5008
Gamintojo archyvas
Kai sužinojau naujojo „Peugeot 5008“ kainą, pagalvojau, kad įsivėlė kažkokia klaida. Bet viskas teisingai – beveik 4,7 m ilgio automobilis, kuris gali būti ir septynvietis, kainuoja nuo 20 tūkst. 900 eurų. Iš konkurentų pigesnis tik „Škoda“ – markės, kurią dažniausiai renkasi dėl patrauklios kainos ir gerų savybių derinio, didysis SUV „Kodiaq“.

„Toyota Prius Plug-In Hybrid“ testas: priklausomybė nuo elektros dopingo specialiai „Motorams“ iš Barselonos, Ispanija (118)

2017 vasario mėn. 24 d. 18:15
Toyota Prius Plug-in Hybrid
Gamintojo archyvas
Po pernai pristatyto ketvirtosios kartos „Toyota Prius“ hibridinio automobilio, šiemet debiutavo ir iš tinklo įkraunama versija „Plug-In Hybrid“. Ja ne tik vien elektra galima nuvažiuoti dvigubai didesnį atstumą nei ankstesnės kartos modeliu, bet šis, alternatyvią pavarą turintis, hibridas išsiskiria ir dažniausiai tik superautomobiliuose sutinkamomis technologijomis, taip pat originalia, nuo paprasto hibridinio modelio gerokai besiskiriančia išvaizda.

„Honda Civic“ testas: tekanti saulė visam pasauliui specialiai DELFI iš Barselonos, Ispanija (42)

2017 vasario mėn. 23 d. 06:25
Dešimtosios kartos Honda Civic
Gamintojo archyvas
Ponios ir ponai, prieš jus – jau dešimtosios kartos „Honda Civic“. Keturiasdešimt penkerius metus gaminamas modelis automobilių pramonės mastais atnaujinamas ganėtinai dažnai, tačiau jubiliejinė laida, anot japonų, yra ypatinga. Šį kartą unifikuotas automobilis nuo pat gamybos pradžios skirtas viso pasaulio rinkoms, o „Honda“ teigia, kad tai buvo didžiausias iki šiol jos globalaus vystymo projektas.

„Kia Rio“ testas: didelės korėjiečių viltys Europoje specialiai „Motorams“ iš Lisabonos (16)

2017 vasario mėn. 17 d. 17:47
Ketvirtosios kartos KIA Rio
Gamintojo archyvas
„Toyota Yaris“, „Renault Clio“, „Hyundai i20“. Tai yra populiariausių B segmento automobilių Lietuvoje trejetukas – šioje klasėje yra kelios dešimtys automobilių, tarp kurių – ir „Kia Rio“. Nors jis – toli gražu ne lyderis, tačiau su nauju modeliu korėjiečių gamintojas sieja dideles viltis.

„Toyota C-HR“ testas Lietuvos keliais: nesustabdomai besidauginanti bacila (88)

2017 vasario mėn. 9 d. 06:36
It gripu sergantys pacientai iš Lietuvos poliklinikų, visoje planetoje į gatves masiškai plūsta miesto visureigiai. Nesustabdomai besidauginanti SUV modelių bacila be gailesčio pjauna kitų segmentų pardavimus, tuo metu pati kasmet vien Europoje paaugdama penktadaliu.

„Volvo V90 Cross Country“ testas: sukurtas nuotykiams ir tolimoms kelionėms specialiai „Motorams“ iš Ostersundo, Švedijos (77)

2017 vasario mėn. 2 d. 19:53
Volvo V90 Cross Country
Gamintojo nuotr.
Vienas iš tų nedaugelio gamintojų, kuris žiemą savo automobilius mėgsta pristatyti ne pietinėje Europoje, o šiaurėje, yra „Volvo“ – būtent čia, Švedijos gilumoje, atvykome išbandyti naujojo „Volvo V90 Cross Country“, taip pat iš tinklo įkraunamo hibridinio SUV „XC90 T8“.

„Nissan Micra“ testas: kaip diena nuo nakties (28)

2017 sausio mėn. 31 d. 07:50
Penktosios kartos Nissan Micra vėl stebina išvaizdos pokyčiais
Gamintojo nuotr.
Naujasis „Nissan Micra“ nuo savo pirmtako skiriasi kaip diena nuo nakties. Tiesą pasakius, naujasis „Nissan Micra“ nuo visų keturių savo pirmtakų skiriasi kaip diena nuo nakties. Gerai, nebevyniokime į vatą: per trisdešimt penkerius metus gamybos prie asfalto prisilietę visi penkių kartų „Nissan Micra“ modeliai vienas nuo kito skyrėsi kaip diena nuo nakties. Bet kuris nuo bet kurio.

„Subaru“ bandymai Laplandijoje: tradicinių gamintojų opozicijoje (44)

2017 sausio mėn. 25 d. 20:15
Subaru žurnalistus supažindino su gamintojo naujienomis
Gamintojo nuotr.
Tampa smagia tradicija kiekvieną žiemą dalyvauti šio metų laiko fiestoje, į kurią sukviečia japoniškos „Subaru“ markės atstovai. Šiemet lankėmės Laplandijoje, kur ledo ir sniego trasose išbandėme visus šio japonų gamintojo modelius.

„SEAT Ateca“ testas: kaip tampama čempionu (12)

2017 sausio mėn. 18 d. 12:45
Prieš jūsų akis – šviežiai iškeptas mūsų šalies metų automobilis „SEAT Ateca“. Gruodį finišavusiame konkurse pirmasis Ispanijos gamintojo istorijoje SUV automobilis pranoko daugybę kitų šio segmento atstovų: ir „Peugeot 3008“, ir „KIA Sportage“, ir „Škoda Kodiaq“ bei kitus konkurentus. Tačiau visų įdomiausia, kad jis pranoko ir „Volkswagen Tiguan“.

„Continental PremiumContact 6“ padangų bandymai: apie sąmoningumą ir taupymą (3)

2017 sausio mėn. 12 d. 18:17
Continental PremiumContact 6 padangų bandymai
Gamintojo nuotr.
Nors žiema dar tik įpusėjo, Vokietijos padangų gamintojai „Continental“ kasmet organizuojamo „TechnikForum“ renginio metu pristatė naujausią artėjančio vasaros sezono hitą – „PremiumContact 6“ padangas, kurios pakeitė net du ankstesnės kartos modelius. Naujas padangas išbandėme Pietų Ispanijoje netoli Sevilijos esančioje „Monteblanco“ lenktynių trasoje ir jos apylinkėse. Tuo pačiu nusprendžiau pasidalinti įžvalgomis, kodėl verta rinktis tik geriausias ir naujausio modelio padangas.

„Citroen C3“ testas: svarbiausia – išsiskirti iš kitų (24)

2016 gruodžio mėn. 13 d. 10:12
Iš karto turiu prisipažinti, kad prie antrosios kartos (2009–2016 m. gamyba) „Citroen C3“ vairo esu praleidęs ne vieną tūkstantį kilometrų ir pakankamai išsamiai susipažinęs su šio mažylio galimybėmis bei trūkumais. Todėl pažintis su šiemet debiutavusiu naujos kartos modeliu intrigavo iš anksto.

Pažintis su „Porsche Panamera“: staiga visi maršrutai tampa patrauklūs (5)

2016 gruodžio mėn. 3 d. 10:34
Porsche Panamera 4S Diesel
Gamintojo nuotr.
Vargu ar dažnas mūsų į Lenkiją važiuoja vien pasigėrėti jos gamta. Tačiau šiaurinė mūsų kaimynės dalis labai graži. Ypač žvelgiant pro „Porsche“ langą...

BMW keičiasi ir puola plačiu frontu (35)

2016 lapkričio mėn. 29 d. 15:26
Tradicinis BMW klientas gali nepatikliai susiraukti, išgirdęs, kad jam mėginama įsiūlyti hibridą.
Arnoldo Ivanausko nuotr.
Pralaužusi ledus su revoliuciniais „i“ serijos modeliais, BMW puola plačiu frontu ir bemaž visoje gamoje – nuo 2 iki 7 serijos – siūlo iš tinklo įkraunamas hibridines jėgaines.

„Alfa Romeo Giulia“ testas: didžiojo prisikėlimo pradžia (42)

2016 lapkričio mėn. 29 d. 10:08
Vadinamojo D segmento sedano „Alfa Romeo“ neturėjo nuo 2011 metų, kai baigėsi modelio 159 gamyba. Ir po penkerių metų įvairiausių gandų, spekuliacijų bei atidėliojimų balandžio mėnesį į gatves pagaliau išriedėjo naujoji „Alfa Romeo Giulia“. O šį rudenį – ir į mūsų šalies kelius.

„Škoda Kodiaq“ testas: lietuviškas standartas (95)

2016 lapkričio mėn. 24 d. 20:06
Škoda Kodiaq
Gamintojo nuotr.
„Škoda“ Lietuvoje turi itin daug gerbėjų ir naujojo SUV debiutas neabejotinai dar labiau padidins šios markės populiarumą. Kitaip ir būti negali – žadama, kad vokiškomis technologijomis paremtas čekiškas septynvietis SUV kainuos panašiai, kiek gerokai mažesnis „Tiguan“ (nuo 22 tūkst. eurų), o tai beveik dvigubai mažiau nei panašaus dydžio septynviečiai automobiliai iš Korėjos.

Naujasis „KIA Niro“: kur juda pasaulis (14)

2016 lapkričio mėn. 21 d. 13:34
Automobilių pasaulis šiuo metu gravituoja keliomis aiškiomis kryptimis: iš inžinierių stovyklos gauname vis spartesnės elektrifikacijos vektorių, o iš marketologų – visuotinio kraustymosi į SUV modelius bumą. Šie vėjai vis smarkiau dvelkia Europos žemyne, kur miesto visureigių segmentas auga sparčiausiai, o elektriniai bei hibridiniai modeliai populiarėja ir dėl griežtėjančių išmetamųjų dujų ribojimų.

Naktis vilkiko kabinoje: kaip atrodo „Maxispace“? (52)

2016 lapkričio mėn. 16 d. 10:34
Renault Trucks Range T High Sleeper Maxispace
Kęstučio Bruzgelevičiaus nuotr.
Jei aš būčiau tolimųjų reisų vairuotojas, rytoj pat eičiau pas savo bosą ir jam pasakyčiau: noriu „Maxispace“. Ir jau matau, kaip iš koto virsta visa tolimųjų reisų vairuotojų brolija. Pirmiausia, lietuviškas bosas nepakęs tokio įžūlumo, o antra – jis, ko gero, net nežinos, kas per daiktas yra tas „Maxispace“. Todėl ir pradėkime nuo klausimo kas yra kas?

„Opel Adam S“: kada reklama meluoja? (23)

2016 lapkričio mėn. 16 d. 07:55
Opel Adam S
Jurgio Paplaičio nuotr.
Nors reklamoje visada pasistengiama pagražinti realybę, tačiau kartais įvyksta ir atvirkščiai: na, koks gamintojas savo automobilio reklamoje rašytų, kad jame „pasijusite tarsi karte“? Pasirodo, „Opel“ tai gali. Bet sportiškas gamintojo mažylis „Adam S“ ne tik pasiekia 150 AG, bet yra tikrai kur kas komfortiškesnis už kartingo bolidą. Kad ir ką reklamoje tvirtintų gamintojas.

„Peugeot 3008“ testas: ar pagrįstos ambicijos dėl „Premium“ segmento? (84)

2016 lapkričio mėn. 9 d. 19:29
Tik sėdus prie naujojo „Peugeot 3008“ automobilio vairo, ypatingo entuziazmo nebuvo: na, dar vienas naujokas tarp kelių dešimčių kompaktinių SUV – kuo jis gali nustebinti? Bet kuo labiau jį pažinau, tuo jis darėsi patrauklesnis ir vis labiau žavėjo savo savybėmis. O viena jų „nurovė stogą“ beveik tiesiogine prasme...

Pažintis su „Audi SQ7“: automobilis, reikalaujantis neeilinės savitvardos specialiai DELFI iš Miuncheno (38)

2016 lapkričio mėn. 9 d. 08:19
Ruduo. Apniukęs dangus protarpiais vis prapliūpsta lietaus lašais. Ankstyvą rytą atmosferinis slėgis, atrodo, visai nepalankus kur nors judėti, tačiau tiek pareiga, tiek nenumaldomas smalsumas veda į priekį. Ir mes pasiryžtame. Ir mums už milžinišką valią šiltą kambarį iškeisti į žvarbų orą atsidėkojama neįtikėtinais rezultatais, lūkesčių išpildymu bei svaiginančiu triuškinančios pergalės jausmu.

„Volvo S60 Polestar“: šūvis į greitųjų vokiečių teritoriją (60)

2016 lapkričio mėn. 5 d. 19:13
Volvo S60 Polestar
Gamintojo nuotr.
„Volvo“ tikrai nėra ta gamintoja, kurios pavadinimas priverčia smarkiau spurdėti širdį, tiesa? Skandinavai pasižymi šalta elegancija, rafinuotumu ir, žinoma, prioritetu saugumui, tad tikėtis pietietiško temperamento ir azarto protrūkių iš šių ratuočių neverta.

„Opel Astra Sports Tourer“ Lietuvos keliais: ieškome kelioninio automobilio šeimai (29)

2016 lapkričio mėn. 4 d. 11:28
Pernai debiutavusi ir akimirksniu daugybę laurų susišlavusi naujos kartos „Opel Astra“ savo versiją universaliu kėbulu „Sports Tourer“ pristatė šių metų pradžioje, tačiau dabar mūsų akį patraukė vienas svarbus niuansas. Mūsų šalies rinkai nuo rudens buvo pasiūlytas „Astra“ universalas su galingiausiu gamoje 1.6 litro darbinio tūrio dyzeliniu varikliu (yra dar galingesnis, tačiau benzininis 200 AG agregatas).

„Peugeot Traveller“ testas: keliautojo trobelė ant greitų ratų (34)

2016 lapkričio mėn. 2 d. 07:22
Keliautojo dienoraštis dažniausiai prasideda maždaug taip: mes sugalvojome šį puikų maršrutą, jame išsikėlėme sau tam tikrus uždavinius, jiems pasiekti pasitelkėme tą ir aną, ir, štai, išaušo ta jaudinanti akimirką, kai po ilgų paruošiamųjų darbų pagaliau išjudame į kelią!

„Bentley Bentayga“ testas: pažintis su greičiausiu SUV pasaulyje (25)

2016 spalio mėn. 26 d. 09:57
Bentley Bentayga
Jurgio Paplaičio nuotr.
Oficialūs „Bentley“ atstovai Baltijos šalyse, įsikūrę Rygoje, į Lietuvą bandymams atvežė pirmąjį markės SUV automobilį „Bentley Bentayga“ – greičiausią serijinės gamybos SUV pasaulyje – ir gamos flagmaną „Mulsanne“.

„Renault Megane Grand Coupe“ testas: ne tai, apie ką pagalvojote (22)

2016 spalio mėn. 25 d. 18:23
Po Renault Megane Grand Coupe pavadinimu slepiasi sedanas
Gamintojo nuotr.
Gerai pamenu, kaip pernai naujo „Renault Megane“ pristatymo metu gamintojo atstovai prisiekinėjo, kad tridurės kupė versijos gamoje nebus. Koks gi buvo mano nustebimas kai sulaukiau kvietimo į „Renault Megane Grand Coupe“ testą kaimyninėje Lenkijoje. Realybė pasirodė kur kas proziškesnė.

Naujuoju „Toyota Hilux“ Lietuvos keliais: yra dalykų, kuriais reikėtų nustoti stebėtis (46)

2016 spalio mėn. 19 d. 18:28
Pastaruoju metu stebiuosi, kodėl visi rašo, kad pikapas yra ūkininko ar miškininko mašina. Kiekviename tekste galima suprasti, kad tikimąsi, jog tokiame automobilyje viskas bus valdoma smūgiais kumščiu, o kas nevaldoma šitaip, tai jungsis mostelėjus kirviu. O jeigu nors vienas mygtukas spaudžiasi švelniai, tai čia jau šokas.

Atnaujinto „Opel Mokka X“ testas: kaip išsaugoti neeilinį populiarumą specialiai DELFI iš Edinburgo (17)

2016 spalio mėn. 3 d. 19:33
Opel Mokka X
Gamintojo nuotr.
Nuo pat gamybos pradžios Saragosos mieste (Ispanija) 2012-aisiais „Opel Mokka“ tapo vienu populiariausių subkompaktinės klasės miesto visureigių Europoje. Per šį laikotarpį vokiečiai Senajame žemyne sugebėjo parduoti daugiau nei 600 tūkstančių šio modelio vienetų.
Facebook draugai