Pirmasis važiavimas

BMW motociklų fiesta Vokietijoje: bent kartą privalu apsilankyti specialiai „Motorams“ iš Garmišo-Partenkircheno  (4)

2017 liepos mėn. 21 d. 22:55
BMW Motorrad Days fiesta Vokietijoje
Gamintojo archyvas
Septynioliktą kartą rengiama motociklininkų fiesta „BMW Motorrad Days“ sutraukia dešimtis tūkstančių šios ir ne tik šios markės motociklų gerbėjų iš viso pasaulio. Šįkart Bavarijoje, Alpių kalnų papėdėje, liepos savaitgalį vykusioje šventėje pavyko apsilankyti ir man.

Žaibų dalintojai iš „Opel“: brutalusis močiutei ir žaismingasis kietam sąkandžiui (18)

2017 liepos mėn. 18 d. 20:21
Nėra jokių abejonių, kad šie du automobiliai – sportiškos „Opel Astra“ ir „Opel Adam“ versijos – sukurti galvojant apie pagrindinius vairuotojo pojūčius: vaizdą, garsą (ne visada sėkmingai), dinamiką ir smagumą kelyje. Jau vien pasižiūrėjus į „Opel Astra GTC OPC“ norisi rezervuoti žiedinę trasą savaitgaliui.

„Hyundai i30 Fastback“ ir karštojo N debiutas: naujas tautos automobilis specialiai „Motorams“ iš Diuseldorfo (36)

2017 liepos mėn. 14 d. 20:56
Hyundai i30 N
Gamintojo archyvas
Iki 2021 m. jie taps didžiausi Azijos automobilių gamintojai pasaulyje, o jų mašinos bus vadinamos „naujais tautos automobiliais“ – taip ambicingai savo planus pristato korėjiečių „Hyundai“ kompanija. Ir kol kas atrodo, kad šie planai yra išties realūs.

Kelionė su „Jeep Grand Cherokee“: atneškite mano burgerį su kola! (54)

2017 liepos mėn. 12 d. 21:59
Galingas variklis, daug erdvės, kiek mažiau skoningumo, tačiau jokio varžymosi seikėjant komfortą ir minimalus dėmesys žodžiams, prasidedantiems „eko“ (išskyrus ironišką mygtuką, skirtą išjungti ekonomiškesnį variklio „elgesį“). Taip, tai Amerika! Ir štai jos idėjos reprezentacija, vyšnaitė ant nerūpestingumo torto pavadinimu „Jeep Grand Cherokee“, kuriuo išraižėme vidurio Lietuvos kelius.

„Mitsubishi Eclipse Cross“ testas: nustebinęs brandus japoniškas SUV specialiai „Motorams“ iš Barselonos, Ispanija (17)

2017 birželio mėn. 28 d. 20:15
Mitsubishi Eclipse Cross
Gamintojo archyvas
Mitsubishi-ness – taip japoniškų automobilių gamintojas pristato savo gamybos filosofiją. O nuo 2014 metų prie įmonės prisijungęs ir vadovo pareigas užėmęs vyriausiasis dizaineris Tsunehiro Kunimoto, beveik 40 metų dirbęs „Nissan“ kompanijoje, šiuos praktiškus automobilius pavertė akį traukiančiomis mašinomis. Bet Mitsubishi-ness slepia kur kas daugiau.

Atnaujintas „Peugeot 308“: dyzelių draudimai bus kada nors, o gyventi reikia dabar (18)

2017 birželio mėn. 27 d. 22:09
Peugeot 308
Gamintojo archyvas
Jau kai eina, tai eina it iš pypkės. „Volkswagen“, „Seat“, „Opel“ ir, žinoma, „Peugeot“ – Europos gamintojai, kurie kepa karštas bandeles jau net vėluodami atsiliepti į paklausos – į miesto visureigių poreikį. Tačiau pasaulis vis dar neapsiriboja krosoveriais, o Senasis žemynas turi savo ypatingą skonį. Tie mieliausi receptorių dirgikliai mums, europiečiams, anot pardavimų skaičių, vis dar yra B ar C segmento hečbekai.

Naujasis „Land Rover Discovery“: milžino paunksmėje (19)

2017 birželio mėn. 20 d. 07:35
Kai pirmą kartą pamačiau naujos kartos „Land Rover Discovery“ Paryžiaus automobilių parodoje praėjusį rudenį, kur jis ir debiutavo, pirma šovusi mintis buvo „koks didelis“! Tąkart stende dar ir užrioglintas aukštyn ant kažkokių bekelę imituojančių konstrukcijų trečiosios kartos (neskaitant keleto mažesnių atnaujinimų) „Disco“ atrodė tikras milžinas.

Naujo „Mazda CX-5“ testas: apgaulinga išvaizda (20)

2017 birželio mėn. 15 d. 15:44
Labai nekantravau sėsti prie naujojo „Mazda CX-5“ vairo – ir senasis modelis atrodė efektingai, o naujasis – dar įspūdingiau. Ir, žinodamas, kad „Mazda“ – vienus sportiškiausių automobilių gaminantis atstovas iš Japonijos, pagrįstai tikėjausi azartiškų įspūdžių. Visgi jie buvo šiek tiek kitokie...

Naujojo „Hyundai Kona“ premjera: tikslas – aplenkti „Juke“ specialiai „Motorams“ iš Milano (18)

2017 birželio mėn. 14 d. 17:05
Hyundai Kona pristatymas
Gamintojo archyvas
Antradienį vakare madų sostinėje Milane įvyko stilingo mažiausio Hyundai SUV modelio „Kona“ pasaulinė premjera. Aiškinomės, kokias viltis su šiuo modeliu sieja gamintojas iš Korėjos.

„Volkswagen Arteon“ testas: pagaliau – ir praktiška, ir efektinga specialiai „Motorams“ iš Hanoverio (63)

2017 birželio mėn. 16 d. 12:04
Volkswagen Arteon
Gamintojo archyvas
Tikriausiai tie, kurie šaipėsi, kad „Volkswagen“ niekaip nesugeba pagaminti iš pilkos masės išsiskiriančio automobilio, dabar pakeis savo nuomonę. Pristatęs naująjį „Volkswagen Arteon“ – beveik penkių metrų ilgio ketverių durelių „Gran Tourismo“ klasės automobilį – gamintojas įrodė, kad efektingai atrodančios mašinos galimos ir su „W“ raide grotelėse. O pridėjus praktiškas savybes, kuriomis pasižymi naujasis „Arteon“, galima sakyti, kad tai – bene racionaliausias išskirtinis automobilis.

„Audi Q7 e-tron“: kitas evoliucijos žingsnis (45)

2017 birželio mėn. 5 d. 20:29
Didelis, solidus „premium“ segmento SUV modelis, šimtui kilometrų vidutiniškai sudeginantis 1,9 litro degalų. Ar įmanomas toks derinys realaus pasaulio realiuose keliuose? Tokį klausimą aiškinausi keletą dienų visiškai kasdieniškomis aplinkybėmis vairuodamas ypatingą „Audi Q7“ modelį – pirmąją šio didelio krosoverio iš tinklo įkraunamą hibridinę versiją „e-tron“.

Naujojo „Volvo XC60“ testas: nepralaimima švediška partija specialiai „Motorams“ iš Ispanijos (40)

2017 birželio mėn. 1 d. 20:25
Volvo XC60
Gamintojo archyvas
Populiariausias kompaktinis Europos „Premium“ klasės SUV automobilis yra ne vienas iš vokiškos gamintojų trijulės atstovų, o švediškas „Volvo XC60“, kurio gamyba šiemet peržengė 1 mln. ribą. Išbandėme šį pavasarį Ženevoje pristatytą naujos kartos „Volvo XC60“ modelį, su kuriuo gamintojas sieja itin dideles viltis. Ar jos pagrįstos?

Tarptautinis ekspresas Vilnius–Berlynas su dyzeline „Bentley Bentayga“ (62)

2017 birželio mėn. 3 d. 13:51
Išsinuomoti dviratį? Ech, kaip necivilizuota.
Karolio Judzentavičiaus nuotr.
„Aš pateiksiu pasiūlymą, kurio jis negalės atsisakyti“, – ši Mario Puzo knygoje „Krikštatėvis“ dono Vito Korleonės nesėkmių lydimam giminaičiui pasakyta frazė sukosi galvoje, kai skaičiau iš „Bentley“ atstovų Rygoje gautą laišką. Tiesa, jie neketino mano lovoje palikti nupjautos arklio galvos, o klausė, ar nesutikčiau nukeliauti į Vokietiją ir iš ten į Lietuvą parvairuoti visiškai naujo, prabangiausio pasaulyje visureigio „Bentayga“, kurio jiems reikėjo Vilniuje, „Kempinski“ viešbutyje organizuojamam renginiui.

Atnaujintas „Lexus IS“: beblaškant pilkų dyzelių srautą (60)

2017 gegužės mėn. 30 d. 23:32
Į Lietuvą atkeliavęs atsinaujinęs „Lexus IS“ sedanas pasitiko tomis „žavingomis“ dienomis, kai mūsų šaliai buvo siūlomas neaiškaus skonio ir išvaizdos pavasario gaminys: ryte spigina saulė ir nusimato puiki automobilio fotosesijai diena, bet vos išvažiavus iš garažo užpuola pūga ir aplinka tampa blanki, beformė, atstumianti.

„Renault Captur“ testas: ko vertas atnaujintas Europos bestseleris? Jurgis Paplaitis, specialiai „Motorams“ iš Danijos  (10)

2017 gegužės mėn. 29 d. 22:02
Modernizuotas Renault Captur
Gamintojo archyvas
Gamintojo duomenimis, 2013 metais debiutavęs „Renault Captur“ tapo populiariausiu Europoje mažu miesto SUV automobiliu, kurių iš viso buvo parduota 215 tūkst. 670 vnt. Bet net ir populiariesiems ateina metas atsinaujinti.

„Crossland X“ apžvalga: tokio „Opel“ dar nebuvo specialiai „Motorams“ iš Italijos (28)

2017 gegužės mėn. 26 d. 15:28
Opel Crossland X
Gamintojo archyvas
Pavadinimas neklaidina – tai pirmasis „Opel“ modelis, sukurtas bendradarbiaujant su „PSA Peugeot Citroën“ koncernu ir yra visiškai naujos šios markės krosoverių kartos atstovas.

„Kia Picanto“ testas: solidžiausias klasėje beviltiško segmento atstovas (36)

2017 gegužės mėn. 24 d. 13:38
KIA Picanto
Jurgis Paplaitis
Statistikos duomenimis, pernai Lietuvoje buvo parduoti vos 68 mažiausios, A klasės, automobiliai. Žinoma, neskaičiuojant pustrečio tūkstančio lietuvių taip mėgstamų „Fiat 500“, kurie beveik visi be išimties išdardėjo atgal į Vakarus, tik vienetams nusėdus to paties atstovo valdomo „City Bee“ parko avilyje.

Atsinaujinęs „Volkswagen Golf“: tobulėti reikia ir geriausiems (74)

2017 gegužės mėn. 22 d. 20:17
Kad automobilių gamyba tampa vis dinamiškesne pramonės šaka mums akivaizdžiai įrodo šis pavyzdys. Didžiausias lygos žaidėjas „Volkswagen“ skelbia pirmą kartą modernizavęs savo visų laikų populiariausią gaminį „Golf“. Ne atnaujinęs iš pagrindų, kaip darydavo iki šiol, tačiau šiek tiek patobulinęs.

Pirmieji įspūdžiai su naujos kartos „Opel Insignia“: dieta – į naudą (52)

2017 gegužės mėn. 17 d. 08:19
Lietuvos žurnalistams pristatyta naujos kartos Opel Insignia Grand Sport
Gamintojo atstovų archyvas
Praėjusią savaitę automobilių temomis rašantiems Lietuvos žurnalistams buvo pristatyta naujosios kartos „Opel Insignia“. Vokietijos gamintojas jau pademonstravo atnaujintą modelį tiek penkiadurio hečbeko, tiek universalo kėbulais, anonsavo ir didesnio pravažumo modifikaciją. Mūsų krašte kol kas pažintis pradėta nuo hečbeko „Insignia Grand Sport“.

„Audi A5 Sportback“: kas gali būti geriau už dviejų kambarių butą Šeškinėje su vaizdu į Fabijoniškes (29)

2017 gegužės mėn. 16 d. 07:46
Praėjus kiek daugiau nei septyneriems metams po „Audi A5 Sportback“ modelio debiuto, mūsų šalies gatvėse jau galima išvysti naująjį penkiadurį kupė. Taip, kupė – bent jau taip šį modelį pristato gamintojai, teigiantys, kad kuriant automobilį siekta atkartoti „A5 Coupe“ modelio dizaino suteikiamas emocijas ir jas suderinti su universalaus automobilio funkcionalumu.

„Mazda3“ ir „Mazda6“ apžvalga: smagumai ir kontrastai (21)

2017 gegužės mėn. 14 d. 12:10
„Mazda“ – vienas įdomesnių Japonijos automobilių gamintojų, kuriam pastaruoju metu skyrėme mažiau dėmesio, nes nebuvo žemę drebinančių naujienų (naujojo CX-5 laukiame Vilniuje išskėtę rankas, jis turėtų pasirodyti vasarą). Tačiau vieni svarbiausių markei modelių praėjusių metų pabaigoje buvo modernizuoti, tad šį kartą skirkime laiko „Mazda3“ ir „Mazda6“ modeliams.

„BMW 530d xDrive“ testas: galingas, bet trūksta sielos (60)

2017 balandžio mėn. 25 d. 08:48
BMW 530d
Jurgis Paplaitis
Mažiau nei prieš pusmetį „Lietuvos Metų automobilio“ konkurso metu turėjau galimybę į valias atsivažinėti dviem naujais verslo klasės automobiliais: E klasės „Mercedes“ ir „Volvo S90“. Todėl buvo labai įdomu išbandyti ir šį pavasarį mūsų šalyje debiutavusį naują penktos serijos BMW.

Kelionė į Latviją su „Audi Q5“: kaimynai parodė, ko mums trūksta (48)

2017 balandžio mėn. 21 d. 08:40
Kelionė į Latviją su Audi Q5
Jurgis Paplaitis
Kaip tyčia tą savaitgalį, kurį buvome numatę su naujuoju „Audi Q5“ tolimesnei kelionei prie jūros, orai subjuro ir teko keisti planus. Savaitgalis tapo kupinas netikėtumų...

„Toyota Yaris“ testas: vienintelis klasėje ir vis labiau įtikinantis hibridas specialiai „Motorams“ iš Nyderlandų (59)

2017 balandžio mėn. 14 d. 20:07
Toyota Yaris
Gamintojo archyvas
Dar 2011 metais Europoje debiutavęs „Toyota Yaris“ yra tikras B segmento ilgaamžis: 2014 metais patyręs rimtą atnaujinimą, 2017 metus jis pasitiko... dar kartą atnaujintas.

„Mini Countryman“ apžvalga: nepraktiškas, bet smagus pasirinkimas (28)

2017 balandžio mėn. 19 d. 19:26
Mini Countryman Cooper SD All4
Jurgis Paplaitis
Už tiek, kiek prašoma už naująjį „Mini Countryman“, galima įsigyti tiek antros serijos septynvietį BMW vienatūrį „Gran Tourer“, tiek ir „BMW X1“ – visi šie automobiliai turi tą pačią platformą. O primokėjus vos kelis tūkstančius eurų, išeitų ir trečios serijos BMW. O už bandytos „Countryman“ versijos kainą – keturis (!) kompaktinius hečbekus įmonės vadybininkams, nes vien papildoma įranga čia kainuoja beveik 16 tūkst. eurų. Bet pirkėjų naujajam „fermeriui“ tikrai netrūks.

„Kia Optima SW“ apžvalga: riedulys srovėje (42)

2017 balandžio mėn. 12 d. 07:54
Savo draugų rate turbūt kiekvienas rasime bent keletą žmonių, kurie visiškai nesižavi dabartinėmis madomis. Ar tai būtų rytinis bėgiojimas, ar vaikų auklėjimas jiems viską leidžiant, ar asmenukės su pražydusiomis sakuromis („Knygų mugėje“/restorane prie sriubos lėkštės/įsirašykite patys), visada atsiras piliečių, kuriuos masinio populiarumo srovės apiplaukia lyg šimtamečius riedulius.

„Hyundai i30“ testas: pretendentas į Europos tautos automobilį specialiai iš Latvijos (33)

2017 balandžio mėn. 7 d. 18:19
Hyundai i30
Jurgis Paplaitis
Sukurtas Vokietijoje vokiečių dizainerių ir inžinierių, skirtas Europos, tarp jų – ir didžiausios žemyne rinkos Vokietijos – pirkėjams. Gamintojas apie jį kalba, kaip apie tautos automobilį (angliškai – „People‘s Car“, vokiškai..., ką gi – „Volks Wagen“). Gaminamas Čekijoje, bet jo šaknys – Korėjoje. Visa tai – apie naująjį „Hyundai i30“.

Naujasis „BMW 5“: menas liaudžiai nepriklauso (149)

2017 kovo mėn. 30 d. 07:25
Turbūt mažai suklysiu parašęs, kad šio automobilio naujos kartos debiutas mūsų šalyje audrina ne vieno automobilininko fantaziją. Vieni jo trokšta jau dabar, kiti gi žiūri, kuo važinės po keliolikos metų, tačiau abejingų šiai markei ir būtent šiam jos modeliui mūsų krašte yra nedaug.

„Ducati Monster 1100“ motociklo apžvalga: mieste jam per ankšta (17)

2017 kovo mėn. 28 d. 20:56
2010 m. gamybos Ducati Monster 1100 ABS
Jurgis Paplaitis
Šįkart – naudotos technikos su dviem ratais apžvalga. Dar pernai grasinęsis, bet taip ir neįstengęs jos užbaigti dėl daugybės automobilių bandymų, tą darau jau naujajame sezone – dideliam visų motociklų gerbėjų džiaugsmui, jį galima pradėti anksčiau.

„Audi Q5“ testas: kaip kartelė keliama aukščiau (27)

2017 kovo mėn. 22 d. 07:31
Šių metų pradžioje į prekybos salonus (Lietuvos – taip pat) atkeliavo antrosios kartos „Audi Q5“ miesto visureigis. Debiutavęs dar 2008-aisiais pirmosios kartos modelis ilgą laiką buvo geriausiai parduodamas „premium“ SUV savo klasėje, o mūsų šalyje pernai, po sėkmingų akcijų, tapo perkamiausiu šio prekės ženklo modeliu, kai iš salonų išvažiavo 157 automobiliai arba beveik dvigubai daugiau nei 2015-aisiais.
Facebook draugai