Teisėjams užkliuvo painiava kelių ženkluose, įrengtuose mokamose automobilių stovėjimo aikštelėse – vieno neįgalaus vilniečio bylą išnagrinėjęs teismas nutarė panaikinti jam skirtą nuobaudą, nes jo veiksmuose nėra pažeidimo sudėties.
© Shutterstock nuotr.

Tuo metu Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Saugaus miesto departamento tarnautojai pensininką buvo nubaudę už tai, kad šis Vilniaus centre, A. Vienuolio g. esą nesilaikė taisyklių ir pastatęs automobilį mokamoje stovėjimo vietoje iš karto nesumokėjo vietinės rinkliavos nei į bilietų automatą, nei siųsdamas trumpąją mobiliojo ryšio žinutę.

Vyro automobilis buvo paženklintas skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ ir pastatytas geltonos ištisinės kelio ženklinimo linijos galiojimo zonoje.

Savivaldybės tarnautojai vairuotojui surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą ir už padarytą pažeidimą skyrė baudą, tačiau Vilniaus apygardos teismas nesutiko su tokiu faktu – neįgalusis nepadarė pažeidimo.

Pasak teismo, vairuotojas jam priklausantį automobilį paliko stovėti geltonos ištisinės ženklinimo linijos bei kelių ženklo „Stovėjimo zona“, kur stovėjimas yra  mokamas, galiojimo zonose. 

„Palikdamas stovėti jam priklausančią transporto priemonę prie ištisinės geltonos ženklinimo linijos, vairuotojas buvo įsitikinęs, jog kelio ženklas „Stovėjimo zona“ su papildoma lentele „Mokamos paslaugos“, ten jau nebegalioja, kadangi toje vietoje stovėti ir sustoti kitiems transporto priemonių vairuotojams yra draudžiama“, – nutarime nutraukti bylą nurodė teisėjas Algimantas Valantinas.

Teismas taip pat pabrėžė, kad pagal galiojančius įstatymus vairuotojui, kurio transporto priemonė pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, leidžiama nepaisyti kelio ženklų „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir „Stovėjimo nurodytu laiku vieta“ reikalavimų, taip pat nėra draudžiama sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto horizontaliojo ženklinimo linijomis.

„Taigi palikdamas jam priklausančią transporto priemonę ties geltona ištisine ženklinimo linija, vairuotojas turėjo pagrindą manyti, jog elgiasi teisėtai, nepažeisdamas KET reikalavimų, t. y. sąžiningai klysti dėl kelio ženklo „Stovėjimo zona su papildoma lentele „Mokamos paslaugos“ galiojimo, – nurodė teismas. – Juo labiau, kad kitiems transporto priemonių vairuotojams toje vietoje statyti automobilius draudžiama, tad vienareikšmiškai teigti, jog ši teritorija laikytina automobilių stovėjimo vieta taip pat negalima.“

Teismas mano, kad neįgalusis nesiekė išvengti prievolės sumokėti nustatyto dydžio rinkliavą – jis buvo įsitikinęs, jog veikia teisėtai, kadangi automobilį paliko kitiems vairuotojams draudžiamoje stovėti vietoje. 

„Teismas sprendžia, jog vairuotojas nustatytos rinkliavos už automobilio stovėjimą mokamoje aikštelėje nesiekė išvengti, o sąžiningai klydo dėl kelio ženklo „Stovėjimo zona“ su papildoma lentele „Mokamos paslaugos“ galiojimo“, – pažymima iš karto nuo paskelbimo įsiteisėjusiame nutarime.

„Tuo pačiu teismas pažymi, jog tarp aptariamų kelio ženklo bei horizontalios ištisinės ženklinimo linijos iš tikrųjų yra tam tikras prieštaravimas, kuris gali klaidinti transporto priemonių vairuotojus – geltonos ištisinės kelio ženklinimo linijos galiojimo zonoje kiti transporto priemonių vairuotojai negali palikti stovėti savo automobilių, taigi ir nustatyto dydžio rinkliava už toje vietoje paliktą transporto priemonę negali būti mokama“, – teismo teigimu, neįgalusis vairuotojas savo veiksmais jokios žalos savivaldybės biudžetui nepadarė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Būsimųjų vairuotojų laukia iššūkiai (10)

Norintieji gauti vairuotojo teises tiesiog apgulė „Regitrą“. Daugelis skuba praktinį...

Dviratininkų pavojai tyko visiškai įprastose ir kasdienėse vietose (13)

Sinoptikai šį mėnesį žada gražų ir saulėtą, tad susigundžiusiųjų išriedėti į gatves su...

V. Radžiūnas. Kodėl žmogaus gyvybė įvertinta vos 90 eurų (13)

Jūs lekiate 90 km/val., viena ranka laikote vairą, kita – išmanųjį telefoną. Pirštais...

Lietuvoje – tūkstančiai be priežiūros paliktų automobilių (5)

Neatsakingi gyventojai netinkamą naudojimui seną automobilį palieka bendro naudojimosi vietoje ar...

Kiek kainuoja rodyti posūkius? (18)

Vienas dažniausiai pasitaikančių nusiskundimų prastais vairuotojais – posūkių signalų...

Top naujienos

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (66)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (7)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Ispaniją sudrebinę teroro išpuoliai: žudikai ketino panaudoti dujas mirtininkų liemenės buvo netikros, Ieškomasis septyniolikmetis sunkvežimio vairuotojas (512)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Būsimųjų vairuotojų laukia iššūkiai: bus dar daugiau neišlaikiusiųjų iš pirmo karto (10)

Norintieji gauti vairuotojo teises tiesiog apgulė „Regitrą“. Daugelis skuba praktinį...

Lenkimo manevras, pasibaigęs tragedija: pamoka, kurią turime išmokti (14)

Ketvirtadienį Trakų rajone įvyko sukrečianti avarija, kurios metu kaktomuša susidūrus dviem...

Ketinate pirkti brangakmenius? Ekspertė patarė, kaip neapsigauti (7)

Viešoje erdvėje neretai galime išgirsti ką nors įdomaus ir neįtikėtino apie deimantus – apie...

Savaitgalį per Lietuvą keliaus audra (15)

Savaitgalį sinoptikai prognozuoja škvalą ir perkūniją, škvalo metu vėjas gali siekti 15-20 m/s,...

Artėjantis draudimas prekiauti galingais siurbliais išjudino pirkėjus (40)

Nuo rudens visoje Europos Sąjungoje, taip pat ir Lietuvoje, pirkti ir parduoti bus galima tik tokius...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (141)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...