Jau kurį laiką Lietuvoje veikia paslauga, kai profesionalus automechanikas jūsų automobiliui gauna techninės apžiūros atlikimą patvirtinantį dokumentą. Verslininkai tai vadina tiesiog „technine apžiūra be rūpesčių“.
© Shutterstock nuotr.

Sumokėjus maždaug 50 Lt, serviso darbuotojas patikrina kliento automobilį ir jei nėra gedimų, važiuoja į techninės apžiūros stotį. Pusdienis – ir techninės apžiūros dokumentas jūsų. Tačiau ar ši paslauga legali?

Idėja kilo stovint eilėse

Lietuvoje yra keli automobilių servisai, kurie teikia paslaugą „techninė apžiūra be rūpesčių“. Pirmieji klientai ja ėmė naudotis jau prieš keletą metų. Šios paslaugos esmė paprasta: sumokėjus keliasdešimt litų mokestį, autoserviso darbuotojas atlieka automobilio apžiūrą ir jei jokių gedimų neaptinkama, važiuojama į techninės apžiūros stotį.

O jei paaiškėja, kad apžiūros dokumento gauti nepavyks dėl tam tikrų gedimų, visų pirma jie pašalinami. Ir už tai jau reikia mokėti atskirai. O svarbiausia, kad pačiam vairuotojui nereikia grūstis eilėse prie „Tuvlitos“. Už jį viską padaro šią paslaugą teikiančio serviso darbuotojas. Jei patikrinimo metu rimtų gedimų nenustatoma, pasak šios paslaugos teikėjų, vairuotojas automobilį su techninės apžiūros talonu atgauna jau tą pačią dieną.

Šią paslaugą teikiančios kompanijos „Melga“ prekybos direktorius Paulius Samėnas tikino, kad idėja sukurti iki tol Lietuvoje negirdėtą paslaugą kilo prieš keletą metų. Anot pašnekovo, jos atsiradimą paskatino nuolatinės eilės prie „Tuvlitos“.

„Projektas „techninė apžiūra be rūpesčių“ startavo prieš keletą metų ir jis labai pasiteisino. Ši idėja kartą kilo mūsų direktoriui stovint eilėje prie „Tuvlitos“. Jis turėjo labai daug darbo, bet privalėjo laukti tris valandas, kad automobiliui būtų atlikta techninė apžiūra. Ir ilgai mąstant kilo idėja padėti žmonėms“, - šios paslaugos atsiradimą prisiminė P. Samėnas.

Jo teigimu, šia naujove labiausiai domisi užimti žmonės ir moterys, kurioms techninė apžiūra kelia rimtą galvos skausmą. Be to, pašnekovas atskleidė, kad jei patikros metu nenustatoma automobilio gedimų, paslaugos kaina siekia 50 litų.

Ši idėja kartą kilo mūsų direktoriui stovint eilėje prie „Tuvlitos“. Jis turėjo labai daug darbo, bet privalėjo laukti tris valandas, kad automobiliui būtų atlikta techninė apžiūra.
Paulius Samėnas

„Su klientu susitariama, kada jam atvykti į servisą priduoti automobilio. Tuomet mūsų meistrai jį patikrina. Ir jeigu jis tvarkingas, iš karto važiuojama į techninės apžiūros stotį. Tokiu atveju automobilis vairuotojui atiduodamas per pusdienį. O jei automobilis nėra tvarkingas, meistrai suderina remonto darbų sąmatą, sutvarko automobilį ir nuveža techninei apžiūrai. Dėl apžiūros labai išgyvena moterys. Automobilis lyg ir tvarkingas, neseniai patikrintas, o atlikus apžiūrą paaiškėja, kad nedega kokia nors lemputė. Tris valandas pralaukiama eilėje ir galiausiai tenka sugrįžti dar kartą. O šią paslaugą atliekantys meistrai viskuo pasirūpina patys. Tačiau jei aptinkama rimtų gedimų, automobilis grąžinamas vėliau. Viskas priklauso nuo jų sudėtingumo“, - paslaugos principą pristatė vyras.

Ar ši paslauga legali? P. Samėnas tuo nelinkęs abejoti. Jo teigimu, tokias paslaugas teikiančios įmonės atlieka tarpininko vaidmenį. „Tie, kurie mano, kad mes išrašome taloną, klysta. Mes tokios teisės neturime. Šį dokumentą išrašo valstybinė įstaiga. Mes tik tarpininkaujame“, - teigė pašnekovas.

Paslauga populiarėja palengva

Įmonės „Žukauskas ir Ko“ direktorius Algirdas Žukauskas DELFI atskleidė, kad jo įmonė „techninės apžiūros be rūpesčių“ paslaugą teikia jau beveik metus. Jo teigimu, didžiausias susidomėjimas šia paslauga buvo praėjusių metų vasarą ir rudenį.

Direktoriaus teigimu, paslaugos kaina – 40 Lt. O atliekant didesnės apimties važiuoklės, stabdžių sistemos remonto darbus ji teikiama nemokamai.

„Paslauga minimaliai gali užtrukti 2-3 valandas, priklausomai nuo eilių techninės apžiūros centruose. Jei reikia atlikti papildomus darbus, laikas, žinoma, proporcingai didėja darbų apimčiai. Užsitęsus darbams klientui dažniausiai duodame pakaitinį automobilį“, - pasakojo A. Žukauskas.

Jis, kaip ir P. Samėnas, laikėsi nuomonės, kad ši paslauga Lietuvoje yra legali: „Ši paslauga, kaip ir visos kitos automobilių techninės priežiūros paslaugos, yra legali. Ji yra įtraukta į įmonės veiklos sąrašą.“

Įmonė „Automagija“ taip pat teikia paslaugą „techninė apžiūra be rūpesčių“. Ją užsisakyti šiame autoservise galima jau pusmetį. Įmonės atstovai sakė, kad didžiulio susidomėjimo šia paslauga nėra, tačiau, jų teigimu, suinteresuotų žmonių skaičius palengva auga. Už tai, kad serviso meistras pasirūpina techninės apžiūros talonu vairuotojui tenka pakloti 50 Lt.

Ministerija: viskas legalu

Kaip šią paslaugą vertina Susisiekimo ministerija, kurios žinioje yra automobilių techninė apžiūra? Ministerijos atstovė Audronė Filimanavičienė DELFI patikino, kad ši paslauga yra tikrai legali. Tokią servisų teikiamą paslaugą, pasak pašnekovės, dažniausiai renkasi labai užimti, aukštesnes nei vidutines pajamas gaunantys vairuotojai.

„Siekdamos taupyti vairuotojų laiką kai kurios automobilių remonto įmonės pradėjo teikti paslaugą „techninė apžiūra be rūpesčių“. Šios paslaugos esmė tokia: klientai palieka savo automobilį įmonės mechanikams, kurie patikrina automobilio techninę būklę, pašalina nustatytus gedimus, ir tuomet atliekama privaloma techninė apžiūra. Tačiau po automobilio būklės įvertinimo pirmiausia susisiekiama su klientu, kuriam paaiškinama, ką reikės remontuoti, kokia bus automobilio remonto sąmata. Gavę savininko leidimą, meistrai atlieka visus remonto darbus, automobilį nuvairuoja į privalomosios techninės apžiūros stotį ar centrą, kur ir atliekama techninė apžiūra, po kurios automobilis grąžinamas savininkui. Ši paslauga yra teikiama legaliai“, - dėstė A. Filimanavičienė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (47)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (41)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (3)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (36)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (98)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (98)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1137)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (56)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (89)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...