Lietuvos gyventojai identifikavo kelių vietas, kuriose vairuodami dažniausiai patiria pyktį ar susierzina. Vasarį ir kovą draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ inicijuotame „Pykčio keliuose žemėlapyje“ internete vairuotojai pažymėjo apie 4 tūkst. eismo vietų, kuriose dažniausiai patiria neigiamas emocijas. Žemėlapyje identifikuoti „karščiausi taškai“ Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose.
© Organizatorių nuotr.

„Pykčio keliuose žemėlapio“ tikslas buvo leisti vairuotojams patiems parodyti gatves, kuriose jie dažniausiai patiria stresą ar kitas neigiamas emocijas – juk geriausiai tai ir gali padaryti žmonės, kurie nuolat susiduria su pykčiu keliuose. Sulaukę didžiulio žmonių susidomėjimo ir įsitraukimo dar kartą įsitikinome, kad pyktis keliuose yra aktuali problema, kurią būtina spręsti: ne tik gerinant vairuotojų savijautą, bet ugdant šalies vairavimo kultūrą“, – sakė Raimondas Geleževičius, kampanijos „Nulis pykčio“ ambasadorius, „Lietuvos draudimo“ Privačių klientų departamento direktorius.

Anksčiau „Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikti sociologiniai tyrimai rodo, kad 95 proc. Lietuvos vairuotojų yra susidūrę su pykčiu keliuose ir bent kartais patiria neigiamų emocijų, o 61 proc. vairuotojų vienaip ar kitaip sureaguoja į kitų vairuotojų demonstruojamą pyktį.

Daugiausia pykčio – žiedinėse ir įprastose sankryžose

„Pykčio keliuose žemėlapio“ duomenys atskleidė, kad daugiausia pykčio vairuotojai patiria didmiesčiuose: apie 75 proc. pažymėtų taškų – 5 šalies miestuose. Pasak projektą inicijavusio „Lietuvos draudimo“ atstovo R. Geleževičiaus, panašią tendenciją rodė ir ankstesni tyrimai – miestų keliuose vairuotojai patiria pyktį apie 10 kartų dažniau nei kaimo vietovėse. „Pykčio keliuose žemėlapio“ duomenys taip pat atskleidė, kad vairuotojai dažniausiai neigiamas emocijas patiria intensyvaus eismo vietose, kur neretai susidaro spūstys.

Vilniuje tai – Lietuvos edukologijos universiteto, Gerosios vilties bei Olandų gatvės žiedai, Kaune – Pilies g. žiedas bei Pramonės ir Savanorių prospektų sankryža. Klaipėdoje gyventojai daugiausiai neigiamų emocijų patiria Šilutės plento ir Baltijos prospekto bei Jakų žieduose. Kituose miestuose daug streso vairuotojams sukelia vietos, kuriose, pasak jų, – netinkamai veikiantys šviesoforai, sudėtingai įvykdomi posūkiai į kairę, susidaro spūstys ar atsiranda kitos kliūtys, neleidžiančios ramiai ir saugiai važiuoti.

„Pikčiausiose“ vietose – nuotaiką gerinantys ženklai

Siekdamas mažinti pyktį Lietuvos keliuose „Lietuvos draudimas“ toliau tęsia „Nulis pykčio“ kampaniją, kurios viena iš priemonių – kelio informaciniai stendai „Įsijunk šypseną“, skirti paskatinti vairuotojus vairuoti draugiškiau. Šiuo metu kelio stendai jau įrengti 38 Lietuvos vietose. „Lietuvos draudimas“ visoje Lietuvoje numato pastatyti dar kelias dešimtis šių kelio ženklų. Juos gyventojai vertina teigiamai – intensyviausiose sostinės gatvėse išvydę „Įsijunk šypseną“ kelio stendą nusišypso beveik kas antras (45 proc.) eismo dalyvis.

Naujus informacinius kelio stendus draudimo bendrovė įrengs bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybių asociacija. „Gyventojų identifikuotas „pikčiausias“ eismo vietas perduosime konkrečių savivaldybių atstovams, kad jie galėtų kritiškai įvertinti situaciją ir nuspręsti, kuriose regionų vietose būtina kažką keisti, siekiant gerinti ne tik vairuotojų savijautą, bet ir saugumą“, – komentavo Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovė viešiesiems ryšiams Indrė Vilūnienė.

„Pykčio keliuose žemėlapį“ „Lietuvos draudimas“ sukūrė ir įgyvendino drauge su Lietuvos savivaldybių asociacija bei Lietuvos automobilių kelių direkcija, taip pat naujienų portalu DELFI. Gyventojai vietas, kuriose vairuodami patiria daugiausiai pykčio, galėjo žymėti šių metų vasario 19 – kovo 26 dienomis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pasiruoškite: vaizdas sostinės gatvėse skirsis kaip diena ir naktis (44)

Pirmąsias rugsėjo savaites eismas sostinėje taps kur kas intensyvesnis – į gatves išvažiuos...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (22)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Būsimųjų vairuotojų laukia iššūkiai: bus dar daugiau neišlaikiusiųjų iš pirmo karto (61)

Norintieji gauti vairuotojo teises tiesiog apgulė „Regitrą“. Daugelis skuba praktinį...

Dviratininkų pavojai tyko visiškai įprastose ir kasdienėse vietose (15)

Sinoptikai šį mėnesį žada gražų ir saulėtą, tad susigundžiusiųjų išriedėti į gatves su...

V. Radžiūnas. Kodėl žmogaus gyvybė įvertinta vos 90 eurų (15)

Jūs lekiate 90 km/val., viena ranka laikote vairą, kita – išmanųjį telefoną. Pirštais...

Top naujienos

Elitinėje vietoje – gėdingas vaizdas (68)

Išklypusios plytelės ir išlūžę latakai, daug metų neveikiantis apgriuvę fontanas. Taip jau ne...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (22)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (1)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią,...

Rusija: Surguto mieste vyras peiliu sužeidė aštuonis žmones (12)

Šeštadienį Surguto mieste (Chantų-mansių autonominė apygarda) peiliu ginkluotas nežinomas vyras...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (112)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (55)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – penkto kaklo...

Karščiausi brandaus amžiaus vyrai, įrodantys, kad amžius – tik skaičius

Visi šie vyrai jau ne jaunikliai, visi jie puikiai atrodo ir mielai kelia savo asmenukes į...

R. Bogdanas. Iš ko Šiaurės Korėja gavo ukrainietiškus variklius raketoms? (582)

Vienas tarptautinis detektyvas artėja prie finišo tiesiosios. Įvyks teismas Hagoje, kuris paskelbs...

Odos vėžio simptomai, kurie dažnai būna nematomi (1)

Dažniausiai – 99 atvejais iš 100 – odos vėžys yra aiškiai regimas kūno paviršiuje (nors...