Netikėtai šaligatviu ėjęs vyras žengia prieš atvažiuojantį automobilį ir krenta ant gatvės tarsi jį būtumėte partrenkęs. Tai – pavojingas būdas užsidirbti, atkeliavęs jau ir į mūsų šalį.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Atpažino pareigūnai

Prieš kelis mėnesius Vilniuje įkliuvo du paaugliai, taip terorizavę vairuotojus. Užfiksavus įvykį, kuriame buvo partrenktas devynmetis ir atvykus patruliams, pastarieji vaiką pažino – tą pačią dieną jis su draugu jau buvo nuvežtas į komisariatą dėl analogiško įvykio.

Vaikų namų auklėtiniai išbėgo iš už sustojusio autobuso ir vienas jų užšoko ant automobilio antvožo. Berniukas buvo partrenktas, smarkiai nusibrozdino kojas.

Dieną šis vaikas buvo sulaikytas prekybos centro apsaugos darbuotojų, kur, kaip spėjama, šokdavo po atbuline eiga važiuojančiu automobiliu ir vėliau prašydavo kompensacijos iš vairuotojų.

Patyrė ir kauniečiai

Interneto platybėse galima rasti tūkstančius filmukų, darytų su automobilių vaizdo registratoriais Rusijos platybėse. Viena iš mažyčių filmavimo kamerų išplitimo priežasčių šioje šalyje – laukinėmis kelių eismo taisyklėmis garsėjančioje šalyje labai dažni atvejai, kai po važiuojančio automobilio ratais tyčia puola žmonės, siekdami materialinio atlygio.

Kauno rajono socialinių paslaugų centre dirbanti Renata A. (pavardė redakcijai žinoma – red.) su tokia situacija susidūrė praėjusių metų rugpjūčio mėnesį, pačioje miesto širdyje – senamiestyje.

„Viskas įvyko visai netoli namų – sukau į A.Mapu gatvę. Čia yra dvi tarpuvartės, o važiuojant vienoje jų stovėjo pora. Juos pravažiavau, apsisukau, pastačiau mašiną ir išgirdau šauksmą, kad kliudžiau žmogų“, – nemalonius prisiminimus pasakojo Renata.

Mergina išlipusi nepatikėjo, kad kliudė žmogų – pagalvojo, kad tai nutiko kitam vairuotojui, tačiau aplinkui daugiau nebuvo nė vieno automobilio. Gatvėje taip pat nebuvo nė vieno žmogaus, kuris galėtų paliudyti, kas atsitiko.

Vyras gulėjo ant gatvės, o moteris šaukė, kad mergina jį partrenkė.

Išsigando policijos

„Dabar džiaugiuosi, kad nepuoliau į paniką, – moteriai iškart pasiūliau iškviesti policiją. Pasakiau jai, kad mačiau, jog jie stovėjo tarpuvartėje, o ne gatvėje, ir tegu policija nustato, ar kliudžiau, ar ne. Man renkant policijos numerį, vyras žvaliai atsistojo, pasitaisė kelnes ir sparčiu žingsniu patraukė tolyn. Pradėjau šaukti, kad palauktų, tačiau kol atvyko policija, porelė pabėgo“, – pasakojo mergina.

Pasak vos į sukčių spąstus nepakliuvusios merginos, ji neabejojanti, kad jei ne jos ryžtas viską aiškintis įstatymų nustatyta tvarka, porelė tikrai būtų pasiūliusi susitarti.

Atvykę pareigūnai nustatė, kad jokių smūgio žymių nebuvo, o avarijos tyrimas tuo ir baigėsi. Policininkai prasitarė, kad jai nutikusi istorija – naujos mados pradžia Lietuvoje, kai bandoma užsidirbti puolant po ką tik sustojusios mašinos galiniais ratais.

Didesni drąsuoliai šoka po beveik sustojusio automobilio priekiu, tačiau internete gausu pavyzdžių, kai jie, neapskaičiavę automobilio greičio, patiria rimtų sužalojimų.

Pavyko sugauti

Pasak Kauno kelių policijos valdybos Nusikalstamų veikų eismo tyrimo skyriaus vyršininko Georgijaus Savickio, prieš kelerius metus Kaune buvo toks šokinėtojas. Vyras imituodavo avarijas, tačiau buvo pričiuptas ir nubaustas.

Pastaruoju metu panašių atvejų Kaune nebuvo užfiksuota, tačiau atrodo, kad ši mada grįžta – žurnalistams pavyko sužinoti, kad nuo tokių sukčių yra ir daugiau nukentėjusių kauniečių. Deja, pastarieji nepanoro pasakoti savo istorijų.

Kauno vyriausiojo policijos komisariato atstovo spaudai Kęstučio Kasciukevičiaus teigimu, siekiant išvengti tokių pinklių, privaloma apie bet kokį eismo įvykį, kuriame nukentėjo žmogus, pranešti policijai.

Pasak jo, Baudžiamasis kodeksas tokią veiklą kaip avarijos imitavimas apibrėžia kaip sukčiavimą, o įrodžius tai, gresia iki trejų metų laisvės atėmimas.

Plinta visame pasaulyje

Populiariame vaizdo įraše internete, darytame rusiškai kalbančioje šalyje, matyti, kaip jauno amžiaus vaikinukas tiesiog gula ant gatvės prieš atvažiuojantį automobilį. Pastaroji jo net nepaliečia, o išlipęs vairuotojas sukčiui nepagaili kelių smūgių.

Kaip ir mūsų šalyje, taip ir Rusijoje, dauguma tokių šokinėtojų siūlo susitarti, o kitur tokių sukčių taikinys – nemaža sveikatos draudimo išmoka.

JAV, Čikagoje, netoli Loyolos universiteto, pernai rugpjūčio 1 d., vairuodama studentė Blaira Hayden pastebėjo į gatvę išbėgusią moterį. Mergina pasakojo beveik sustabdžiusi savo mašiną, kai moteris atbėgo ir šoko ant variklio antvožo. Įvykį matė nemažai liudytojų, tad mergina atsakomybės išvengė.

Vienas įdomesnių įrašų darytas Taivane, Kaohsiung mieste, spalio viduryje. Prie šoninės skiriamosios juostos tupi vyras, kuris, privažiavus automobiliui, lėtais judesiais gulasi ant mašinos variklio antvožo ir imituoja partrenkimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kaip elgtis patyrus eismo įvykį su neapdrausta transporto priemone

Per pastaruosius penkerius metus neapdraustomis transporto priemonėmis vidutiniškai sukeliama iki...

Kaip išsirinkti teisingą alyvą (11)

Reguliarus vairuotojų rūpestis – alyvos keitimas – glaudžiai susijęs su važiavimo kokybe,...

Pavojingosios atliekos yra gerokai arčiau mūsų kasdienybės nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio

Pavojingųjų atliekų sąvoka dažnam gyventojui dar neretai asocijuojasi su žalsvai...

Ne tik baudžiamoji atsakomybė, bet ir automobilio konfiskacija (16)

Kaip nusikalstamos veikos padarymo įrankį, priemonę ar nusikalstamos veikos rezultatą, Kauno...

Susiremontavote automobilį po avarijos? Dar nereiškia, kad galite juo važiuoti (20)

Valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis, nuo šių metų sausio mėnesio Lietuvoje įregistruota...

Top naujienos

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (58)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Kiek studentai mokės už nuomą Kaune (6)

Kaunas , kaip ir kiti šalies miestai, šiemet sulauks kiek mažiau studentų nei ankstesniais...

Receptas tiesiai iš D. Praspaliausko virtuvės: metas paskanauti voveraičių

Vienas garsiausių Lietuvos šefų Deivydas Praspaliauskas iš restorano „Amandus“ siūlo...

S. Skvernelis nemato pagrindo kalbėti apie pirmalaikius rinkimus (62)

Šiuo metu kalbėti apie pirmalaikius parlamento rinkimus nėra jokio pagrindo, sako premjeras...

Sankcijų Kryme ir Donbase sulaukęs asmuo tapo Rusijos pasiuntiniu JAV (93)

Pirmadienį, rugpjūčio 21 d., Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė Anatolijų Antonovą...

Tokio saulės užtemimo nebuvo visą šimtmetį: neapsieita be kuriozų (2)

Vienoje rančoje Oregone – pirmoje JAV valstijoje, galėjusioje stebėti retą visišką saulės...

„Alfa Romeo Stelvio“: perėja į vairuotojo pasaulį (24)

2757 metrų aukštyje Italijos kalnuose, netoli Šveicarijos, esanti perėja, kurioje – net 48-ių...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (24)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Atstumta kalytė prarado gyvenimo džiaugsmą: laimei, ją pastebėjo geras žmogus (7)

Liepos mėnesį palikdami savo 5-erių metų augintinę Manhatano gyvūnų priežiūros centre,...