Atėjęs pavasaris atneša naują išbandymą automobilių vairuotojams – duobes keliuose. Draudimo bendrovės praneša, kad nuo praėjusios savaitės padaugėjo vairuotojų, kurie apgadina automobilius įvažiavę į duobėtas miestų gatves. Į „Šiaulių naujienų“ redakciją taip pat kreipėsi pasipiktinę skaitytojai tikindami, kad Šiaulių gatvės – katastrofiškos būklės.
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Neišvengia duobių

„Vairuoju jau dešimtmetį. Žinau, kad kiekvienais metais, kai iš mūsų kiemo traukiasi žiema, atsiranda naujas pavojus keliuose – duobės. Šiuo laikotarpiu prie vairo stengiuosi būti itin atidus. Tačiau vakar, nors ir važiavau mažesniu nei leistina greičiu, įlėkiau į duobę, kuri sugadino ne tik automobilio padangą, ratlankį, bet aplamdė ir pačią transporto priemonę. Duobė nebuvo pažymėta jokiais skiriamaisiais ženklais. Kur dabar kreiptis? Pačiam piniginę ploninti? Nežinau, ką veikia mūsų valdžia, bet Šiaulių miesto gatvėse ir pats velnias sprandą nusisuktų“, – piktinosi laišką į redakciją atsiuntęs šiaulietis Darius.

Sugadinus automobilį – pretenzija Savivaldybei

Šiaulių miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Arūnas Adomaitis, paklaustas, kas Šiaulių miesto vairuotojams, apgadinusiems mašiną duobėtoje gatvėje, turėtų atlyginti žalą, buvo nekalbus: „Rangovinė įmonė, su kuria mes turime pasirašę sutartį – „Šiaulių plentas“, – abstrakčiai kalbėjo A. Adomaitis. Pasiteiravus, ar Savivaldybė nėra atsakinga už vairuotojų patirtus nuostolius dėl duobėtų kelių, sulaukėme atsakymo, kad tokia atsakomybė yra perduota įmonei. Išgirdęs, kad norime užduoti dar vieną klausimą, vyriškis pasakė, kad serga, daugiau negali kalbėti ir padėjo ragelį.

Savivaldybės atstovė spaudai Jūratė Rauduvienė „Šiaulių naujienoms“ teigė, kad nutikus nelaimei kelyje ne dėl vairuotojo kaltės žmogus turėtų parašyti pretenziją Savivaldybei, o tada būtų nagrinėjama konkreti situacija. Jei vairuotojas nesutinka su gautu atsakymu, pradedami teisminiai ginčai. J. Rauduvienės teigimu, nuo praėjusių metų iki dabar yra gauta dešimt tokių skundų. Tiek mažai skundų, atstovės spaudai nuomone, gaunama todėl, kad žmonės nenori „popierizmo“ dėl menkų nuostolių atlyginimo.

„Jei vairuotojas sugadina padangą, patiria 20 litų nuostolį. Norėdamas, kad žala būtų atlyginta, jis turėtų kviestis ekspertus, pildyti daugybę dokumentų. Žmonėms gaila laiko. Kai reikalingas didesnis automobilio remontas, tuomet rašomos pretenzijos“, – sakė ji.

Atlygina nuostolius

Šiuo metu draudimo bendrovėse žalas administruojantys ekspertai pastebi, jog daugiausiai pranešimų gaunama apie vairuotojų patirtas žalas dėl duobių kelyje.

Vienos draudimo bendrovės Žalų administravimo skyriaus vadovas Nerijus Giedraitis teigia, kad tie, kurie yra apsidraudę kasko draudimu, gali būti ramūs, nes nepavykus išvengti duobės ir apgadinus automobilį, jiems nuostolius padengs draudimo bendrovė.

„Nukentėjus kelyje dėl duobių pirmiausia rekomenduojama išsikviesti policiją, kad ji užregistruotų įvykį. Turint kasko draudimą įvykis yra registruojamas, defektuojamas, įvertinamas ir tada apmokama nustatyta žalos suma. Nedrausto automobilio vairuotojas gali kviesti policijos pareigūną įvertinti situaciją, taip pat kviesti nepriklausomą vertintoją ir jau suremontavus automobilį galima kreiptis į kelius prižiūrinčią įstaigą – pateikti pretenziją“, – sako N. Giedraitis.

Draudimo bendrovės atstovo teigimu, labai svarbu, kad net ir neturintys kasko draudimo išsikviestų policiją. „Jeigu būtų nustatyta, kad žala kilo ne dėl vairuotojo kaltės, vairuotojas su jo nekaltumą įrodančiu dokumentu įgytų teisę dėl patirtų nuostolių atlyginimo kreiptis į kelius prižiūrinčią bendrovę arba į Savivaldybę“, – teigia jis.

Įvažiavus į duobę dažniausiai nukenčia automobilio padangos, ratlankiai ir pakabos elementai, kiek rečiau apgadinami buferiai, automobilio dugno apsaugos detalės, degalų bakai. Didžiausi nuostoliai patiriami tuomet, kai po smūgio prireikia remontuoti kėbulą. Toks pasivažinėjimas po duobes gali kainuoti nuo penkiasdešimties iki dešimties tūkstančių litų.

Planuoja duobes tvarkyti

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius teigia, kad šį pavasarį kelių būklė Šiauliuose daug prastesnė nei praėjusiais metais. „Šiais metais sulaukėme dviejų žiemų. Per šventes sniegas buvo visiškai ištirpęs, teigiama temperatūra laikėsi ilgą laiką. Dėl permainingų orų, šalčio ir drėgmės trūkinėja kelių dangos“, – sako jis.

V.Damulevičiaus teigimu, dėl prastos kelių būklės jau buvo kalbama su darbų rangovais. Šiuo metu jie nustatinėja prasčiausios būklės kelių ruožus Šiauliuose, kurie bus tvarkomi pirmiausia. „Duobės, kurios didesnės nei penki centimetrai, yra pastoviai dengiamos šaltaisiais mišiniais. Tačiau tokia masė telaiko vos kelis mėnesius. Po Velykų rangovai pradės tvarkyti duobes karštaisiais mišiniais, kurie yra žymiai patvaresni“, – tikina administracijos direktorius.

Šiais metais gatvėms remontuoti Šiaulių miesto savivaldybė skyrė per 1,5 milijono litų. Po ilgokos pertraukos prisiminti ir apleisti kiemai. Jų remontui skirta apie 750 tūkst. litų. Šiauliuose yra 300 kiemų, vos 20-25 procentai jų bus sutvarkyti.

Šiaulių naujienos
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Specialistai stebėjo greitkelį ties Kaunu: apstulbino vairuotojų įžūlumas (165)

Pastaruoju metu greitkelyje A1 ties Kaunu buvo vykdyti didelio masto tyrimai. Buvo ne tik...

„Regitra“ neturi duomenų, kad egzaminų pertvarka didintų skubančiųjų skaičių

Rugsėjį įsigalios nauja vairuotojų egzaminavimo tvarka, tačiau „Regitros“ atstovai kol kas...

„Regitra“ primena: nuo rugsėjo 1 d. keičiasi vairuotojų egzaminavimo sąlygų ir tvarkos aprašas (1)

Nuo rugsėjo 1 d. įsigalios pakeistas motorinių transporto priemonių vairuotojų egzaminavimo...

Kaip suvaldyti akvaplanuojantį automobilį (6)

Naujos padangos gali išstumti iki 30 l vandens vos per vieną sekundę, kai važiuojama 80 km/val....

Kaip elgtis patyrus eismo įvykį su neapdrausta transporto priemone (1)

Per pastaruosius penkerius metus neapdraustomis transporto priemonėmis vidutiniškai sukeliama iki...

Top naujienos

Artėjančio rudens prognozė: šalnos ir šalčiai – dar rugsėjį (47)

Rugsėjį jau galime sulaukti šalnų ir šalčių, tiesa, bent sniego tikimybė, laimei, išlieka...

T. Janonis. „Valstiečiai“, apsidairykite, kas vyksta jums už nugaros (17)

Valdantiesiems šokinėjant iš laimės, kad pavyko pradėti urėdijų reformą, urėdai laiko...

Po sproginėjančių baterijų skandalo grįžta „Samsung Note“ gyvai nuo 18 val. (1)

Trečiadienio vakarą JAV, Niujorke, bus pristatytas naujausias „Samsung“ telefonas, tai...

Lietuviai vėl atakuoja Kremliaus propagandos ruporus: priminė Rusijai nemalonius faktus (508)

Rugpjūčio 23-oji Lietuvoje minima kaip Juodojo kaspino diena , prisimenant 1939 m. rugpjūčio...

ES piliečiai Jungtinėje Karalystėje priblokšti: gavo įspėjimą apie deportaciją (31)

Aukštas pareigas užimanti Londono Queen Mary universiteto istorikė Dr. Eva Johanna Holmberg...

Prezidento rinkimai: centro dešinėje prognozuojama tikra mėsmalė (43)

Centro dešinėje, kuriai sąlyginai galima priskirti liberalių ir konservatyvių politinių jėgų...

A. Užkalnis. Baikime beprotybę dėl mokyklų (163)

Jūs tik pažiūrėkite, kas darosi kiekvienais metais šalyje, artėjant rugsėjo pirmajai. Ant...

Kelionių planuotojai įspėja apie esminius „Wizzair“ pasikeitimus (22)

Pigių skrydžių bendrovei „ Wizzair “ nuo rugpjūčio 15 d. pakeitus savo taisykles, vien tik...

Kirpėjos verdiktas: po atostogų neprižiūrėtus plaukus teks nurėžti

Maloniai šildanti saulė , plaukus kedenantis lengvas vėjas, maudynės atviruose vandens...

Gydytojas rezidentas atvirai: kas paverčia gydytojus cinikais, ligoniais ir emigrantais (80)

Tai yra atviras laiškas, skirtas Lietuvos visuomenei, Kauno gyventojams, LR Vyriausybei ir Sveikatos...