Visą gegužės mėnesį draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ kartu su Lietuvos policija ir „Girdauskas Rally School“ vykdė apklausą – testą, kurio metu kiekvienas vairuotojas galėjo išsiaiškinti savo vairavimo stilių. Teste savanoriškai dalyvavo daugiau nei 17 tūkst. šalies vairuotojų, o apibendrinti rezultatai parodė, kad šalies moterys vairuotojos savo vairavimo įgūdžius vertina geriau nei vairuotojai vyrai.
© Gamintojo nuotr.

Tokį patį testą prieš mėnesį Latvijos vairuotojams surengė Latvijos draudikė „Balta“ ir Latvijos policija. Palyginus abiejų šalių rezultatus paaiškėjo, kad lietuviai mano vairuojantys saugiau nei latviai.

Interneto tinklapyje www.vairavimostilius.lt lankytojai galėjo atsakyti į klausimus ir sužinoti, koks yra jų vairavimo stilius. Priklausomai nuo pasirinktų atsakymų, kiekvienas testo dalyvis būdavo priskiriamas vienai iš 10 vairavimo stiliaus kategorijų: vyrų – „Kelių erelis“, „Nenustygstantis vietoje“ (judrus, bet besiblaškantis eismo dalyvis), „Racionalus vairuotojas“ (važiuojantis atsargiai, saugiai), „Vairavimo asas“ (puikiai situaciją kontroliuojantis vairuotojas), „Teorijos daktaras“ (puikiai išmanantis teoriją, bet turintis silpnų vietų praktikoje), arba atitinkamai moterų – „Damutė pleputė“ (per daug susikoncentravusi į save ir asmeninius reikalus, nei į eismą), „Nenustygstanti vietoje“, „Racionali vairuotoja“, „Vairavimo deivė“ ir „Teorijos daktarė“.

„Ši interaktyvi apklausa - testas buvo puiki proga pamatyti ne tik šalyje vyraujančias vyrų ir moterų vairavimo stilių tendencijas, bet ir lyčių savivertės skirtumus. Tyrimas be kita ko atskleidė, kad Lietuvos moterys save laiko geresnėmis vairuotojomis, nei vyrai. Pastarieji savo įgūdžius vertina gerokai kritiškiau. Pavyzdžiui, „Vairavimo deivėmis“ – vairuotojomis, kurių vairavimo įgūdžiai tiesiog verčia iš kojų net ir patyrusius profesionalus, save laiko net 39 proc. šalies moterų vairuotojų. Tuo tarpu atitinkamus sugebėjimus turinčių „Vairavimo asų“ kategorijoje prie vyrų save priskyrė vos penktadalis Lietuvos vyrų vairuotojų“, – pastebi „Lietuvos draudimo“ Strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorė Aurelija Kazlauskienė.

Testas atskleidė, kad tarp vyrų daugiausia yra racionalių vairuotojų (52 proc.), o mažiausiai – „Teorijos daktarų“ (3 proc.). Daugiausia vairuotojų moterų – net 39 proc. – mano, jog yra tikros „Vairavimo deivės“, o racionaliomis save laiko 35 proc. vairuojančių moterų.

Apklausa-testas taip pat parodė, kad 9 proc. vyrų ir 5 proc. šalies moterų vairuotojų save laiko „Kelių ereliais“ arba „Damutėmis pleputėmis“ – vairuotojais, ant kurių sąžinės, dėl nutrūktgalviško ir pavojingo vairavimo, guli bent kelios avarinės situacijos su (ne)laiminga pabaiga.

Testo rezultatai
Testo rezultatai
© Bendrovės nuotr.

Latvijoje – daugiau „nenustygstančių vietoje“ vairuotojų

Prieš mėnesį Latvijos vairuotojų apklausoje gauti duomenys rodo, kad Latvijoje vairuojančios moterys taip pat dukart dažniau nei vyrai itin gerai vertino savo vairavimo įgūdžius.

Palyginus Lietuvos ir Latvijos vairuotojų testų rezultatus išryškėjo įdomus faktas, kad lietuviai mano vairuojantys saugiau nei latviai: Latvijoje dominuoja (sudaro apie 35 proc. visų vairuotojų) „nenustygstantys vietoje“ vairuotojai – važiuojantys gana greitai, judriai, bet nepakankamai saugiai, per daug blaškosi.

„Vairavimo stilius turi didelę įtaką eismo saugumui. Jeigu vairuotojas nėra susikoncentravęs, jeigu blaškosi, kalba telefonu ar taisosi šukuoseną, vairuoja per daug agresyviai, per daug pasitikėdamas savo jėgomis, yra didesnė tikimybė, kad toks vairuotojas gali sukelti avariją. Vairuoti reikia ramiai, bet tuo pačiu ir atidžiai, sukoncentravus dėmesį. Būtina galvoti ne tik apie save, bet aktyviai stebėti eismą, kitus dalyvius. Jeigu daugelis mūsų pasitikime savo sugebėjimais prie vairo, tai dar nereiškia, kad kelyje neatsiras kitų kliūčių ar neatidžiai pasielgs kitas vairuotojas“, – aiškino Policijos departamento prie VRM atstovė spaudai Lina Nemeikaitė.

Anot L. Nemeikaitės, Lietuvoje policijos pareigūnai per metus užfiksuoja apie 700 vairuotojų, kai šie padaro kelis KET pažeidimus iš eilės arba sukelia avaringas situacijas, vairuoja chuliganiškai. 2012 metais policija nustatė beveik 28 tūkst. kelių eismo taisyklių pažeidimų, kai vairuotojai nesilaikė draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, t. y. vairuodami kalbėjo telefonu, nenaudodami laisvų rankų įrangos. Siekdama didinti eismo saugumą, birželio mėnesį šalies keliuose Lietuvos policija vykdys ne vieną prevencinę priemonę, tarp jų ir drausminti pavojingai bei chuliganiškai važiuojančius vairuotojus.

Į „Vairavimo stiliaus“ testo klausimus per gegužės mėnesį atsakė daugiau nei 17 tūkst. interneto vartotojų – beveik 11 tūkst. vyrų ir per 6 tūkst. moterų vairuotojų. Interaktyvią apklausą-testą organizavo didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ (LD), kartu su Lietuvos policija, vairavimo mokykla „Girdauskas Rally School“ ir naujienų portalu DELFI.

Saugiai keliauti norintiems vairuotojams Lietuvos policija pataria:
1.Užsisekite saugos diržą ir apie tai priminkite keleiviams. Pasirūpinkite vežamų vaikų saugumu automobilyje (naudokite jiems skirtas specialias sėdynes).
2.Nesėskite prie vairo neblaivūs, apsvaigę nuo psichiką veikiančių medžiagų, taip pat pavargę ar susirgę, jei dėl to gali kilti pavojus eismo saugumui.
3.Važiuokite tik leistinu ir saugiu greičiu.
4.Vairą laikykite abiem rankomis, ties laikrodžio 9 ir 3 valandų pozicijomis. Taip galėsite geriausiai kontroliuoti automobilį.
5.Vairavimas – atsakingas darbas, dėl to susikaupkite ir susikoncentruokite į tai, kas vyksta kelyje.
6.Nevažiuokite „prilipę“ prie kito automobilio: laikykitės reikiamo (saugaus) atstumo nuo prieš jus ir greta važiuojančių transporto priemonių.
7.Venkite staigių manevrų.
8.Žiūrėkite į vairavimą, kaip į komandinį darbą. Prieš darydami manevrą, pagalvokite ne tik apie save, bet ir kitus eismo dalyvius, numatykite jų galimus veiksmus.
9.Didelį dėmesį skirkite vaikams, nes jų elgesys dažnai neprognozuojamas (prie pėsčiųjų perėjų, šalia kelio, kiemuose).
10.Gerbkite kitus eismo dalyvius – pėsčiuosius, dviračių vairuotojus.
11.Laikykitės Kelių eismo taisyklių ir prisiminkite, kad geriausias patarėjas kelyje – atidumas, drausmingumas ir atsargumas!

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pasiruoškite: vaizdas sostinės gatvėse skirsis kaip diena ir naktis (45)

Pirmąsias rugsėjo savaites eismas sostinėje taps kur kas intensyvesnis – į gatves išvažiuos...

Atsibodo valdžios diskriminacija – renka parašus (97)

Šiemet įsigaliojęs naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas jau kurį laiką neramino...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (99)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Būsimųjų vairuotojų laukia iššūkiai: bus dar daugiau neišlaikiusiųjų iš pirmo karto (69)

Norintieji gauti vairuotojo teises tiesiog apgulė „Regitrą“. Daugelis skuba praktinį...

Dviratininkų pavojai tyko visiškai įprastose ir kasdienėse vietose (15)

Sinoptikai šį mėnesį žada gražų ir saulėtą, tad susigundžiusiųjų išriedėti į gatves su...

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (148)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (60)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (30)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1229)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (7)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (341)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (33)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (6)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (20)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...