Eismo kultūra ir patarimai

Paskaičiavo, kiek Lietuvoje nelegaliai ardančiųjų automobilius (7)

2017 gegužės mėn. 22 d. 12:48
Automobilių atliekos
Organizacijos archyvas
Lietuvoje yra maždaug 300 asmenų ir bendrovių, nelegaliai tvarkančių eksploatuoti netinkamas transporto priemones. Ko reikia, kad šešėlyje dirbantys automobilių ardytojai legalizuotų savo veiklą?

Vairuotojai gėrė ir geria. Ir gers? (89)

2017 gegužės mėn. 21 d. 09:45
Seimas, pritaręs siūlymui nuo šių metų sausio 1-osios kriminalizuoti vairavimą apgirtus daugiau kaip 1,5 promilės, vylėsi atpratinti nuo sėdimo prie vairo alkoholiu pasivaišinusius asmenis. Viltys, atrodė, pasiteisino - bent pirmuosius du šių metų mėnesius. O dabar, panašu, pildosi sena kriminologų įrodyta tiesa, bylojanti, kad laikui bėgant atsakomybės sugriežtinimas praranda savo efektyvumą, ir nusikalstamos veiklos (o tokia nuo šių metų yra vairavimas išgėrus) kreivė grįžta į senas vėžes.

Specialistai: yra vairuotojų, šventai įsitikinusių nesąmonėmis (213)

2017 gegužės mėn. 19 d. 13:36
Jei vairuotojams viena ar kita situacija eisme ar kelio ženklas yra neaiškūs, grįžę namo jie turėtų atsiversti Kelių eismo taisykles (KET) ir sužinoti, o ne važinėti „iš intuicijos“, LRT.lt sako saugaus eismo specialistai. Nenorintys to daryti pažeidėjai keliauja kartoti privalomų kursų. Dažniausi jų klientai – greičio mėgėjai ir besijaučiantys „lygesniais už kitus“.

Rekonstruota gatvė vėl remontuojama (15)

2017 gegužės mėn. 19 d. 12:01
Rekonstruota gatvė vėl remontuojama
naujienos.lt
Pernai ilgai kentę nepatogumus ir laukę, kol pagaliau bus baigta J. Tilvyčio gatvės rekonstrukcija, panevėžiečiai apstulbo. Vos prieš pusmetį suremontuotoje gatvėje vėl stovi apie remontą perspėjantys ženklai, burzgia kelininkų technika. Tokių darbų gatvėje, į kurią ką tik investuota daugiau nei milijonas eurų, žmonės nesitikėjo išvysti bent keliolika metų.

Įžūli afera: prisistato „Regitros“ darbuotojais ir naudojasi žmonių patiklumu (59)

2017 gegužės mėn. 19 d. 08:00
Sukčiai yra išradingi žmonės, randantys naujų kelių į patiklių žmonių pinigines. Jei jaunam būsimajam vairuotojui sunkiai sekasi gauti vairuotojo pažymėjimą, jis gali dar lengviau susigundyti neaiškių veikėjų paslaugomis. Tačiau specialistai įspėja – naudojantis sukčių paslaugomis neįmanoma gauti legalaus vairuotojo pažymėjimo.

Atsainumas neturi tautybės: JAV gatvės remontas virto parodija (13)

2017 gegužės mėn. 22 d. 09:50
Gatvės remontas virto parodija
twitter
Be kelio darbų neapsieinama nė vienoje pasaulio šalyje – jie tiesiog neišvengiami, tik keista, kad šią savaime suprantamą būtinybę eismo dalyviai linkę vertinti vien kaip erzinantį nepatogumą. Kai prireikus išlyginti kelyje atsiradusias duobes arba naujai išasfaltuoti gatvę apribojamas arba apskritai sustabdomas eismas, kyla nemenkas iš įprasto maršruto priverstų išsukti vairuotojų nepasitenkinimas.

Draudikai demaskuoja populiariausią vairuotojų sukčiavimo būdą (6)

2017 gegužės mėn. 18 d. 13:09
Autoįvykio datą suklastojęs ir palyginti nedidelės 970 eurų draudimo išmokos siekęs vairuotojas gavo skaudžią pamoką – įgijo teistumą dėl sukčiavimo ir turėjo sumokėti teismo skirtą baudą. Didžiausia šalyje ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ per praėjusius metus užfiksavo apie pusantro šimto atvejų, kai žmonės klastojo autoįvykio aplinkybes ir taip bandė gauti jiems nepriklausančią draudimo kompensaciją, sakoma pranešime žiniasklaidai.

Užfiksavo įžūlius ir nevykusius vairuotojus Kaune (77)

2017 gegužės mėn. 18 d. 11:52
Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas vaizdo registratoriumi užfiksavo vairuotojų įžūlumą. Jis Kauno keliuose pasireiškė trečiadienio rytą. Atsiųstoje vaizdo medžiagoje matoma, kaip nepaisydami kelių eismo taisyklių elgiasi kai kurie vairuotojai, išvydę specialiu ženklu pažymėtą automobilį.

Vaisvandeniai, aliejus ar medus – kuo galima pakeisti automobilio variklio alyvą? (20)

2017 gegužės mėn. 18 d. 07:49
Tepalai
Asociacijos nuotr.
Gaivieji gėrimai, aliejus ar medus – išradingi automobilininkai prigalvoja įvairiausių būdų, kuo pakeisti ar pagerinti įprastą automobilio variklio alyvą. Neva tai bus pigiau ar net geriau pačiam varikliui. Kas nutinka į variklį pripylus vasarą atsigaivinti padedančio gėrimo? Kokie liaudiški metodai veiksmingi, o kas tėra mitai?

Kauno savivaldybė nusitaikė į automobilių chuliganus (8)

2017 gegužės mėn. 17 d. 17:45
Pažeidėjai
Kauno savivaldybė
Vairuotojai, kurie statydami automobilį vadovaujasi principu „kaip noriu, taip parkuoju“, turėtų suklusti. Kelio ženklus ignoruojantys ir ant šaligatvių automobilius statantys vairuotojai atsidūrė Kauno savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vykdomos akcijos taikiklyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ledai pajudėjo: magistralė ties Kaunu smarkiai pasikeis (142)

2017 gegužės mėn. 17 d. 14:34
Magistralė ties Kaunu keisis
DELFI / Paulius Garkauskas
Panašu, kad kauniečiai gali pradėti džiaugtis – trečiadienį prie bendro stalo sėdę Kauno vadovai ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) atstovai pagaliau priėmė sprendimus, kurie leis pradėti magistralės A1 ties Kaunu rekonstrukciją. Paaiškėjo ir konkrečios datos, kada prasidės darbai – jų atlikimo konkursai bus skelbiami ne vėliau kaip rugpjūčio pradžioje, o realūs darbai startuos kitų metų pradžioje, kai tik leis oro sąlygos.

Šokiruojanti avarija: vairuotoja išgyveno perpus perplėštame automobilyje (11)

2017 gegužės mėn. 18 d. 21:12
Labai tikėtina, kad pamatę nuotrauką, kurioje užfiksuotas ties viduriu į dvi dalis padalintas automobilis „Chevrolet Impala“, kurio dalis atsidūrė 6 metrų atstumu nuo kitos, pamanysite, kad šioje siaubingoje avarijoje išsigelbėti nepavyko niekam.

Palangoje vasarą laukia naujovė (37)

2017 gegužės mėn. 17 d. 11:47
Eismo reguliavimas centrinėje Palangos gatvėje netrukus pasikeis
DELFI / Karolis Bakūnas
Jau šią vasarą Vytauto gatvėje Palangoje automobiliai važinės tik viena kryptimi – nuo Šventosios pusės Klaipėdos link. Pokyčius vienoje iš pagrindinių kurorto gatvių pajus ir dviratininkai – jiems bus numatyta atskira eismo juosta, suženklinta taip, kad būtų atkirti priešingomis kryptimis važiuojančių dviračių srautai.

Sprukusį motociklą taranavusių pareigūnų veiksmai sukėlė klausimų (41)

2017 gegužės mėn. 17 d. 10:38
Pavojingai lekiantį motociklininką Estijos pareigūnai buvo priversti taranuoti. Šis įvykis, vos prasidėjus motociklininkų sezonui, sulaukė atgarsio ir mūsų šalyje. Lietuvos pareigūnai laidai „Keliai. Mašinos. Žmonės“ pakomentavo užsienio kolegų sprendimus ir papasakojo apie sugriežtintas bausmes mūsų šalies motociklininkams.

Kaip išsirinkti tinkamą dviratį?

2017 gegužės mėn. 16 d. 13:14
Tinkamo dviračio pasirinkimas yra labai svarbus. Juk nuo to, kokį dviratį nusipirksime priklauso ne tik mūsų patogumas ir saugumas, bet ir tai ar maloniai leisime laisvalaikį ar visiškai atsisakysime minti dviračio pedalus.

Paskelbtas visas remontuotinų sostinės gatvių sąrašas: tvarkys įsisenėjusias problemas (59)

2017 gegužės mėn. 16 d. 13:07
Asociatyvi nuotr.
DELFI / Valdas Kopūstas
Sostinės gatvių tvarkymui šiemet planuojama skirti rekordinę pinigų sumą – 22 mln. eurų. 11 mln. eurų bus skirta iš nacionalinės Kelių priežiūros ir plėtros programos ir dar tiek pat lėšų iš miesto biudžeto, skelbiama savivaldybės pranešime. Tiesa, šiam sprendimui trečiadienį dar turi pritarti miesto taryba.

Kauno kantrybė baigėsi: ruošiasi žygiui į sostinę (85)

2017 gegužės mėn. 16 d. 12:31
Kleboniškio (A. Meškinio) tiltai
DELFI / Paulius Garkauskas
Kauno galvos – meras Visvaldas Matijošaitis ir savivaldybės administracijos vadovas Gintaras Petrauskas – ruošiasi žygiui į sostinę. Laikinosios sostinės vadovai susitiks su Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) atstovais ir bandys įtikinti, kad laikas baigti diskusijas ir pagaliau pradėti magistralės A1 atkarpos ties Kaunu rekonstrukciją. Panašu, kad Kauno vadovų kantrybė galutinai išseko.

Atostogauti automobiliu – kaip ir kokiems iššūkiams paruošti transporto priemonę? (2)

2017 gegužės mėn. 16 d. 11:38
Vis dažniau planuodami atostogas lietuviai į keliones vykti nusprendžia nuosavu transportu. Keliaudami automobiliu gyventojai neretai tikisi sutaupyti ar turėti daugiau laisvės rinkdamiesi atostogų maršrutus bei lankytinas vietas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Trys pavojingi gedimai, kuriems vairuotojai skiria mažiausiai dėmesio  techninę apžiūrą tektų kartoti (8)

2017 gegužės mėn. 16 d. 09:33
Šiandien net ir tvarkingai eksploatuojami automobiliai atėjus laikui gali nepraeiti techninės apžiūros. Ir tai, pasak įmonės „Melga“ Kauno autoservisų vadovo Gino Maksevičiaus, dažniausiai nulemia mažai naudojamos ar sunkiau pačiam vairuotojui įvertinamos automobilių dalys.

Vilniuje – svarbūs eismo organizavimo pakeitimai pėstiesiems (1)

2017 gegužės mėn. 15 d. 12:08
Gegužės pradžioje keliose Vilniaus miesto sankryžose atlikti svarbūs eismo organizavimo pakeitimai, praneša Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“. Įgyvendinus šiuos pokyčius užtikrinamas didesnis pėsčiųjų saugumas Ozo – Ukmergės g. sankryžoje ir Laisvės pr. – Justiniškių g. sankryžoje prie Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčios.

Kaune užfiksavo prabangiais automobiliais lenktyniaujančius „kelių žudikus“ (183)

2017 gegužės mėn. 15 d. 13:09
Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai dalinasi filmuota vaizdo medžiaga, kurioje užfiksuoti itin pavojingai vairuojantys prabangių automobilių vairuotojai. Kaunietis pastebi, jog tai – itin pavojinga kitiems eismo dalyviams ir kad tokie greičiai mieste – netoleruotini.

Vairuotojus Kaune pasitinka naujovė (50)

2017 gegužės mėn. 12 d. 14:01
Naujas Kauno parkomatas
Rokas Tenys
Kauniečiai ir svečiai jau pastebėjo, kad mieste įrengiama vis daugiau naujoviškų mokėjimo už automobilių stovėjimą aparatų, o ne vienas vairuotojas juos jau ir išbandė. VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“ ateityje planuoja visus mokėjimo aparatus pakeisti naujais. Dar viena svarbi naujiena – nuo kitų metų nebeliks senųjų lustinių kortelių.

Vairuotojams siūlo pakentėti dėl naujo kelio (3)

2017 gegužės mėn. 12 d. 11:42
Dėl rekonstrukcijos Tilžės gatvę su Jakų žiedu jungiantis kelias bus visiškai uždarytas, todėl vairuotojams teks naudotis ir be to jau smarkiai apkrauta Baltijos prospekto bei Šilutės plento sankryža.
E.Chachlovo nuotr.
„Tikėkimės, vairuotojai supranta, kad geriau dabar trumpai pakentėti, o vėliau turėti naują kelią“, – tokia mintis ketvirtadienį nuskambėjo Klaipėdos savivaldybės Saugaus eismo komisijoje svarstant eismo schemą, pasiūlytą Jakų žiedą ir Tilžės gatvę jungiančio kelio rekonstrukcijos metu.

Dulkių erkės, pelėsis ir 850 skirtingų bakterijų rūšių – jūsų kasdieniai pakeleiviai

2017 gegužės mėn. 12 d. 11:18
Švara automobilyje labai svarbi
Gamintojo archyvas
Pasirūpinę švaria automobilio išore dažnai pamirštame, kad ne mažiau svarbu yra ir švarus salonas – nešvarūs ir rasojantys langai yra pavojingi važiuojant, o susikaupęs purvas - tikras rojus bakterijoms. „Armor All“ automobilių priežiūros priemonių atstovai Lietuvoje UAB „Getz Lithuania“ pranešime žiniasklaidai dalinasi patarimais, kaip profesionaliai išvalyti automobilio saloną.

Sprendimas, drastiškai padidinantis saugumą keliuose (47)

2017 gegužės mėn. 15 d. 10:03
Žuvusiųjų keliuose toliau daugėja, todėl Jungtinių Amerikos Valstijų automobilininkų asociacija „AAA“ sudarė greitkelių infrastruktūros pokyčių sąrašą. Manoma, kad įgyvendinus šias priemones per dvidešimt metų būtų galima išgelbėti beveik 64 tūkst. gyvybių ir išvengti beveik 354 tūkst. sužalojimų.

Revoliucinė technologija: žada, kad duobės keliuose užsitaisys pačios ir tai dar ne viskas (40)

2017 gegužės mėn. 14 d. 16:01
Revoliucinė technologija užtaisys duobes keliuose ir leis atsikratyti baimės, kad jums bevažiuojant išsikraus elektromobilio baterija, rašo thesun.co.uk.

Į gatves išvažiavęs nežymėtas policijos automobilis fiksavo plepučius (13)

2017 gegužės mėn. 11 d. 13:22
Mobiliuoju telefonu kalbantis vairuotojas – dažnas vaizdelis mūsų gatvėse ir keliuose. Pažeidėjai pareigūnams teisinasi taip esą tvarkantys svarbius reikalus ir pirštais baksnoja į telefone naršančius ar valgančius vairuotojus. Neva tai – daug pavojingiau. Kokį pavojų iš tiesų kelia pašaliniai veiksmai prie vairo ir kodėl kaimynai estai nori uždrausti net laisvų rankų įrangos naudojimą automobilyje?

Pasitikrinkite, ar mokate tinkamai elgtis su automobilio vairu (40)

2017 gegužės mėn. 12 d. 21:41
Tikriausiai manote, kad tinkamai laikyti ir sukti vairą moka kiekvienas vairuotojo pažymėjimą įgijęs eismo dalyvis – juk tai visiškai nesudėtinga, be to, labai svarbu.

Vilniuje – vairuotojų apklausa dėl mokamo stovėjimo (17)

2017 gegužės mėn. 10 d. 12:49
Trečiadienį Vilniuje pradedama vairuotojų apklausa, kurios tikslas – nustatyti, kaip vairuojantieji sostinėje vertina vietine rinkliava apmokestintą automobilių stovėjimą. Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ užsakymu apklausa bus atliekama centrinėje miesto dalyje, vietine rinkliava apmokestintose gatvėse ir aikštelėse. Kaip rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai, per artimiausias keletą savaičių mokamomis stovėjimo vietomis besinaudojančius vairuotojus apklaus rinkos tyrimų bendrovė UAB „Eurotela“.

Kaune – naujų greičio matuoklių bandymai (48)

2017 gegužės mėn. 10 d. 14:24
Kaune išbandomas greičio matuoklis
Rokas Tenys
Antradienį Kaune, Nuokalnės gatvėje, netoli neseniai panaikintos pėsčiųjų perėjos, vyko naujų siūlomų greičio radarų bandymai. Būsimi tiekėjai čia atliko įrenginių demonstraciją. Nuokalnės gatvės ruožas pasirinktas, nes tai gan avaringa vieta, yra net 6 eismo juostos, didelis automobilių srautas, anot eismo specialistų, tai viena sudėtingiausių miesto vietų.
Facebook draugai