Eismo kultūra ir patarimai

Seimas svarsto siūlymą drausti pėstiesiems perėjose naudotis mobiliaisiais telefonais (52)

2017 birželio mėn. 25 d. 19:49
Seimas pradėjo svarstyti siūlymą uždrausti pėsčiųjų perėjose naudotis mobiliaisiais telefonais be laisvų rankų įrangos.

Nematomi, bet girdimi automobilio gedimai: kaip atpažinti ir kada susirūpinti (35)

2017 birželio mėn. 25 d. 16:36
Šiuolaikiniai automobiliai yra apginkluoti jutikliais, kurie, atsiradus gedimui, apie tai perspėja vairuotoją. Tad automobilio savininkui užtenka žinoti, kuri prietaisų skydelio lemputė reiškia problemas, susijusias su degalais, kuri – su padangų ar variklio būkle, ir prireikus, kreiptis į servisą. Tačiau yra gedimų, apie kuriuos įspėjamieji ženklai „tyli“. Tuomet reikia atkreipti dėmesį į mašinos skleidžiamus garsus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Dujų įranga dyzeliniuose varikliuose: pasaka be laimingos pabaigos (1)

2017 birželio mėn. 26 d. 11:25
Asociatyvi nuotr.
Gamintojo archyvas
CARGO.LT padalinys Ukrainoje sulaukė vietinių vežėjų klausimų dėl galimybės naudotis sunkvežimiais, kuriuose, be dyzelinių degalų tiekimo sistemos, įrengta suskystintų dujų tiekimo sistema. Tokia įranga sulaukia populiarumo Ukrainoje ir Lenkijoje, tačiau yra visiškai nenaudojama Lietuvoje. Kodėl?

Unikalaus „vabalo“ savininkas svajoja apie kūrybines automobilių dirbtuves (2)

2017 birželio mėn. 23 d. 13:51
G. Tamulevičiaus vabalas
JDM.lt
Kur bevažiuotų panevėžietis Gintaras Tamulevičius su savo „vabalu“, kone visur jis palydimas akimis. Priežastis paprasta: jei įprastas klasikinis „Volkswagen Kaefer“ traukia aplinkinių žvilgsnius, Gintaro modifikuotas modelis toks, kad vyras ne kartą tiesiog gatvėje yra išgirdęs pasiūlymą automobilį parduoti.

Nufilmuota: tokio kelių erelio elgesio vairuotojai netoleruoja (28)

2017 birželio mėn. 24 d. 08:25
Atšilus orams į kelius dažnai plūsteli nemaži automobilių srautai – iš didmiesčių gyventojai traukia prie jūros arba vandens tvenkinių norėdami atsigaivinti ir pasimėgauti saule. Tačiau padidėjęs automobilių srautas reiškia ir didesnę tikimybę avarinių situacijų susidarymui.

Kauno gatvėse – netikėta naujovė (91)

2017 birželio mėn. 23 d. 15:20
Nemuno gatvės dviračių juosta
Kas vyksta Kaune skaitytojas
Įsibėgėjanti iniciatyva „Kaunas tvarkosi“ miesto gyventojus ir svečius tikrai džiugina – daug gatvių jau sutvarkyta, dar didelė dalis vis dar tvarkoma arba bus remontuojamos ateityje. Tačiau su kiekvienu pokyčiu ateina ir naujovės, kurios kartais stebina.

Buvęs lenktynininkas patarė, nuo kurių automobilių laikytis atokiau (67)

2017 birželio mėn. 26 d. 08:12
Buvęs lenktynininkas Darius Jonušis neslepia, kad vairuodamas atidžiai stebi aplink judančius automobilius. Patyręs pilotas netgi atskleidė, kad nuo kai kurių transporto priemonių stengiasi laikytis kuo toliau – tai automobiliai, kurių netvarkingi amortizatoriai.

Seimas pritarė pataisoms uždrausti pėstiesiems naudotis mobiliaisiais telefonais perėjose (201)

2017 birželio mėn. 23 d. 07:02
Siūloma uždrausti pėstiesiems pėsčiųjų perėjose naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis. Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė tokioms Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisoms.

KET pažeidėją galima atpažinti dar iki egzamino „Regitroje“ (6)

2017 birželio mėn. 22 d. 18:24
Naudodamiesi empiriniais „Regitros“ ir Kelių policijos tarnybos duomenimis, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkai pirmą kartą nagrinėjo pradedančiųjų vairuotojų padarytų Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų ir jų sukeltų eismo įvykių ryšį su asmenybės bruožais ir turima saugaus vairavimo samprata. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, tyrimas nustatė, kad įmanoma atpažinti būsimus kelių eismo taisyklių pažeidėjus dar jiems nepradėjus vairuoti – tą atskleidžia vien būsimų vairuotojų asmenybės bruožai bei jų nuostatos dėl eismo saugumo.

Apklausa atskleidė nacionalinius eismo kultūros ypatumus (9)

2017 birželio mėn. 22 d. 12:55
Stereotipiniai streso keliuose veiksniai atrodo labai paprasti: nesidairantys pėstieji erzina vairuotojus, nepraleidžiantys automobilių vairuotojai nervina praeivius, o visur lakstantys dviratininkai – visus. Tačiau visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa rodo ką kita – ne tik pėstiesiems bei dviratininkams, bet ir automobilių vairuotojams daugiausia streso kelia ir saugią kelių atmosferą griauna neatsakingas kitų sutinkamų vairuotojų elgesys, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sukrečiantis vaizdo įrašas įrodo, kodėl saugos diržai būtini (14)

2017 birželio mėn. 21 d. 19:53
Segėti saugos diržus – būtinybė, jau kelis dešimtmečius privaloma vairuotojams ir keleiviams visame pasaulyje. Nesuskaičiuojamas skaičius tyrimų ir praktika nenuginčijamai įrodė, kad ši saugos kelyje priemonė išgelbėjo daugybę gyvybių, skelbia autoblog.com.

Maskvos turčiai sugalvojo originalų būdą spūstims įveikti (76)

2017 birželio mėn. 25 d. 13:08
Asociatyvi nuotr.
Wikimedia Commons nuotr.
Rusijos protu nesuprasi – taip sako populiarus posakis. Tačiau kai kurios keistenybės iš tos šalies stebina net ir visko mačiusius žmones. Pasirodo, turtingieji Rusijoje važinėja ne tik limuzinais, bet ir netikromis greitosios pagalbos mašinomis.

Dažniausios vairavimo teorijos testuose daromos klaidos: ar atsakytumėte teisingai? (90)

2017 birželio mėn. 22 d. 08:08
Norint sėkmingai išlaikyti vairavimo teorijos egzaminą VĮ „Regitroje“, neužtenka tiesiog iškalti atmintinai testo klausimų. Būtina suprasti, kodėl į juos reikia atsakyti būtent taip. Šiame straipsnyje apžvelgsime dažniausias klaidas, daromas sprendžiant KETbilietai.lt vairavimo teorijos testus.

Kelionės į gamtą pavojai: eismui nepritaikytose vietose gali negalioti draudimas

2017 birželio mėn. 20 d. 11:47
Kelionės į gamtą pavojai: eismui nepritaikytose vietose gali negalioti draudimas
DELFI / Kęstutis Cemnolonskis
Šilti ir saulėti orai vis dažniau vilioja gyventojus ištrūkti iš miesto ir pasimėgauti poilsiu gamtoje. Automobilis dažniausiai tam tampa puikia priemone. Vis tik, draudikų teigimu, gyventojų išvykas į gamtą automobiliu neretai aptemdo nemalonūs incidentai, dėl kurių dažnai kaltas paprasčiausias vairuotojų neapdairumas ir neatsakingumas.

Greičio matuoklių revoliucija: Lietuvos keliuose jau vyksta eksperimentas (195)

2017 birželio mėn. 20 d. 11:18
Važiuojant įprastais ir žinomais maršrutais vairuotojai atmintinai žino, kuria kryptimi nukreiptas pakeliui sutiktas greičio matuoklis. Artėja diena, kai net ir į priešingą pusę nukreiptas radaras galės užfiksuoti jūsų greitį. Tokių pokyčių nuspręsta imtis dėl to, kad motociklininkai greitį viršija tūkstančius kartų, tačiau jų nubausti nebuvo galimybės dėl labai paprastos priežasties – ant motociklų priekinės dalies tiesiog nėra valstybinių registracijos numerių.

Draudimo kainos pradeda gąsdinti (106)

2017 birželio mėn. 19 d. 11:28
DELFI jau rašė apie tai, jog automobilių draudimo kainos sparčiai kopia į neregėtas aukštumas. Tačiau tai niekis palyginus su tuo, kokią draudimo kainą išvydo vienas taksi vairuotojas. Draudikai neslepia, kad taksi automobiliai yra padidinto rizikingumo objektas, tad kainos šiems automobiliams tik kils dar labiau, nei eiliniams vairuotojams.

Idealus šeimos automobilis: kas svarbiausia renkantis (26)

2017 birželio mėn. 17 d. 17:20
Šiuolaikinės šeimos – dinamiškos ir aktyvios, o kelionės yra nepakeičiama jų gyvenimo dalis. Nieko nuostabaus, kad renkantis šeimos poreikiams geriausiai tinkančią transporto priemonę visų pirma ieškoma komforto. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, ekspertai pabrėžia, kad jį užtikrina iš pažiūros smulkūs elementai, ir pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis šeimos automobilį.

Iš ko pelnosi nelegalūs automobilių ardytojai (27)

2017 birželio mėn. 16 d. 17:07
Automobilių laužynas
Organizacijos archyvas
Leidimų neturintiems asmenims draudžiama ardyti transporto priemones, nes automobilių atliekos yra pavojingos aplinkai ir žmonių sveikatai. Nelegalūs transporto priemonių ardytojai daugiausiai pelno gauna iš transporto priemonių kėbulų ir elektros instaliacijos laidų, todėl būtina apriboti šių atliekų supirkimą, teigiama Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacijos pranešime žiniasklaidai.

Jūsų automobilis vertas mažiau, nei pasiskolinote jam įsigyti: ką daryti? (4)

2017 birželio mėn. 18 d. 20:20
Automobilių salonas (asociatyvi nuotr.)
Gamintojo atstovų archyvas
Prieš kurį laiką noras įsigyti konkretų geidžiamą automobilį baigdavosi vizitu pas pardavėją ir susitarimu dėl pirkimo išsimokėtinai – ir jokių pašalinių minčių. Dar keli formalumai, ir jau buvo galima iš salono išriedėti nauju pirkiniu, skelbia thetruthaboutcars.

Seimas linksta švelninti sankcijas kelių chuliganams (85)

2017 birželio mėn. 15 d. 17:04
Eismas
DELFI / Rafael Achmedov
Seimas svarstys siūlymą braukti įpareigojimą privalomai laikinai atimti teisę vairuoti už draudimo lenkti ar įvažiuoti į priešpriešinio eismo juostą pažeidimus.

Dviratininkų saugumas – kokių klaidų reikėtų vengti? (6)

2017 birželio mėn. 15 d. 12:50
Dviratininkų saugumas – kokių klaidų reikėtų vengti?
Mindaugas Milinis
Keliavimas dviračiu gali teikti didelį malonumą ir būti smagiu laisvalaikio leidimo būdu, tačiau tik su sąlyga, kad važiuojama saugiai. Draudikai pažymi, kad dviratininkai Lietuvos keliuose nukenčia vis dar per dažnai, o neretai tai lemia ir jų pačių klaidos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaitytojo pasipiktinimas: tokio išsišokimo dar nebuvo matęs (25)

2017 birželio mėn. 15 d. 12:30
Bet kaip pastatytas Daewoo
Kas vyksta Kaune skaitytojas
Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai visuomet kviečiami dalintis savo pastebėjimais ir fiksuoti tai, kas, jų nuomone, mieste turėtų būti keičiama. Trečiadienį redakciją pasiekė skaitytojo laiškas, kuriame užfiksuotas įžūlus automobilio parkavimas.

DELFI pristato Lietuvos vairavimo mokyklų instruktorių reitingą (42)

2017 birželio mėn. 15 d. 11:03
DELFI bendradarbiaudamas su žurnalu „Reitingai“ pirmą kartą pristatė Lietuvos vairavimo mokyklų reitingus. Keturių publikacijų ciklas atskleidė išsamų vaizdą, kokie mūsų šalies vairuotojus rengiančių institucijų efektyvumo rodikliai, kokie įkainiai, taip pat – kurių instruktorių auklėtiniai dažniausiai iš pirmo karto išlaiko egzaminus.

Vilniuje startuos antrasis pietinio aplinkkelio tiesimo darbų etapas (19)

2017 birželio mėn. 14 d. 18:14
Vilniaus pietinis aplinkkelis
Susisiekimo ministerija
Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos parengtam nutarimo projektui, kurio tikslas – visuomenės reikmėms išpirkti žemę, kurioje bus tiesiamas valstybinės reikšmės magistralinio kelio A19 – Vilniaus pietinio aplinkkelio – 7,9–17,4 km ruožas. Tai antrasis sostinės pietinio aplinkkelio tiesimo darbų etapas. Jis turėtų būti baigtas ne vėliau kaip iki 2025 m. pabaigos, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime.

Pažinti miestą siūlo automobilių turguje (14)

2017 birželio mėn. 15 d. 07:49
Įdomi šeštadienio atrakcija – Panevėžio automobilių turgus. Tokia pramoga siūloma į Aukštaitijos sostinę savaitgaliui užsukusiems turistams ir, pasirodo, ja gana dažnai susidomi latviai.

Erzinantys garvežiai miestų gatvėse: kiek dar kentėsime jų dūmų smarvę? (568)

2017 birželio mėn. 18 d. 13:43
Sutikite – vaizdas, kai iš senų automobilių ar autobusų veržiasi juodi dūmai tarsi iš senų garvežių mažų mažiausiai erzina. Jau nekalbant apie žalą sveikatai ir poveikį aplinkai. Pasaulis jau kurį laiką žengia keliu, kad miestų centruose nebelieka vietos ne tik dyzeliniams, bet ir benzininiams automobiliams.

DELFI pristato galutinį Lietuvos vairavimo mokyklų reitingą: kainos ir bendras įvertinimas (11)

2017 birželio mėn. 14 d. 12:39
DELFI bendradarbiaudamas su žurnalu „Reitingai“ pirmą kartą pristato Lietuvos vairavimo mokyklų reitingus. Keturių publikacijų ciklas atskleidžia išsamų vaizdą, kokie mūsų šalies vairuotojus rengiančių institucijų efektyvumo rodikliai, kokie įkainiai, taip pat – kurių instruktorių auklėtiniai geriausiai išlaiko egzaminus.

Mįslinga istorija: po avarijos – netikėta žinia iš policijos (100)

2017 birželio mėn. 14 d. 07:53
Į eismo įvykį važiuodama uostamiesčio gatve patekusi klaipėdietė Reda (vardas pakeistas) tvirtina, kad jai vairuojant automobilį jį kliudė transporto priemonė, kurios vairuotojas nesiteikė sustoti, o sustojęs atsisakė pildyti dokumentus ir nuvažiavo. Kelių policijos tarnybos pareigūnai tvirtina, kad galbūt vairuotojas nepajuto susidūrimo ir tai padarė ne iš piktos valios.

Ministerija nepritaria siūlymams leisti nėščiosioms ir vienišiems tėvams statyti automobilį neįgaliųjų vietose (48)

2017 birželio mėn. 12 d. 13:19
Susisiekimo ministerija nepritaria Seime svarstomiems siūlymams leisti nėščiosioms, mažus vaikus auginantiems vienišiems tėvams statyti automobilius neįgaliųjų vietose.

DELFI pristato Lietuvos vairavimo mokyklų reitingą: A ir C kategorijos (41)

2017 birželio mėn. 13 d. 10:32
DELFI bendradarbiaudamas su žurnalu „Reitingai“ pirmą kartą pristato Lietuvos vairavimo mokyklų reitingus. Keturių publikacijų ciklas atskleis išsamų vaizdą, kokie mūsų šalies vairuotojus rengiančių institucijų efektyvumo rodikliai, kokie įkainiai, taip pat – kurių instruktorių auklėtiniai geriausiai išlaiko egzaminus.
Facebook draugai