Eismo kultūra ir patarimai

Kauno valdininkai pasižadėjo per metus panaikinti juodąsias dėmes

2017 sausio mėn. 18 d. 11:30
Juodosios dėmės Kaune
Kauno miesto savivaldybės nuotr.
Investicijas į eismo saugumą nuo 1 mln. iki daugiau nei 4 mln. eurų didinantis Kaunas pristatė ambicingą planą per 2017 metus neutralizuoti visus pavojingiausius taškus miesto gatvėse, kuriuose pastaraisiais metais įvyksta eismo nelaimės. Kaip skelbiama savivaldybės pranešime žiniasklaidai, viešai paskelbtame „juodųjų dėmių“ žemėlapyje nuo šiol visi gali matyti, kaip ir kada bus patobulinta kiekviena avaringa vieta.

Lietuvių vairuojami automobiliai – surinkti iš gabalų ir su savadarbėmis detalėmis (16)

2017 sausio mėn. 18 d. 10:48
Automobiliai (asociatyvi nuotr.)
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Automobilio remontas ar naujų detalių keitimas gali atsieiti tikrai nemažai, todėl dalis Lietuvos vairuotojų įsigudrina pataupyti ir savo transporto priemones patiki neaiškios reputacijos meistrams arba imasi patys tvarkyti sugedusius bei į eismo įvykius patekusius automobilius neturėdami tam tinkamų sąlygų ir įgūdžių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pagal pažangą saugaus eismo srityje Lietuva – antra Europos Sąjungoje (3)

2017 sausio mėn. 18 d. 10:31
Pagal pažangą mažinant žuvusiųjų keliuose skaičių 2016-aisiais Lietuva tapo antra iš 28 Europos Sąjungos (ES) valstybių, nusileisdama tik Čekijai. Preliminariais duomenimis, tai vienintelės ES šalys, kurioms netekčių keliuose skaičių per metus pavyko sumažinti daugiau kaip penktadaliu: Lietuvai – 22,3 proc., Čekijai – 26,2 proc., skelbia Susisiekimo ministerija.

Draudikų duomenys: Vilnius ir jo rajonas kelia nerimą (4)

2017 sausio mėn. 18 d. 10:03
Per praėjusius metus Lietuvos vairuotojai sukėlė daugiau avarijų nei ankstesniais metais, į jas dažniau patekdavo ne tik Lietuvoje, bet ir keliaudami užsienyje, rodo didžiausios Lietuvoje ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ duomenys. Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, daugiausia nerimo keliantis avaringumo pokytis užfiksuotas šalies sostinėje Vilniuje – tikimybė pakliūti į avariją čia išaugo net 11 proc., o Vilniaus rajone gyvenantys asmenys pernai net 22 proc. dažniau pakliuvo į eismo įvykius nei prieš metus.

Šalies keliuose niekaip nesibaigia tamsintų stiklų era (23)

2017 sausio mėn. 18 d. 08:15
Naujaisiais metais reidus atliekantys kelių policininkai pastebi, kad kai kurių automobilių techninė būklė apgailėtina, o tamsintų stiklų era niekaip nesibaigia.

Kuo rizikuojame, nenaudodami stovėjimo stabdžio? (23)

2017 sausio mėn. 17 d. 10:15
Užklupus šalčiams vairuotojai svarsto, ką daryti, kad per naktį neužšaltų stovėjimo stabdys? Dabar automobiliai modernesni, dažname stovėjimo stabdys net neturi rankinės svirties. Tačiau ar naujosios sistemos negenda? Autoservisų meistrai sako, kad dėl gedimų kalti patys vairuotojai.

Suskaičiavo dažniausius techninius automobilių trūkumus Lietuvoje (22)

2017 sausio mėn. 16 d. 18:30
Techninė apžiūra
Organizacijos nuotr.
Nepaisant pastaraisiais metais pasiektos akivaizdžios pažangos saugaus eismo srityje, pagal avarijose žūstančiųjų žmonių skaičių, tenkantį 1 mln. gyventojų, Lietuva užima 4-ą vietą (tai 2015 m. duomenys; šviežesnių, įvertinančių praėjusių metų avaringumo statistikos pokyčius, kol kas nėra) nuo galo Europos Sąjungoje, rašoma pranešime žiniasklaidai. Techninės apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“ savo ruožtu atkreipia dėmesį į nepakankamą incidentų keliuose ir gatvėse priežasčių analizę.

Oslas laikinai uždraus dyzelinių automobilių eismą (28)

2017 sausio mėn. 16 d. 17:25
Siekdamas kovoti su didėjančia oro tarša, Oslas šią savaitę bent dviem dienoms uždraus dyzelinių automobilių eismą, nors toks sprendimas ir papiktino kai kuriuos vairuotojus, kurie prieš kelerius metus valdžios buvo raginti pirkti automobilius su dyzeliniais varikliais.

Druskininkiečiai saugaus eismo pamokoje pasijuto krepšinio žvaigždėmis

2017 sausio mėn. 16 d. 17:55
Druskininkuose vyko saugaus eismo pamokos
Algimanto Brazaičio nuotr.
Įspūdingi metimai, iš lanko krentantys „skrajojančios viktorinos“ klausimai ir ūžiančios salės ovacijos Druskininkų pradinukams leido patirti tai, ką šlovės valandą jaučia krepšinio virtuozai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Automatinė pavarų dėžė: patarimai, kad ilgiau tarnautų (42)

2017 sausio mėn. 16 d. 12:51
Automatinė pavarų dėžė
"Inchcape Motors" nuotr.
Automobilių prekybos bendrovės „Inchcape Motors“ Serviso ir atsarginių detalių plėtros vadovas Artūras Kviliūnas teigia, kad nežinant kaip teisingai eksploatuoti automatinę automobilio transmisiją, ją galima gana lengvai sugadinti.

Akumuliatorių priežiūra: mitai ir tiesa (28)

2017 sausio mėn. 16 d. 12:28
Automobilio akumuliatorius
KTU nuotr.
Naudodami daugybę įkraunamų prietaisų ir važinėdami automobiliais susiduriame su akumuliatorių krovimo iššūkiais. Internete apstu informacijos, kaip prižiūrėti, įkrauti ar naudoti akumuliatorių, tačiau ji – ne visada teisinga, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilniuje atsiras daugiau elektromobilių įkrovimo stotelių (12)

2017 sausio mėn. 13 d. 16:15
Asociatyvi nuotr.
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Vilnius sparčiai žengia į priekį ir įsileidžia vis daugiau naujovių - savivaldybė, matydama elektromobilių augimą mieste, nusprendė vilniečiams įrengti daugiau įkrovimo stotelių. Planuojama, kad jau šių metų rudenį sostinėje bus įrengtos mažiausiai 5 greito įkrovimo stotelės, kuriose elektromobilį nemokamai įkrauti bus galima vos per 25 minutes. Šiuo metu Vilniaus gatvėmis važinėja apie 250 privačių ir automobilių dalijimosi kompanijų elektromobilių.

Kursų prasižengusiems vairuotojams lankytoja: savijauta lyg būčiau ne greitį viršijusi, o žmogų nužudžiusi (171)

2017 sausio mėn. 16 d. 15:59
90 eurų paplonėjusi piniginė ir bandymas suprasti, kuo buvo naudingi beveik visą dieną trukę pažeidėjų kursai, kurie oficialiai vadinasi papildomu vairuotojų mokymu. „Iki šiol nesuvokiu, kokia tų kursų nauda, nes jos tikrai nepajutau, negaliu pasakyti nė vieno punkto, kaip jie padėjo man tapti geresne vairuotoja“, – rėžė neseniai tokius kursus baigusi vairuotoja.

Kaip elgtis, kad patekus į eismo įvykį kiltų kuo mažiau rūpesčių (6)

2017 sausio mėn. 13 d. 10:45
Vairuotojai Lietuvoje jau senokai įprato, kad įvykus eismo įvykiui patirtos žalos atlyginimo gali tikėtis iš kaltininko draudimo bendrovės. Kai kuriems tai atrodo taip natūralu, kad įvykus avarijai jie netgi pamiršta imtis visų formalumų, kurie būtini norint gauti draudimo išmoką, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Aktualu vairuotojams: kaip išsirinkti tinkamą alyvą (74)

2017 sausio mėn. 13 d. 06:34
Kiekvienam automobilio modeliui būtina parinkti tinkamą variklio alyvą. Kitaip malonų vairavimą gali apsunkinti netikėti motoro gedimai. Įprasta, kad nežinodami, kokį gaminį rinktis, prašome pagalbos pardavimo vietose dirbančių konsultantų. Kokie didžiausi nuostoliai laukia išsirinkus ir panaudojus netinkamą variklio alyvą?

Kauno centre įvedami nauji greičio ribojimai (15)

2017 sausio mėn. 10 d. 15:51
Antradienį Kauno miesto eismo saugumo posėdyje nuspręsta sumažinti maksimalų leistiną greitį Laisvės alėją kertančiose gatvėse. Planuojama, kad greitis šiose gatvėse bus sumažintas iki 30 km/val., o kertant Laisvės alėją bus galima važiuoti ne didesniu kaip 20 km/val. greičiu.

Siūlo užpildyti spragą: prasižengę vairuotojai gali sulaukti iki 700 eurų baudos (29)

2017 sausio mėn. 10 d. 14:12
Vairuotojo pažymėjimas
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Siūloma įteisinti, kad tais atvejais, kai iš vairuojančio asmens dėl padarytų nusižengimų yra paimtas vairuotojo pažymėjimas taikant procesines priemones, už neteisėtą vairavimą būtų skiriama bauda nuo 450 iki 700 eurų.

Patikrino, kaip išmano kelio ženklus: atsakymai verčia griebtis už galvos (11)

2017 sausio mėn. 9 d. 17:56
Ar gerai žinote kelio ženklus? LRT televizijos laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ kalbinti vairuotojai apie kai kuriuos jų pateikė netikėčiausias versijas. Kodėl kai kurių kelio ženklų reikšmių nežinome? O gal tiesiog neskaitome Kelių eismo taisyklių (KET)?

Policija: girtų vairuotojų nemažėja (165)

2017 sausio mėn. 9 d. 13:46
Policija: girtų vairuotojų nemažėja
DELFI (E.Skardžiaus nuotr.)
Policija teigia, kad sugriežtintos bausmės už eismo taisyklių pažeidimus girtų vairuotojų skaičiaus kol kas nesumažino.

Kalėjimas už girtumą grės ne visiems (20)

2017 sausio mėn. 9 d. 12:47
Kalėjimas už girtumą grės ne visiems
Organizacijos nuotr.
Dar daugiau nei prieš metus „Vakarų ekspresas“ tuometinius Seimo narius perspėjo – keičiamuose įstatymuose palikta landa, kuria pasinaudoję neblaivūs vairuotojai gali išvengti griežtinamos atsakomybės.

Tyrimas atskleidė, kuo Kauno vairuotojai pranoksta vilniečius (18)

2017 sausio mėn. 9 d. 10:47
Tyrimas atskleidė, kuo Kauno vairuotojai pranoksta vilniečius
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Lietuvoje lengvųjų automobilių parkas yra seniausias Baltijos šalyse, tačiau šalies vairuotojai neužmiršta pasirūpinti padangomis – dėmesiu joms ypač išsiskiria kauniečiai. Du trečdaliai jų vairuoja automobilius su visiškai naujomis padangomis, kurių amžius yra iki trejų metų. Vilniuje tokių vairuotojų yra kas antras, rodo draudimo bendrovės BTA atlikto tyrimo duomenys.

Automobilių draudimas Londone kainuoja dvigubai daugiau nei kitose Britanijos dalyse (20)

2017 sausio mėn. 8 d. 08:35
Dešiniavairis automobilis
Gamintojo nuotr.
Pranešama, kad londoniečiai už automobilių draudimą moka dvigubai daugiau nei kitų Didžiosios Britanijos dalių gyventojai.

Vaiko avarijoje netekę tėvai nori nubausti „Apple“ (50)

2017 sausio mėn. 10 d. 07:43
Asociatyvi nuotr.
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Prieš keletą metų bendrovė „Apple“ pamėgino pasekti vaizdo skambučių paslaugų, tokių kaip „Skype“, tiekėjų pavyzdžiu. 2010-aisiais – telefono „iPhone 4“ populiarumo metais – Kupertine veikianti įmonė pristatė savo debiutinį vaizdo telefonijos produktą – paslaugą „FaceTime“. Dabar gi dėmesys į „FaceTime“ krypsta dėl, kaip paaiškėjo, gana aktualios su ja susijusios problemos.

Kaip patys vairuotojai kovotų su eismo taisyklių pažeidėjais (10)

2017 sausio mėn. 6 d. 11:12
Nors žuvusiųjų šalies keliuose mažėja, tačiau draudikų duomenis rodo, kad eismo įvykių, kuriuose padaroma žala turtui, skaičius auga. Europos bendrovė „ERGO Insurance“ Lietuvoje paklausė pačių vairuotojų, kas padėtų sudrausminti eismo dalyvius ir pagerintų eismo kultūrą.

Kaip taisyklingai sušildyti automobilį žiemą – jei manote, jog tai išvis reikalinga (200)

2017 sausio mėn. 7 d. 11:10
Apsnigtas automobilis
Asociacijos nuotr.
Ar tikrai reikia šildyti šiuolaikinius automobilius? Juk paprasčiau būtų sėsti ir važiuoti! O gal yra ir kitų variantų? Panašūs klausimai ima kvaršinti automobilininkams galvas kas kartą, vos tik įsivyrauja tokie orai, kaip dabar.

Pėsčiųjų perėjų mieste nepadaugės (4)

2017 sausio mėn. 5 d. 14:29
Pėsčiųjų perėja
Stopkadras
Paradoksas, tačiau pėsčiųjų perėjos pastarajai eismo dalyvių kategorijai yra pavojingesnės nei vietos, kur jų nėra. Tą jau ne pirmus metus kartoja Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) ir Kelių ir transporto tyrimo instituto atstovai, paruošę naujas perėjų įrengimo taisykles, tačiau žmonėms toks teiginys iki šiol atrodo sunkiai suvokiamas.

Ateina tikrieji šalčiai: ką daryti su automobiliu (120)

2017 sausio mėn. 4 d. 09:11
Meteorologams prognozuojant, kad nuo trečiadienio nakties Lietuvoje smarkiai šals, DELFI primena vairuotojams, kad norint išvengti nemalonių staigmenų, būtina savo automobiliais pasirūpinti iš anksto.

Ekspertai vienas sugriežtintas nuobaudas sveikina, o kitas laiko perteklinėmis (43)

2017 sausio mėn. 3 d. 14:03
Policijos reidas Kaune
DELFI (R. Achmedovo nuotr.)
Policijos atstovai teigia, kad sugriežtintos nuobaudos už Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus turės įtakos, jei teismai taikys leidžiamas sankcijas pažeidėjams. Savo ruožtu LRT.lt kalbinti eismo ekspertai vienas sugriežtintas nuobaudas sveikina, o kitas laiko perteklinėmis. Be to, jų teigimu, vairuotojus reikėtų auklėti ne tik baudomis.

Siūlo kamšyti įstatymo spragas: girtiems vairuotojams vis dar palikta landa (16)

2017 sausio mėn. 2 d. 17:29
Jeigu vairavimas neblaiviam, kai nustatomas 1,5 promilės girtumas, yra kriminalizuojamas, taip pat turėtų būti kriminalizuojamos ir kitos veikos, kurios kitu atveju leistų išsisukti nuo bausmės. Taip vertindamas naująją tvarką LRT RADIJUI sako Seimo narys Vitalijus Gailius.

Pasiūlė išeitį, kaip sumažinti jaunų vairuotojų avarijų (159)

2017 sausio mėn. 2 d. 06:44
Jaunas vairuotojas, pyktis keliuose, piktas vairuotojas
Vida Press nuotr.
Statistika rodo, kad dažniausiai į avarijas patenka kelerių metų patirtį turintys jauni vairuotojai, o subręsta jie sulaukę 25 metų. Tačiau LRT.lt kalbinti ekspertai siūlo nebedidinti baudų už Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus, nes, jų manymu, yra efektyvesnių priemonių jaunuolių vairavimo įgūdžiams gerinti.
Facebook draugai