Sumokėti baudą mokėjimo kortele policijos automobilyje bus galima ir ateityje

 (9)
Prieš dvejus metus policijos patrulių automobiliuose įdiegus pirmuosius bandomuosius atsiskaitymo mokėjimo kortele terminalus ir vairuotojams noriai naudojantis šia paslauga, sumokėti baudą iš karto bus galima ir ateityje. Naujovei pasitvirtinus, SEB bankas pratęsė sutartį su Policijos departamentu prie VRM dėl šios paslaugos teikimo, rašoma pranešime spaudai.
© A.Didžgalvio nuotr.

2009 m. rugpjūčio mėn. vairuotojai už kelių eismo taisyklių pažeidimus mokėjimo kortelėmis atsiskaitė 8,9 tūkst. kartų – beveik 2 kartus daugiau nei atitinkamu laikotarpiu pernai. Iš viso nuo 2007 m. vasaros, kuomet policijoje buvo įrengti pirmieji atsiskaitymo mokėjimo kortele terminalai, kortelėmis atsiskaityta beveik 100 tūkst. kartų. Šiuo metu policijos patruliniuose automobiliuose ir Policijos departamento įstaigose įrengti 69 mokėjimo kortelių skaitytuvai.

Sumokant baudą mokėjimo kortele už padarytą kelių eismo taisyklių pažeidimą, nuo šiol bus taikoma panaši tvarka, kaip ir mokant grynaisiais banko padalinyje: jeigu mokama SEB banko kortele, įmokos surinkimo mokestis yra 3 litai, jeigu kito banko kortele – taikomas 3 litų mokestis ir 1 proc. nuo mokamos sumos. Iki šiol šį mokestį kompensuodavo valstybė, tačiau pritrūkus lėšų kompensuoti mokestį, jį kartu su baudos įmoka nuo šiol turės padengti pats kelių eismo taisyklių pažeidėjas.

Pasak Eismo priežiūros tarnybos viršininko Gintaro Aliksandravičiaus, ši naujovė suteikė gyventojams greitą ir patogią galimybę sumokėti už padarytus pažeidimus, todėl nuspręsta tęsti šį projektą.

„Situacijos, kuomet tenka turėti reikalų su policija, dažnai sukelia daug nepatogumų, žmonės nebūna tam pasiruošę, todėl vairuotojams galimybė iš karto sumokėti baudą kortele yra patogi, taupo laiką, todėl jie noriai naudojasi tokia alternatyva“, – sakė G. Aliksandravičius.

Pasak jo, automobiliuose įrengti mokėjimo kortelių skaitytuvai ypač palengvino policijos darbą Lietuvos pasienio regionuose, kur nemažai eismo taisyklių pažeidimų įvykdo kitų šalių piliečiai, dažniausiai neturintys vietinės valiutos.

Automobiliuose, kuriuose bus galima sumokėti baudą mokėjimo kortelėmis, pažymėti specialiais, lengvai atpažįstamais ženklais. Planuojama, kad ateityje skaitytuvai bus įrengti visuose Eismo priežiūros tarnybos patruliniuose automobiliuose.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Laisva pavara

„BMW M dienoms“ į Lietuvą atgabeno aštuonis išskirtinius automobilius (11)

Kačerginės Nemuno žiede nuo trečiadienio rinkosi BMW prekės ženklui neabejingi vairuotojai ir norintys jais tapti. Čia vyko analogų Lietuvoje neturintis renginys, kurio metu „BMW M“ serijos gerbėjai galėjo patirti unikalų „BMW M3“ ir „BMW M4“ automobilių teikiamą vairavimo malonumą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Senovinių automobilių kolekcininkas Sirijoje patyrė rimtų nuostolių (1)

Karinių negandų niokojamame Alepe gyvenantis ir senovinius automobilius kolekcionuojantis garbaus amžiaus vyras neišsižadėjo savo svajonės, nors jo kolekcija iš dalies buvo apgadinta.

Skraidantis automobilis „SureFly“: norint jį pilotuoti, nereikia piloto licencijos (2)

Skraidančio automobilio „SureFly“ kūrėjai įsitikinę, kad jau po kurio laiko šis mažylis negrįžtamai pakeis asmeninio transporto sektorių. Dvivietis skraidantis aparatas, pilnai apsirūpinus energijos ištekliais, gali įveikti iki 100 kilometrų atstumą.

Paprastas sprendimas išsprendė didelę Kauno dviratininkų problemą (6)

Dviratininkų galvos skausmą, kaip nuo Jonavos gatvėje įsikūrusio Kauno kempingo nusigauti į Kleboniškio mišką, išsprendė nauja jungtis. 400 metrų ilgio asfaltuotas takas pakeitė iki tol krūmokšniais apaugusį nesvetingą šaligatvį, o dviratininkų saugumą užtikrina netoli tilto įrengta saugi perėja su įspėjamaisiais ženklais, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Aiškinosi, ar Europos vairuotojai pasiruošę persėsti į savivaldžius automobilius (3)

Sparčiai tobulėjančios technologijos suteiks galimybę įlipti į automobilį, nustatyti kryptį ir atsipalaiduoti, nes automobilis vairuoja pats. Tai gali būti ateities mobilumas, kurį užtikrins autonominės transporto priemonės, todėl „Goodyear“ jau dabar padeda vairuotojams, mąstantiems apie rytdienos kelius, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai