Samoa saloje keičiama eismo tvarka kelia sumaištį

 (15)
Ramiajame vandenyne esančios Samoa salos vadovybė nusprendė pakeisti kelių eismo tvarką – automobiliai nuo šiol turės važinėti ne dešiniąja, bet kairiąja kelio puse, skelbia BBC.
Eismo kryptys
© Corbis

Šis pakeitimas patvirtintas nepaisant grupės „People Against Switching Sides“ (PASS) teisinio protesto, kuriame tvirtinama, jog tai sukels chaosą kelyje. Vyriausybė nusprendė žengti šį žingsnį, kad susilygintų su kitomis Ramiojo vandenyno šalimis.

Samoa yra pirmoji valstybė nuo 1970 m., apsisprendusi įvesti tokius pokyčius ir pakeisti 100 m. vairavimo tradiciją.

Pakeitimas įsigalios pirmadienį 05:50 val. vietos laiku. Transliuojami radijo pranešimai vairuotojams įsakys sustoti ir pasirengti eismo pasikeitimams. Po to bus paskelbtas antrasis nurodymas – persirikiuoti iš dešinės į kairę pusę.

Salos gyventojai, kurie nepritaria šiam planui, teigia, jog tai sukels sąmyšį atokios Ramiojo vandenyno salos greitkeliuose ir keliuose.

Autobusų vairuotojai taip pat protestuoja ir teigia, kad viešojo transporto durys dabar atsidarys neteisingoje pusėje.

Siekiant sumažinti eismo chaosą, saloje paskelbtos dvi laisvos dienos. Be to, šalies bažnyčiose medžiamasi už šio pokyčio palaiminimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Laisva pavara

Realybės šou: kaip gimsta vairuotojas?

Kokių tik realybės šou nerodo Lietuvos televizijos... Visi tik šoka, dainuoja, laukus aria ar net mylisi. Tačiau dar niekas Marijos žemėje nerodė, kaip gimsta vairuotojas. Iki šiol. Mat tokį realybės šou rodo LNK laida „Ne vienas kelyje“, rašoma pranešime žiniasklaidai

Ar žaibuojant saugu sėdėti automobilyje? (5)

Su tikruoju pavasariu grįžta ir žaibai. Juos įdomu stebėti, tačiau reikia pasirūpinti tinkama apsauga. Specialistai visuomet pataria nestovėti prie aukštų medžių, elektros stulpų ir kitų objektų, kurie žaibą gali pritraukti. Tuo tarpu automobilis yra laikomas gana saugia vieta, nes yra gerai izoliuotas nuo žemės.

M. Schumacherio sūnui – išbandymas vairavimo mokykloje (2)

Legendinio „Formulės 1“ lenktynininko Michaelio Schumacherio sūnui Mickui šiemet sukako 18 metų. „Mercedes-Benz“ pasinaudojo šia proga ir sukūrė šmaikščią reklamą, informuoja autoevolution.com.

Naujasis „Nissan Micra“ reklamuojamas kaip tinkamiausias bankų plėšikų pasirinkimas

Kokį šiuolaikinį automobilį išsirinktų Boni ir Klaidas, jei iš praeito šimtmečio persikeltų į dabartį? Galbūt naująjį „Nissan Micra“? Bent taip, ko gero, mano automobilio kūrėjai. Mat „Nissan Micra“ reklaminiais veidais kaip tik ir pasirinkti Didžiosios depresijos laikais nusikalstama veika pagarsėjusios gangsterių poros prototipai.

Žaibiškos reakcijos vairuotojas pats nufilmavo savo antrąjį gimtadienį (10)

Akistata su sunkvežimiu – ko gero, vienas iš klaikiausių vairuotojo košmarų. Ne ką jaukiau pasijunti ir tada, kai prieš akis staiga iškyla nuo vilkiko atitrūkusi priekaba.
Facebook draugai