Lietuvos lenktynininkas – kultiniame kompiuteriniame žaidime

 (4)
Šią savaitę oficialiai prasidėjo prekyba vienu laukiamiausių virtualių lenktynių entuziastų žaidimu – „Dirt 4“. Ralio ir ralio-kroso lenktynių fanai vienbalsiai sutaria, kad tai pats realiausias ir tiksliausiai valdomas žaidimas, kurio jau ketvirtąją kartą šią savaitę išleido žinomi kompiuterinių žaidimų kūrėjai „Codemasters“.
Ernesto Staponkaus automobilis – kultiniame kompiuteriniame žaidime
© Komandos archyvas

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, „Dirt“ serijos žaidimus naudoja ir profesionalūs ralio lenktynininkai, nes juose yra galybė įvairių nustatymų automobiliams, o automobilių valdymas pasižymi itin didele precizija. Naujausios, jau ketvirtos kartos žaidimas šią virtualią realybę pakėlė į naują lygį.

Žurnalas „Stuff“ rašo, kad tai turbūt realiausias visų laikų vairavimo žaidimas ir neabejotinai geriausias visų laikų ralio simuliatorius. Be to, „Dirt 4“ yra oficialus FIA Pasaulio ralio-kroso RX čempionato žaidimas.

Šiame žaidime yra dauguma praėjusių metų galingiausių „Supercar“ kategorijos lenktynių komandų, tačiau ne tokios galingos „Super 1600“ klasės automobilių yra vos keletas. Tarp jų – tik vienas Europos RX ralio-kroso čempionate dalyvavęs automobilis ir tai nėra šio čempionato nugalėtojas. Žaidimo kūrėjai pasirinko ko gero gražiausiai atrodantį lietuviškos „ESmotorsport“ komandos „Volkswagen Polo Super 1600“, kurį pernai vairavo Ernestas Staponkus.

„Buvome labai nustebę, kai etape, vykusiame Didžiojoje Britanijoje, su mumis susisiekė „Codemasters“ atstovai ir paprašė leidimo detaliai nufotografuoti mūsų automobilį ir jį naudoti būsimame žaidime,“ – pasakoja „ESmotorsport“ komandos savininkas ir lenktynininkas E. Staponkus.

Lietuvį itin nustebino tai, kad britai pasirinko būtent jo automobilį. Tačiau nuostaba padidėjo keleriopai, kai paaiškėjo, kad žaidime daugiau nei vieno kito čempionato dalyvio nebus. Jame yra dar trys šios kategorijos automobiliai, tačiau jie yra lenktyniavę nacionaliniuose čempionatuose.

Britai paprašė atsiųsti visus logotipus, kurie yra ant automobilio, kad virtualioje realybėje jis atrodytų kuo identiškesnis ir tikslesnis. Rezultatas nustebino – kai kuriuose kadruose atrodo, lyg stebėtum nuotrauką, o ne pieštą automobilį.

„Visai mūsų komandai yra didelė garbė, kad buvome pasirinkti būtent mes. Turbūt atsipirko tai, kiek dėmesio mes skiriame savo komandos estetinei išvaizdai,“ – džiaugiasi E. Staponkus.

Likimo ironija, kad Ernestas vargu ar išvažiuos šiais metais savo automobiliu į lenktynių trasą. Komanda pilnu tempu ruošiasi kitų metų sezonui, nori atnaujinti visą lenktynių ir serviso techniką, todėl buvo nuspręsta paaukoti šį sezoną vardan kitų metų čempionato.

„Gaila, kad šiuo automobiliu jeigu ir išvažiuos kas nors į lenktynių trasą, greičiausiai tai būsiu ne aš,“ – sako E. Staponkus.

Tai pirmas kartas, kai lenktynių komanda iš Lietuvos ir lietuvis lenktynininkas atsiranda virtualioje realybėje – pasaulinio lygio lenktynių žaidime, pažymima pranešime.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Laisva pavara

„BMW M dienoms“ į Lietuvą atgabeno aštuonis išskirtinius automobilius (10)

Kačerginės Nemuno žiede nuo trečiadienio rinkosi BMW prekės ženklui neabejingi vairuotojai ir norintys jais tapti. Čia vyko analogų Lietuvoje neturintis renginys, kurio metu „BMW M“ serijos gerbėjai galėjo patirti unikalų „BMW M3“ ir „BMW M4“ automobilių teikiamą vairavimo malonumą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Senovinių automobilių kolekcininkas Sirijoje patyrė rimtų nuostolių

Karinių negandų niokojamame Alepe gyvenantis ir senovinius automobilius kolekcionuojantis garbaus amžiaus vyras neišsižadėjo savo svajonės, nors jo kolekcija iš dalies buvo apgadinta.

Skraidantis automobilis „SureFly“: norint jį pilotuoti, nereikia piloto licencijos (2)

Skraidančio automobilio „SureFly“ kūrėjai įsitikinę, kad jau po kurio laiko šis mažylis negrįžtamai pakeis asmeninio transporto sektorių. Dvivietis skraidantis aparatas, pilnai apsirūpinus energijos ištekliais, gali įveikti iki 100 kilometrų atstumą.

Paprastas sprendimas išsprendė didelę Kauno dviratininkų problemą (6)

Dviratininkų galvos skausmą, kaip nuo Jonavos gatvėje įsikūrusio Kauno kempingo nusigauti į Kleboniškio mišką, išsprendė nauja jungtis. 400 metrų ilgio asfaltuotas takas pakeitė iki tol krūmokšniais apaugusį nesvetingą šaligatvį, o dviratininkų saugumą užtikrina netoli tilto įrengta saugi perėja su įspėjamaisiais ženklais, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Aiškinosi, ar Europos vairuotojai pasiruošę persėsti į savivaldžius automobilius (3)

Sparčiai tobulėjančios technologijos suteiks galimybę įlipti į automobilį, nustatyti kryptį ir atsipalaiduoti, nes automobilis vairuoja pats. Tai gali būti ateities mobilumas, kurį užtikrins autonominės transporto priemonės, todėl „Goodyear“ jau dabar padeda vairuotojams, mąstantiems apie rytdienos kelius, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai