Jungtinėse Valstijose – nauji kaltinimai „Tesla“

 (27)
Kritikos dėl įvykusio incidento eilinį kartą sulaukė „Tesla“ automatinio vairavimo funkcija. Vairuotojas tikina, kad šįsyk autopiloto režimu veikusi transporto priemonė netikėtai padidino greitį, todėl nuvažiavo nuo kelio ir įriedėjo į pelkę.
© Reuters / Scanpix

Kaip pranešama iš Kandijohio apygardos (JAV) šerifo būstinės, po incidento 2016 metų laidos „Tesla“ markės automobilis buvo rastas apvirtęs ant stogo. Penki juo važiavę žmonės atsipirko nedideliais sužalojimais, rašoma svetainėje „Jalopnik“.

Automobilio vairuotojas Davidas Clarkas policijai pateiktoje ataskaitoje nurodė, kad įjungus autopiloto funkciją transporto priemonė netikėtai padidino greitį, todėl nuvažiavo nuo kelio ir apvirto. Jis ir kartu važiavę keturi keleiviai patyrė tik nedidelius sužalojimus.

Policijos pranešime skelbiama, kad nelaimės neišvengusi „Tesla“ artėjo prie sankryžos, kurioje turėjo pasukti į kairę arba į dešinę. Kitoje sankryžos, kurios link judėjo D. Clarko vairuojama „Tesla“, pusėje, remiantis „Google Images“ pateiktais rezultatais, turėjo būti pelkė.

Negalima pamiršti, kad „Tesla“ autopiloto sistema priskiriama antro autonomijos lygio priemonėms. Tai reiškia, kad transporto priemonės vairuotojas negali atitraukti dėmesio nuo kelio ir privalo stebėti visus galinčius pasitaikyti netikėtumus. Autopiloto funkcija veikia kaip informaciją teikianti saugumo pranešimų ir įspėjimu sistema, kuria vairuotojas gali vadovautis.

Bendrovės „Tesla“ atstovas, su kuriuo pavyko susisiekti vienam iš svetainės „Jalopnik“ autorių, perdavė toliau pateiktą pranešimą.

„Džiugu girdėti, kad per įvykį niekas nenukentėjo. Incidento aplinkybes pasistengsime išsiaiškinti. Intensyviai bendradarbiaujame su vietos pareigūnais. Faktas, kad autopiloto funkcija tikrai buvo suaktyvinta, kol kas nepatvirtintas, o manyti, kad „Autopilot“ – NHTSA sukurta technologija, užtikrinanti 40 proc. efektyvesnę apsauga nuo eismo įvykių – galėjo suveikti ne taip, kaip buvo numatyta, neturime jokio pagrindo.

Norime priminti, kad ir tada, kai „Autopilot“ funkcija įjunta, už kelionės saugumą atsako vairuotojas: jis turi nuolat stebėti kelią, o prireikus imtis būtinųjų veiksmų. Prieš įjungdamas šią funkciją, vairuotojas turi visiškai suprasti ir pripažinti sau tenkančią atsakomybę.“

Tiriant eismo įvykio aplinkybes bus remiamasi ir policijos pareigūnų išsiaiškintais, ir „Tesla“ pateiktais duomenimis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Laisva pavara

Lyg biblinė nelaimė: sunkvežimio vairuotojas Rusijoje nufilmavo įspūdingą šėlsmą (6)

Vairuotojai iš Rusijos, atrodo, itin mėgsta pasidalyti automobilių vaizdo kameromis užfiksuotais kadrais, bylojančiais apie neįprastas gimtosios šalies keliuose pasitaikančias situacijas. Jau teko regėti ir kelią perbėgančių gyvūnų, ir miesto vaizdų pro 200 km/val. lekiančio automobilio langą, ir ant šono virstančių transporto priemonių po nesėkmingų manevrų stovėjimo aikštelėje, ir net iš kosmoso atskriejančių objektų.

Kinijoje nubaustas gyvai savo kelionę transliavęs ir greitį viršijęs vairuotojas

Kinijoje, Anžui provincijoje policija sulaikė dideliu greičiu važiavusį vairuotoją. Šis, priešingai nei dauguma pažeidėjų, tiesiogiai transliavo internetu, kaip viršija greitį savo milijono juanių kainuojančiu automobiliu.

Per naktį aplėkė visą Lietuvą: pasiektas naujas rekordas (25)

Keliautojai bei įvairių rekordų vairuojant automobiliu siekėjai Vitoldas Milius ir Aidas Bubinas ką tik grįžo iš dar vieno išbandymo. Penktadienį vakare jiedu išvyko iš Palangos, visą naktį pasikeisdami vairavo miesto visureigį „Jaguar F-Pace“ ir įveikė 1243 kilometrus. Šį atstumą keliautojai nuvažiavo per 13 valandų ir 56 minutes. V. Milius ir A. Bubinas buvo užsibrėžę per vieną naktį aplankyti labiausiai į vakarus, šiaurę, rytus bei pietus nutolusius Lietuvos geografinius taškus.

„Eneos 1006 km lenktynių“ išvakarėse – naktinis Lietuvos rekordo siekis (5)

„Eneos 1006“ lenktynių išvakarėse, nurimus trasos paruošimo šurmuliui, o varžybų dalyviams nugrimzdus į gilų miegą, įvairių rekordų važiuojant automobiliu siekėjai Vitoldas Milius ir Aidas Bubinas nemiegos. Abu jie pasikeisdami vairuos naująjį miesto visureigį „Jaguar F-Pace“, per naktį apkeliaus Lietuvą ir įveiks daugiau nei 1200 kilometrų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Palangiškius nustebino J. Valančiūno automobilis (174)

Likus 41-ai dienai iki Europos krepšinio čempionato starto į pirmąją Lietuvos rinktinės stovyklą renkasi geriausi šalies žaidėjai.
Facebook draugai