Estija svarsto galimybę įvesti 0,5 prom. ribą

 (23)
Estijos Teisingumo ministerijos (TM) vertinimu, šalis galėtų apsvarstyti galimybę pereiti prie sistemos, pagal kurią vairuotojui būtų leidžiama sėsti prie vairo, jeigu alkoholio kiekis kraujyje neviršytų 0,5 promilės, praneša DELFI.ee.
Automobilio rakteliai bare
© Corbis

Laiške ministerija, atsižvelgusi į vairuojančiųjų išgėrus apklausą ir Estijos parlamento sprendimą, siūlo padidinti didžiausią leistiną alkoholio kiekį kraujyje, siekiant suvienodinti normas. Visgi įstatymo projektui nebuvo pritarta, nes tokiai tvarkai nepritarė Estijos Ekonomikos ir ryšių ministerija, informavo TM.

Ministerijos Kriminalinės politikos skyriaus patarėjo Einaro Hillopo teigimu, būtų logiška padidinti leistiną alkoholio kiekį kraujyje iki 0,5 promilės, kaip yra kitose Europos šalyse, nes žmonėms būtų paprasčiau laikytis įstatymų.

E. Hillopas pabrėžė, kad minėto pasiūlymo apsvarstymą palaiko ir parlamento sprendimas, pagal kurį 0,5 promilės – dar ne girtumas, o alkoholio vartojimo ženklas, kuris niekaip nesusijęs su fizine žmogaus būkle, trukdančia vairuoti automobilį.

Daugumoje Europos Sąjungos valstybių narių leidžiama vairuoti automobilį, vairuotojo kraujyje esant 0,5 promilės alkoholio, tai atitinka ir Europos Komisijos rekomendacijas. Keturiose šalyse
(Airijoje, Liuksemburge, Maltoje ir Didžiojoje Britanijoje) leidžiama vairuoti automobilį, kraujyje esant 0,8 promilės alkoholio.

Šiuo metu Estijoje numatyta 0,0 prom. riba, Latvijoje – 0,5 prom., Lietuvoje – 0,2-0,4 prom.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Laisva pavara

Skraidantis automobilis „SureFly“: norint jį pilotuoti, nereikia piloto licencijos

Skraidančio automobilio „SureFly“ kūrėjai įsitikinę, kad jau po kurio laiko šis mažylis negrįžtamai pakeis asmeninio transporto sektorių. Dvivietis skraidantis aparatas, pilnai apsirūpinus energijos ištekliais, gali įveikti iki 100 kilometrų atstumą.

Paprastas sprendimas išsprendė didelę Kauno dviratininkų problemą (5)

Dviratininkų galvos skausmą, kaip nuo Jonavos gatvėje įsikūrusio Kauno kempingo nusigauti į Kleboniškio mišką, išsprendė nauja jungtis. 400 metrų ilgio asfaltuotas takas pakeitė iki tol krūmokšniais apaugusį nesvetingą šaligatvį, o dviratininkų saugumą užtikrina netoli tilto įrengta saugi perėja su įspėjamaisiais ženklais, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Aiškinosi, ar Europos vairuotojai pasiruošę persėsti į savivaldžius automobilius (3)

Sparčiai tobulėjančios technologijos suteiks galimybę įlipti į automobilį, nustatyti kryptį ir atsipalaiduoti, nes automobilis vairuoja pats. Tai gali būti ateities mobilumas, kurį užtikrins autonominės transporto priemonės, todėl „Goodyear“ jau dabar padeda vairuotojams, mąstantiems apie rytdienos kelius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Amerikietis parduoda vietą eilėje naujai „Teslai“ įsigyti (3)

„eBay“ atsirado skelbimas, kad parduodama vieta eilėje naujam elektromobiliui „Tesla Model 3“ įsigyti. Pirkėjas galės susikomplektuoti automobilį pagal savo skonį, kadangi šio modelio gamyba dar nepradėta, praneša motor.ru.

Motociklas vaiduoklis šiurpino praeivius: o kur jo vairuotojas? (29)

Nufilmuotas neįprastas vaizdelis – Paryžiaus greitkeliu skrieja motociklas, tačiau nematyti jo vairuotojo, skelbia „The Daily Mail“. Motociklą be vairuotojo įamžino pro šalį važiavusio automobilio keleivis.
Facebook draugai