Ar purvini automobiliai važiuoja ekonomiškiau nei švarūs?

 (32)
Gana plačiai paplitusi idėja, jog purvini automobiliai sunaudoja kuro mažiau nei švarūs, ir kad to priežastis yra tokia pat, dėl ko golfo kamuoliukų paviršiaus įdubos pagerina jų aerodinamiką skrendant.
TV laidoje naudotas „Ford Taurus“. „Discovery Channel“ nuotr.

„Discovery Channel“ kanalu rodoma televizijos laida „Mitų griovėjai“ patikrino šias hipotezes. Pasirodo, purvas nepadidina mašinos ekonomiškumo, tačiau kėbulo nelygumų poveikis yra geresnis nei galima tikėtis.

„Mitų griovėjų“ komandos ekspertai Adamas ir Jamie'is kruopščiai padengė visą „Ford Taurus“ automobilio kėbulą modeliavimui skirtu moliu. Toks „patobulintas“ automobilis eksperimento metu sudegino 9 litrus kuro 100-ui kilometrų kelio, važiuojant pastoviu maždaug 104 km/val. greičiu.

Po to eksperimento dalyviai molyje įspaudė golfo kamuoliuko paviršių primenančias sferines duobutes - iš viso tokių paviršiaus nelygumų buvo padaryta 1082. Norint, kad eksperimentas būtų atliktas išlaikant vienodą automobilio molio dangos masę, įspaudus duobutes likęs perteklinis molis buvo sudėtas į dėžę ant galinių keleivių sėdynių. Atrodo neįtikėtina, tačiau toks kėbulo patobulinimas leido sumažinti kuro sąnaudas iki 8,1 litro 100-ui kilometrų.

Visą „Mitų griovėjų“ eksperimentą galite žiūrėti paspaudę šią nuorodą, o jei jus domina tik duobutėmis padengtas automobilio kėbulas, žiūrėkite trumpesnę video ištrauką, patalpintą žemiau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Laisva pavara

„Faraday Future FF91“ į šipulius sudaužė „Tesla Model S“ rekordą (18)

Tikriausiai nesuklysime sakydami, kad Paiko Viršukalnė (Pikes Peak) JAV yra geriau žinoma dėl ten rengiamų automobilių lenktynių, o ne gamtovaizdžio. Dabar „Faraday Future FF91“ elektromobilis nusprendė parodyti „Tesla Model S“, kas yra ateities elektromobilių karalius ir šią trasą įveikė net 23 sekundėmis greičiau.

Vilniaus centro ramybę sudrums egzotiški superautomobiliai (5)

Po ketverių metų pertraukos į Vilnių vėl trumpam užsuks galingiausių ir rečiausių pasaulio automobilių ralis „Gumball 3000“. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, kartu su tokiomis žvaigždėmis kaip reperė Eve, Ceelo Green ir didžėjumi „Afrojack“ jie sudrums sekmadienio popietę Gedimino prospekte.

Lietuvos darbdaviai: automobilių saugumas svarbiau už darbuotojus (6)

Lietuvos verslininkai skundžiasi kvalifikuotų darbuotojų stygiumi, tačiau įmonių turtu ir automobiliais rūpinasi labiau nei pas juos dirbančiais žmonėmis, rašoma pranešime žiniasklaidai. Mūsų šalies bendrovių vadovai net dvigubai dažniau draudžia bendrovių transporto priemones nei savo darbuotojus. Tai parodė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta verslo atstovų nuomonės apklausa.

Naujas rekordas: „Tesla Model S“ vienu ypu nuriedėjo 900 kilometrų (111)

Belgijos piliečiai Stevenas Pitersas ir Joery Kulsas pasiekė naują pasaulio rekordą – „Tesla“ gaminamu „Model S P100D“ be papildomų įkrovimų nuvažiavo 901,2 kilometrą, o apie tai rašoma bendrovės „Silver Lining“ tinklaraštyje.

„BMW M dienoms“ į Lietuvą atgabeno aštuonis išskirtinius automobilius (12)

Kačerginės Nemuno žiede nuo trečiadienio rinkosi BMW prekės ženklui neabejingi vairuotojai ir norintys jais tapti. Čia vyko analogų Lietuvoje neturintis renginys, kurio metu „BMW M“ serijos gerbėjai galėjo patirti unikalų „BMW M3“ ir „BMW M4“ automobilių teikiamą vairavimo malonumą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai