Apie automobilius kitu kampu: J.Clarksono knyga „Tik nestabdyk manęs!“ – jau ir lietuviškai

 (36)
Kiek reikia papjauti karvių ir kiek nukirsti ąžuolų, norint įrengti „Bentley Continental GT“ saloną? Ką bendro turi tvartai, švariau išvalyti tvartai ir „Subaru Forester“? Šių bei daugybės kitų keistokai skambančių klausimų apie automobilius atsakymai – neseniai išleistoje ir penktadienio vakarą skaitytojams pristatytoje Jeremy’io Clarksono knygoje „Tik nestabdyk manęs!“.
J.Clarksono knyga „Tik nestabdyk manęs“
© DELFI

49-ių J.Clarksonas yra žinomas Didžiosios Britanijos žurnalistas, televizijos laidos „Top Gear“ („Aukščiausia pavara“) vedėjas, laikraščių „The Sun“ ir „The Sunday Times“ apžvalgininkas. Be publikacijų laikraščių skiltyse, J.Clarksonas yra parašęs daugiau nei 20 knygų, tarp jų itin populiarią trilogiją „Pasaulis pagal Clarksoną“. Leidyklos „Versus aureus“ išleista „Tik nestabdyk manęs!“ – pirmoji šio autoriaus knyga, spausdinama lietuviškai.

Apie J.Clarksono knygas kai kurie juokauja: tam, kad patiktų knyga, visiškai nebūtina mėgti nei paties J.Clarksono, nei automobilių, mat jis turi ir išsako savo nepajudinamą nuomonę apie visus ir viską.

J.Clarksono laidų ir knygų sėkmę Didžiojoje Britanijoje galima būtų palyginti su kulinaro Jamie’o Oliverio fenomenu. Tačiau išskirtinė „Top Gear“ vedėjo asmenybė ir provokuojantys pokštai patinka toli gražu ne visiems, jis nuolat aptarinėjamas ir kritikuojamas britų spaudoje, televizijos laidose.

Kartą jis pasipiktinimų audros sulaukė už tai, kad vieną automobilį pavadino „truputėlį gėjumi“, kitą sykį ekscentriškasis automobilistas Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką Gordoną Browną „pakrikštijo“ „vienaakiu idiotu škotu“ (už tai netgi buvo grasinama jį išmesti iš laidos, tačiau išsišokėlis viešai atsiprašė ir išgelbėjo savo kailį).

Kartą viename „Aukščiausios pavaros“ epizode, filmuotame Šiaurės ašigalyje, J.Clarksonas už vairo gurkšnojo džino su toniku kokteilį, o greta sėdintis kolega Jamesas May’us paprašė „sumažinti greitį, kol supjaustys citriną“.

2008-aisiais J.Clarksoną į teismą padavė net Malaizijos vyriausybė, tvirtindama, kad laidos vedėjas sąmoningai norėjo juos pažeminti pasaulio akivaizdoje. Mat kai jis pareiškė, kad Malaizijoje gaminamas automobilis „Perodua Kelisa“ yra „turbūt pats blogiausias pasaulyje“, šio modelio pardavimai Didžiojoje Britanijoje krito net du kartus.

„Tik nestabdyk manęs!“ – šešiasdešimties J. Clarksono straipsnių, spausdintų „The Sunday Times“, rinktinė, kaip ir daugiau nei dvidešimt ankstesnių jo knygų, sulaukė milžiniško gerbėjų susidomėjimo ir iškart pateko į bestselerių sąrašo viršūnę Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje ir kitose šalyse.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Laisva pavara

Paprastas sprendimas išsprendė didelę Kauno dviratininkų problemą (5)

Dviratininkų galvos skausmą, kaip nuo Jonavos gatvėje įsikūrusio Kauno kempingo nusigauti į Kleboniškio mišką, išsprendė nauja jungtis. 400 metrų ilgio asfaltuotas takas pakeitė iki tol krūmokšniais apaugusį nesvetingą šaligatvį, o dviratininkų saugumą užtikrina netoli tilto įrengta saugi perėja su įspėjamaisiais ženklais, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Aiškinosi, ar Europos vairuotojai pasiruošę persėsti į savivaldžius automobilius (3)

Sparčiai tobulėjančios technologijos suteiks galimybę įlipti į automobilį, nustatyti kryptį ir atsipalaiduoti, nes automobilis vairuoja pats. Tai gali būti ateities mobilumas, kurį užtikrins autonominės transporto priemonės, todėl „Goodyear“ jau dabar padeda vairuotojams, mąstantiems apie rytdienos kelius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Amerikietis parduoda vietą eilėje naujai „Teslai“ įsigyti (3)

„eBay“ atsirado skelbimas, kad parduodama vieta eilėje naujam elektromobiliui „Tesla Model 3“ įsigyti. Pirkėjas galės susikomplektuoti automobilį pagal savo skonį, kadangi šio modelio gamyba dar nepradėta, praneša motor.ru.

Motociklas vaiduoklis šiurpino praeivius: o kur jo vairuotojas? (29)

Nufilmuotas neįprastas vaizdelis – Paryžiaus greitkeliu skrieja motociklas, tačiau nematyti jo vairuotojo, skelbia „The Daily Mail“. Motociklą be vairuotojo įamžino pro šalį važiavusio automobilio keleivis.

Genialus baltarusių planas: ims pinigus už galimybę padirbėti traktorių gamykloje (43)

Minsko traktorių gamykloje sugalvotas labai originalus naujos darbo jėgos pritraukimo būdas: pasukioti veržles prie konvejerio greitai galės bet kuris, to pageidaujantis. Už šį malonumą, beje, teks dar ir sumokėti, kad ir ne didelį, bet vis dėlto 9 Baltarusijos rublių (kiek daugiau nei 4 eurai) mokestį.
Facebook draugai