Airijos politikas: alkoholis gali padėti nervingiems vairuotojams

 (15)
Airijos parlamento narys Mattie McGrathas sukėlė pasipiktinimų audrą pareiškęs, kad nervingi vairuotojai gali atsipalaiduoti vartodami alkoholį, rašo „The Daily Telegraph“.
© Reuters/Scanpix

„Jeigu išgėrus nusiraminama, tai galėtų padėti atsipalaiduoti vairuotojams, kurie kelyje jaučiasi susierzinę ar nervingi“, – pareiškė M.McGrathas.

Šiuo metu Airijoje diskutuojama, ar siekiant pažaboti avaringumą reikia sumažinti leistiną alkoholio ribą vairuotojams nuo 0,8 iki 0,5 promilės.

20 šalies parlamento narių nesutiko su tokiu sumanymu, kuris užkirstų kelią išgėrus pintą tradicinio airiško „Guinnesso“ alaus sėsti prie vairo.

Airijos automobilių asociacijos nuomone, M.McGratho išsakytas teiginys yra neatitinkantis tikrovės.

„Tai bobų pasakos. Tai yra tas pats, kas bandyti įrodinėti, kad rūkymas yra gerai ir remtis močiutės patirtimi, kuri sulaukė 95 metų“, – sakė Airijos automobilių asociacijos direktorius Conoras Faughnanas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Laisva pavara

Skraidantis automobilis „SureFly“: norint jį pilotuoti, nereikia piloto licencijos

Skraidančio automobilio „SureFly“ kūrėjai įsitikinę, kad jau po kurio laiko šis mažylis negrįžtamai pakeis asmeninio transporto sektorių. Dvivietis skraidantis aparatas, pilnai apsirūpinus energijos ištekliais, gali įveikti iki 100 kilometrų atstumą.

Paprastas sprendimas išsprendė didelę Kauno dviratininkų problemą (5)

Dviratininkų galvos skausmą, kaip nuo Jonavos gatvėje įsikūrusio Kauno kempingo nusigauti į Kleboniškio mišką, išsprendė nauja jungtis. 400 metrų ilgio asfaltuotas takas pakeitė iki tol krūmokšniais apaugusį nesvetingą šaligatvį, o dviratininkų saugumą užtikrina netoli tilto įrengta saugi perėja su įspėjamaisiais ženklais, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Aiškinosi, ar Europos vairuotojai pasiruošę persėsti į savivaldžius automobilius (3)

Sparčiai tobulėjančios technologijos suteiks galimybę įlipti į automobilį, nustatyti kryptį ir atsipalaiduoti, nes automobilis vairuoja pats. Tai gali būti ateities mobilumas, kurį užtikrins autonominės transporto priemonės, todėl „Goodyear“ jau dabar padeda vairuotojams, mąstantiems apie rytdienos kelius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Amerikietis parduoda vietą eilėje naujai „Teslai“ įsigyti (3)

„eBay“ atsirado skelbimas, kad parduodama vieta eilėje naujam elektromobiliui „Tesla Model 3“ įsigyti. Pirkėjas galės susikomplektuoti automobilį pagal savo skonį, kadangi šio modelio gamyba dar nepradėta, praneša motor.ru.

Motociklas vaiduoklis šiurpino praeivius: o kur jo vairuotojas? (29)

Nufilmuotas neįprastas vaizdelis – Paryžiaus greitkeliu skrieja motociklas, tačiau nematyti jo vairuotojo, skelbia „The Daily Mail“. Motociklą be vairuotojo įamžino pro šalį važiavusio automobilio keleivis.
Facebook draugai