V.Putinas spaudžia „Renault“ paremti „AvtoVAZ“

 (22)
Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas penktadienį pareiškė, kad Prancūzijos automobilių gamintojas „Renault“ privalo padėti finansinėje duobėje atsidūrusiam „AvtoVAZ“ arba prancūzams priklausantis šio gamintojo 25 proc. akcijų paketas sumažės, skelbia portalas „Autonews.com“.
Vladimiras Putinas
© Reuters/Scanpix

„Arba jie („Renault“ – red. past.) finansuos bendrovę, arba mes turėsime perskirstyti akcijų dalis“, – teigė V.Putinas.

„Renault“ prieš porą metų už 1 mlrd. JAV dolerių (apie 2,38 mlrd. Lt) įsigijo ketvirtadalį Rusijos vyriausybės valdomos „AvtoVAZ“ bendrovės. Prancūzai kol kas susilaiko nuo oficialių komentarų.

Pagal rusų numatytą įstatymą, tik 25 proc. ar daugiau akcijų paketas suteikia teisę blokuoti valdybos sprendimus, tad „Renault“ iškilo grėsmė netekti įtakos „AvtoVAZ“ bendrovėje.

„AvtoVAZ“ užpraeitą savaitę paskelbė, kad atleis 27,6 tūkst. darbuotojų. Šį sprendimą nulėmė kritę automobilių pardavimai, visų pirma – „Lada“ modelio, kurio šiemet parduodama 44 proc. mažiau.

Maskvos banko atstovo Michailo Lyamino teigimu, V.Putino ultimatumas rodo, kad rusai nori paspartinti naujų technologijų diegimą „AvtoVAZ“ bendrovėje.

„Visi, tarp jų ir prancūzai, supranta, kad jeigu „AvtoVAZ“ nesulauks paramos, viskas gali baigtis labai liūdnai“, – sakė M.Lyaminas.

„Apie tai, kas susiję su bendrovės modernizavimu, privalome kalbėtis su užsienio partneriais „Renault“ ir „Nissan“. Mes jau davėme „AvtoVAZ“ 25 mlrd. rublių kreditą, o jų paramos dar nesulaukėme“, – sakė V.Putinas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (3)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (17)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (12)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (13)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai