Virš automobilių techninės apžiūros centrų – debesys

 (66)
Nemažai automobilių remontininkų įsitikinę, kad valstybinė automobilių techninė apžiūra yra itin pelningas verslas – juk šimtai tūkstančių vairuotojų kas antrus metus turi atvykti ir susimokėti už privalomą techninę apžiūrą, rašo „Lietuvos rytas“.
© K.Šatūno nuotr.

Su tuo nesutinka techninės apžiūros (TA) įmones vienijančios asociacijos „Transeksta“ direktorius Gintautas Šlėderis. Jis piktinasi, kad jo vadovaujama asociacija yra nuolat puolama dėl vienvaldystės: „Iš tiesų milijonus litų investavusios į pastatus, įrangą TA įmonės per metus vidutiniškai gauna vos 200-400 tūkst. Lt“.

Anksčiau skelbta, kad Ūkio ministerijos Verslo aplinkos gerinimo (Saulėtekio) komisija rugpjūčio pabaigoje pateikė siūlymą TA leidimų kvotas pertvarkyti į licencijų sistemą, kad techninę apžiūrą galėtų atlikti ne tik specializuotos TA stotys, bet ir automobilių remontu užsiimančios bendrovės.

„Lietuvos rytas“ rašo, kad G.Šlėderis įsitikinęs, jog jei Vyriausybė pritars Saulėtekio komisijos siūlymams, bus žengtas žingsnis atgal – esą nereguliuojant techninės apžiūros valdytojų skaičiaus naujosios TA stotys telktųsi tik didžiuosiuose miestuose, o pakeitus galiojančią tvarką, nebūtų įmanoma iki šių metų pabaigos visose stotyse įdiegti automatinio duomenų nuskaitymo sistemos, todėl nemažą dalį patikros procedūrų tektų atlikti kontrolieriams.

„Daugelis nesupranta, kad techninės būklės priežiūra yra ne paslauga, o prievolė. Todėl čia rinkos dėsniai negalioja“, – teigė G.Šlėderis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (4)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

D. Britanija užsibrėžė ambicingą tikslą automobilių pasaulyje investuos beveik milijardą (44)

Jungtinės Karalystės vyriausybė ketina investuoti daugiau nei 800 mln. svarų sterlingų (maždaug 907,3 mln. eurų) į naujų autonomiškų ir jokių teršalų į aplinką neišmetančių transporto priemonių technologijų kūrimą. Taip stengiamasi užtikrinti iš Europos Sąjungos žengiančios šalies ekonominę plėtrą.

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (20)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (13)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.
Facebook draugai