Vilniuje iš kiemų vėl bus šluojami „automobiliai vaiduokliai“

 (115)
Lapkričio 2 - sausio 31 d. Vilnius galės vėl apsivalyti nuo senų automobilių – akcija „Daugiau erdvės kiemuose“ bus siekiama išvaduoti kiemus iš „automobilių vaiduoklių“ gniaužtų. Akcijos metu bus galima ne tik įskųsti seną nenaudojamą automobilį kieme laikantį kaimyną – kelias dešimtis litų bus galima užsidirbti atidavus savo nenaudojamą griuveną.
© Corbis

Kaip antradienį žurnalistams sakė Vilniaus mero patarėjas Gediminas Švilpa, pirmiausia ketinama sudaryti „automobilių vaiduoklių“ duomenų bazę. Po to policija nustatinės automobilių savininkus ir juos įspės. Automobiliui patraukti iš kiemų bus duodamos dvi savaitės.

Įspėjimus ignoravę automobilių savininkai bus baudžiami administracinėmis baudomis, siekiančiomis 250-1000 Lt. Informaciją apie kiemuose stovinčius nenaudojamus automobilius rinks seniūnijų darbuotojai, apie tokius atvejus bus galima pranešti telefonu 1648.

„Taip žmonės gali atlikti savo pilietinę pareigą – pranešti apie neeksploatuojamus automobilius, mes sudarome duomenų bazę ir operatyviai reaguojame“, – kalbėjo G. Švilpa.

Piktybinių savininkų mašinas nutemps

Piktybinių savininkų, nereaguojančių į įspėjimus, automobiliai visgi bus nutempiami. Už automobilio nutemimą paprastai skiriama 200 Lt bauda, dar reikia sumokti už automobilio laikymo specialioje stovėjimo aikštelėje laiką.

Šių metų akcijos naujovė ta, kad žmogus, kieme laikantis nenaudojamą automobilį, tačiau nežinantis, ką su juo daryti, vietoje gresiančios baudos galės pats užsidirbti keletą dešimčių litų. Akcijoje dalyvaujančios Vilniaus eksploatuoti netinkamų transporto priemonių asociacijos įmonės galės nenaudojamą automobilį nupirkti, jį tinkamai išregistruoti „Regitroje“ ir utilizuoti. Už kiemus užimančią griuveną galima tikėtis gauti 50-150 Lt.

Asociacijos įmonės akcijos metu miesto ribose siūlys automobilį nemokamai nuvežti į privačią teritoriją – pavyzdžiui, sodą ar kurią kitą privačią vietą. Tačiau už automobilio gabenimą į užmiestį bus imamas mokestis.

Pasak G. Švilpos, tikimasi, kad pasibaigus akcijai kiemuose padaugės vietos, į juos bus lengviau patekti specialiųjų tarnybų automobiliams, o gyvenamoji aplinka taps estetiškesnė ir patrauklesnė.

Pavasarį vykusios panašios akcijos metu nustatyti 1663 neeksploatuojami automobiliai. 555 mašinos po įspėjimų buvo patrauktos, 855 išgabentos perdirbti, 52 „vaiduokliais“ iki šios dienos nepasirūpinta.

Trečius metus vykdomą akciją sostinės savivaldybė rengia kartu su Vilniaus apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu ir Vilniaus eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo asociacija.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

Pasaulį išvydo unikalus „Porsche“: Baltijos šalims skirtas vienas egzempliorius (1)

Unikalus, prabangus ir galingas – taip apibūdinamas naujausias „Porsche“ kūrinys „911 Turbo S Exclusive Series“. Pasaulį išvys tik 500 tokių automobilių. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, šiuo išskirtiniu naujuoju modeliu pristatomas „Porsche Exclusive Manufaktur“ padalinys, iki šiol veikęs kaip „Porsche Exclusive“.

BMW artimiausiais metais tyrimams išleis nuo 5,5 iki 6 proc. visų pajamų

Vokietijos automobilių gamintojas BMW mažiausiai iki 2019 m. išlaidas tyrimams ir plėtrai išlaikys aukšto lygio, teigia kompanijos vyriausiasis finansininkas Nicolasas Peteris.

Po skandalo Vokietijoje bus įkurta nauja automobilių taršos testavimo organizacija

„Volkswagen Group“ automobilių išmetalų emisijų skandalui atskleidus visos industrijos masto taršos problemą, siekiant atgauti klientų pasitikėjimą Vokietijoje bus įkurta nauja organizacija, tikrinsianti automobilių išmetamųjų dujų emisijas.

„Ford EcoBoost“ šeštą kartą tituluotas metų varikliu (9)

Automobilių koncerno „Ford“ sukurtas kompaktiškas ir galingas trijų cilindrų 1 litro darbinio tūrio „EcoBoost“ variklis šeštą kartą iš eilės tapo pasaulio „Metų varikliu“ savo klasėje. Taupų „EcoBoost“ šeimos variklį geriausiu metų varikliu išrinko žurnalistų-ekspertų komisija iš 31 pasaulio šalies. Šiemet „EcoBoost“ nugalėjo net 35 varžovus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

BMW įsipareigojo sukurti naujų darbo vietų JAV gamykloje

Vokietijos automobilių gamintoja BMW, sulaukusi kritikos iš JAV prezidento Donaldo Trumpo, įsipareigojo sukurti naujų darbo vietų JAV gamykloje. Pirmadienį Vokietijos automobilių gamintoja pažadėjo sukurti 1000 darbo vietų JAV rinkoje iki 2021 metų, ketindama padidinti sportinių automobilių gamybą Pietų Karolinoje, informuoja „MarketWatch“.
Facebook draugai