Vairuoti nemokantis vaikinas teisme pasakojo, kaip bandė nusipirkti pažymėjimą

 (107)
„Sutikau pareigūnams padėti, nes norėjau kažką naudinga padaryti valstybei“, - taip trečiadienį teisme pareiškė vilnietis Raimondas K., Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnams padėjęs išaiškinti asmenis, kurie vairavimo kursų nebaigusiems vilniečiams padėdavo nusipirkti vairuotojo pažymėjimus. Po slaptos operacijos Raimondo K. ir dar vieno vyriškio dėka prieš teismą stojo du policijos pareigūnai ir viena vairavimo mokyklos vadybininkė.
L. Martyniuk, V. Dičkancas (viduryje) ir P. Dzekunskas
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

Vilniaus miesto trečiojo apylinkės teismo teisėja Danutė Mickevičienė trečiadienį nagrinėjo baudžiamąją bylą dėl dokumentų klastojimo, tarpininko kyšininkavimo bei piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Šioje byloje kaltinamaisiais patraukti Vilniaus rajono policijos komisariato Pagirių policijos nuovados 32 metų tardytojas Vitalis Dičkancas, buvęs jo kolega, šiuo metu taksistu dirbantis 27 metų Povilas Dzekunskas bei vairavimo mokyklos „Mūsų kryptis“ 46 metų vadybininkė Liudmila Martyniuk.

Pasak valstybinį kaltinimą palaikančio Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro Mindaugo Bliuvo, ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad už piniginį atlygį per tarpininką, nebaigę vairavimo kursų, būsimieji vairuotojai įgydavo suklastotą vairavimo mokyklos baigimą liudijantį dokumentą. Be to, nepasitikrinę sveikatos, jie gaudavo suklastotą vairuotojo sveikatos patikrinimo pažymą bei neišklausę pirmosios medicininės pagalbos suteikimo kursų, įgydavo suklastotą tokių kursų išklausymą patvirtinantį sveikatos žinių pažymėjimą.

Vairavimo mokykla veikė Lazdynų mikrorajone, todėl, įtariama, sveikatos nepasitikrinusiems būsimiems vairuotojams pažymas išduodavo Lazdynų poliklinikos medikai.

STT ir prokurorai taip pat įtaria, kad dalis vairuotojų valstybinėje įmonėje „Regitra“ už kyšius galėjo sėkmingai išlaikyti teorinio ir praktinio vairavimo egzaminus.

Kai kurių prie nusikalstamų veikų prisidėjusių asmenų ikiteisminio tyrimo metu pareigūnams nepavyko nustatyti.

Baudžiamojoje byloje pareigūnams pagelbėjo du vilniečiai, kurie sutiko bendradarbiauti su STT agentais. Vienas jų – trečiadienį į teismą atvykęs Raimondas K., prisipažinęs, kad sostinėje buvo vieša paslaptis, jog galima vairuotojo pažymėjimą gauti net nebaigus vairavimo kursų.

„Iš draugų sužinojau, kad yra toks vienas vaikinas, kuris gali parduoti vairuotojo pažymėjimą, - teisme pasakojo liudytojas. – Kartą susitikau su STT tyrėju Valentinu, kuriam apie tai papasakojau. Jis man pasakė, kad galima padaryti, kad tokių dalykų nebūtų ir pasiūlė sudalyvauti operacijoje. Sutikau pareigūnams padėti, nes norėjau kažką naudinga padaryti valstybei“.

Raimondas K. pasakojo, kad iš draugo gautu telefono numeriu paskambino nepažįstamajam (vėliau paaiškėjo, kad tai buvo P. Dzekunskas) ir pasidomėjo, ar galima įsigyti vairuotojo pažymėjimą.

„Jis sutiko pagelbėti ir pasiūlė susitikti, - sakė liudytojas. – Už paslaugą jam reikėjo sumokėti 1 250 Lt, be to, turėjau perduoti savo paso kopiją, pažymą apie registruotą gyvenamąją vietą, nuotraukas“.

Pasak vaikino, kito susitikimo metu jis jau gavo dokumentus, patvirtinančius, jog jis vairavimo mokykloje yra baigęs kursus, pagal sveikatos būklę gali sėstis prie vairo bei žino, kaip suteikti pirmąją medicininę pagalbą.

„Jokios vairavimo mokyklos aš nelankiau, tačiau dokumentus turėjau, - aiškino STT talkinęs pilietinę pareigą atlikęs vaikinas. – Paskui reikėjo nuvykti į „Regitrą“, kur išlaikiau teorijos egzaminą, o dėl vairavimo užsikirtau... Egzamino nepavyko išlaikyti per tris kartus, todėl už tai sumokėtus 1 500 Lt man grąžino”.

Liudytojas tvirtino, kad „Regitros“ instruktorius turėjo nekreipti dėmesio į egzamino metu padarytas klaidas, tačiau esą jos buvo tokios grubios, kad vis dėlto būsimam vairuotojui nebuvo leidžiama toliau vairuoti.

„Tuo ir baigėsi mano bendradarbiavimas su STT“, - sakė liudytojas.

Dar vienas liudytojas, pareigūnams padėjęs atskleisti galimas nusikalstamas veikas, į teismą yra kviečiamas lapkričio pradžioje, tik po to bus apklausti savo kaltę neigiantys kaltinamieji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

BMW artimiausiais metais tyrimams išleis nuo 5,5 iki 6 proc. visų pajamų

Vokietijos automobilių gamintojas BMW mažiausiai iki 2019 m. išlaidas tyrimams ir plėtrai išlaikys aukšto lygio, teigia kompanijos vyriausiasis finansininkas Nicolasas Peteris.

Po skandalo Vokietijoje bus įkurta nauja automobilių taršos testavimo organizacija

„Volkswagen Group“ automobilių išmetalų emisijų skandalui atskleidus visos industrijos masto taršos problemą, siekiant atgauti klientų pasitikėjimą Vokietijoje bus įkurta nauja organizacija, tikrinsianti automobilių išmetamųjų dujų emisijas.

„Ford EcoBoost“ šeštą kartą tituluotas metų varikliu (6)

Automobilių koncerno „Ford“ sukurtas kompaktiškas ir galingas trijų cilindrų 1 litro darbinio tūrio „EcoBoost“ variklis šeštą kartą iš eilės tapo pasaulio „Metų varikliu“ savo klasėje. Taupų „EcoBoost“ šeimos variklį geriausiu metų varikliu išrinko žurnalistų-ekspertų komisija iš 31 pasaulio šalies. Šiemet „EcoBoost“ nugalėjo net 35 varžovus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

BMW įsipareigojo sukurti naujų darbo vietų JAV gamykloje

Vokietijos automobilių gamintoja BMW, sulaukusi kritikos iš JAV prezidento Donaldo Trumpo, įsipareigojo sukurti naujų darbo vietų JAV gamykloje. Pirmadienį Vokietijos automobilių gamintoja pažadėjo sukurti 1000 darbo vietų JAV rinkoje iki 2021 metų, ketindama padidinti sportinių automobilių gamybą Pietų Karolinoje, informuoja „MarketWatch“.

„Seat“ pristatė naują miesto visureigį „Arona“ (12)

Oficialiai publikai naujasis Ispanijos gamintojos „Seat“ miesto visureigis „Arona“ bus pristatytas rugsėjo mėnesį tarptautinėje Franfurto automobilių parodoje. Tačiau pirmosios nuotraukos kartu su informacija išplatintos pirmadienį, tad prieš jūsų akis – antrasis „Volkswagen Group“ priklausančios markės SUV modelis.
Facebook draugai