Vairavimo mokyklose nustatyti įvairūs pažeidimai

 (8)
Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos pareigūnai per devynis šių metų mėnesius patikrino 123 vairavimo mokyklas ir nustatė įvairių pažeidimų.
Vairavimo mokykla
© "Sekundė"

Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos interneto puslapyje rašoma, kad patikrinimų metu nustatyti pažeidimai, darantys tiesioginę įtaką vairuotojų rengimo kokybei ir eismo saugumui: mokiniams, nebaigusiems vairavimo kurso pagal nustatytą programą, išduodami kursų baigimą patvirtinantys liudijimai, mokoma viršijant nustatytą teorijos ar praktinio vairavimo mokymo valandų skaičius per dieną, teorijos žinios periodiškai nevertinamos, mokiniai, neįgiję reikiamų teorinių žinių, mokomi praktinio vairavimo bendrojo naudojimo keliuose ar gatvėse, patikrinimo metu nepateikiami mokinių praktinio vairavimo mokymo lapai ir kt.

Taip pat nustatyta, kad vairavimo mokyklos nesilaikė teisės aktų reikalavimų: teorijos mokoma patalpose, kuriose mokyti neišduotas leidimas-higienos pasas, trūksta vaizdinių priemonių, praktinio vairavimo mokiniai mokomi aikštelėse, kurios neatitinka teisės aktų nustatytų reikalavimų ir kurioms nebuvo atlikta ekspertizė, mokomosios transporto priemonės neatitinka nustatytų reikalavimų ir kt.

Už nustatytus pažeidimus 69 vairavimo mokyklų vadovams ar jų įgaliotiems asmenims surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, dviejų vairavimo mokyklų veikla laikinai, kol bus pašalinti trūkumai, sustabdyta, dviejų vairavimo mokyklų vadovai įspėti.

Be to, gatvėse ir vairavimo mokymo aikštelėse patikrinus 409 mokomąsias transporto priemones, už teisės aktais nustatytų reikalavimų nesilaikymą surašyti 39 administracinių teisės pažeidimų protokolai vairavimo mokyklų vadovams ar jų įgaliotiems asmenims.

Vairavimo mokymo instruktoriams, neteisėtai mokantiems praktinio vairavimo, t. y. už tai, kad praktinio vairavimo mokė mokinius, su kuriais nebuvo sudarytos mokymo sutartys, ir už tai, kad asmenys, kurie teisės aktų nustatyta tvarka neturi teisės mokyti, mokė praktinio vairavimo, surašyti 7 administracinių teisės pažeidimų protokolai.

Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos interneto puslapyje rašoma, kad šie tikrinimų rezultatai rodo, jog vairavimo mokyklų vadovai skiria nepakankamai dėmesio vairuotojų mokymo kokybei, todėl šiai kontrolės rūšiai bus skiriama daugiau dėmesio.

Žadama, kad labiau ir detaliau bus analizuojama vairavimo mokyklų veikla siekiant nustatyti, ar iš tikrųjų vykdomas mokymas, ar neišduodami kursų baigimo liudijimai asmenims, kurie neva mokėsi. Keliuose bus organizuojami patikrinimai siekiant nustatyti, ar praktinio vairavimo mokymai vykdomi teisės aktų nustatyta tvarka, turint teisę mokyti. Be to, bus griežčiau vertinami pažeidimai bei svarstoma sustabdyti ar panaikinti mokyti suteikiantį leidimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (4)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

D. Britanija užsibrėžė ambicingą tikslą automobilių pasaulyje investuos beveik milijardą (44)

Jungtinės Karalystės vyriausybė ketina investuoti daugiau nei 800 mln. svarų sterlingų (maždaug 907,3 mln. eurų) į naujų autonomiškų ir jokių teršalų į aplinką neišmetančių transporto priemonių technologijų kūrimą. Taip stengiamasi užtikrinti iš Europos Sąjungos žengiančios šalies ekonominę plėtrą.

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (20)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (13)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.
Facebook draugai